Ford Fiesta - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale lambdy pracuju az pri urcitej teplote za studena su mrtve.maju ohrev ale za taku trat sa ani nemozu zobudit.ani katalyzator nefunguje za studena.a urcite ma zapnuty ventilator na celne sklo a ohrev zadneho k tomu.to hodi spotrebu cez 10 hned.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mp3turbo, tie prve kilometre su zasadne, je rapidny rozdiel medzi prvym, druhym, tretim kilometrom.
Poliak, Zachar robi testy aut, aj na spotrebu a zrovna aj tie prve kilometre a tu su tie co som spominal...
https://www.youtube.com/watch?v=v2SyV5hxjyc
https://www.youtube.com/watch?v=-UCEAqkLKbg
https://www.youtube.com/watch?v=AGfWUEp10Rc
https://www.youtube.com/watch?v=zsZh177cfiE
Ta Dacia je robena v mraze -13°C, po prvom kilometri 19 l/100 km. po druhom kilometri 13,4 l/100 km, myslis, ze mala vadne lambda sondy? Pritom moderny motor, voci tomu kusu liatiny v tej Fieste.
A ta spotreba 1.4 TSi, pri 20°C co si sem dal? To zasadny rozdiel, 20°C vs mraz, ci okolo 0°C.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne tak a ešte k tomu zásadný rozdiel či to je priamy úsek, alebo je ten kilometer klučkovanie po meste s nejakými križovatkami, parkovanie pred škôlkou, naspať znovu cez križovatky a zasa parkovanie pred domom

Človek si to môže vyskúšať na nejakom velkom parkovisku pred Tescom, rozbehne sa, odbočí, dá prednosť, zasa sa rozbehne, zaparkuje...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastik schválne som myslel na túto tému, keď som dnes ráno o pol šiestej sadal do auta. Naštartoval som , otvoril kapotu , a pod doraz škrtiacej klapky dal 2mm podložku. Ostali ki odkedy som robil okná. Otáčky sa ustálili na 1100rpm. Bachol kapotou, sadol za volant a prvých asi 8 km som dal bez toho aby som sa dotkol plynu. Nevravím že celkom takto jazdím, ale ďaleko od toho nie som. Bežne prvých 10km neprekročím 60ku a 1500rpm. Fakt si si istý , že mi to papalo tiež 10 - 12l ??? na 1100 rpm.
A len tak mimo tému ak ja viem jazdiť na volnobehu (skoro) prečo nie aj ostatní???
Len tak mimo tému - stáva sa zo mňa jedovatý starý dedo a ak niekto ešte raz skúsi predbiehať kolonu ako ten magor na Golfe dnes o 10tej v Ivanke pri Nitre :3c90: :3c90: Tak dostane bodyček ako od Cháru. Neveríte ,ale moja žena by vám potvrdila ,že to dokážem. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale aspon sa ti soferi v tej kolone pozobudzali :3035:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

mame v rodine Fiestu, rok vyroby 2009, motor 1.25 Duratec, 60kw. Jazdi velmi kratke trasy, niekedy 500m (doslova do kostola, do obchodu) a niekedy 2-3 km. Priemerna spotreba na palubaku 8 litrov (cca to tak aj sedi podla tankovania)

Btw. za 10 rokov ma nabehanych 60 000km :D
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

oco: zásadný rozdiel či ideš 10km, alebo len ten 1km a ešte sa počas toho rozbiehaš z nuly viac ako jeden krát.

Ako som napísal vyššie - krásne sa to dá nasimulovať na velkom parkovisku - urobiť tam 1km s tým že sa rozbehneš aj 5x, lebo budeš odbočovať, dva krát preparkuj
A nie štýlom ako píšeš ty, že skoro na volnobeh, ale normálne použiť aj plyn a videl by si aj viac ako tých 11l
Naposledy upravil/-a ivko1 v 05.02.2019 20:08, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko , práve preto to píšem , že pre mňa je normálne nepoužiť plyn. Studené auto nesmie ísť cez 1800rpm a ohriate cez 3000rpm.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale je zásadný rozdiel či sa na tom kilometri rozbehneš iba raz a preradíš na dalšie kvalty, alebo sa rozbehneš na tom kilometri 3x
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme je.



>> mp3turbo, tie prve kilometre su zasadne, je rapidny rozdiel medzi prvym, druhym, tretim kilometrom.

ja viem, hore pisem ze osem uplne v poriadku, devat bez problemu, ale jedenast sa mi na take miniaturne lahucke auticko zda sialenost. S dvojkilometrovymi jazdami nemam skusenost, zato 4.4km jazdim bezne. Dnes s dieslami, pred 10 rokmi s Ocktaviou 1.6i 55kW.

Ta Oktavka zrala v Bratislave s vtedajsimi zapchami - ktore su velmi porovnatelne s dnesnymi na hlavnych tahoch - sedmicku. Na ultrakratkych jazdach z Petrzalky do Petrzalky, kde som mal 4.4km byt-firma, 0.6km byt-Tesko, 0.8km byt-Lidl a podobne cisla, zrala devinu v zime.

Na Fiestu sa mi jedenast nezda. Netvrdim ze bude jazdit za styri - samozrejme nebude. Osem bez mihnutia oka ale osem nie je jedenast.

Jo, Superb bol nie v takom chlade ako Fijesticka. Kolega jazdil fijesticku (nepamatam si motor, dlllho ju mal), nikdy desinu ani len naznakom nespominal ani v mrazoch najvacsich a tiez chodil z Petrzalky do Petrzalky.



Vobec sa nikto nepytal kedy boli menene sviecky. Nie su tam nahodou od vyroby - ved maju malo najazdene ???? Ahaaaa....

Zrovna to bola tato chalanova fiesta ktorej som bol ja osobne odtrhat pridretu zadnu brzdu... ahaaaa.... zeby tato v tejto teme mala tiez este vsetky brzdove komponenty od vyroby ? Trosku si tipnem ze zadok ma a ze bude bubnovy. Rucna brzda s original lanovodmi, co ked sa nahodou neuvolnuje na 100% ?

Loziska od vyroby ? Jasnacka. Co ked nahodou jedno z nich...

Kolko bolo na tomto fore prispevkov ze skacka trha mi auto, pomoc a potom ze vymenil som palivovy filter a vsetko v pohode ? Asi tri-styri si patamam a to boli "sikovni motoristi". Jazdny styl pani nemozeme komentovat lebo nepozname, co takto trojka, 15km/h, pedal zarazeny do podlahy aby to zrychlovalo ? Ze neexistuje ? Z desiatich fabii 1.2htp takto pocujem jazdit minimalne osem, podtocene ako hroza, do krizovatky na tretom prevode ze motor ide vyskocit zo zavesov jak ho trasie... optimalne spalovanie ? Asi nie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

este odcitujem jednu vec z autorovych o ktoru nikto nezavadil :


v lete som tiež občas odmeral okolo 9l,ta spotreba je už roky ale tych skoro 11 už sa mi zda príliš,



chalani neexistuje ze v lete ked je 30 stupnov v tieni ze (aj na takejto kratuckej jazde) ide Fiesticka za devinu alebo cez devinu. Ten motor je prakticky okamzite v parametroch prevadzkovych aj ked nema 90 stupnov, olej nie je husty nekladie mechanicky odpor atd.


A fakt vam hovorim ze tie lambdy po 60.000km pri takomto jazdnom rezime "ze kilometer" a po 12 rokoch nemozu byt v poriadku. Su to najlacnejsie sragory ktore vobec kedy existovali. Nahodis skrehnute auto -15 stupnov, za par sekund mas vo vyfuku 200+ stupnov, neexistuje ze vydrzia. Zoberte to inak - na 2.0tdi najcastejsi problem okolo DPF ? Dosrane snimace tlaku. Preco ?

Pretoze to je suciastka ktora pracuje v takych podmienkach v akych pracuje. Fajront.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mna sa raz pýtali v práci že kolko mi berie Subaru, hovorím že takto ked kúskujem 11l...
Pár ludí tam prevracalo oči a iný hovorí že jemu v rámci obce berie Favorit 1.3 tiež 11l
A tiež to mal preto, lebo do roboty, malého do škôlky, do obchodu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko, ale ak by ti to chúďa Subaru, vedelo za každé šlápnutie na plyn na studeno, dať facku - tak do dvoch týždňov by spotreba bola pod 8l :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nenavstevujes gulf cerpacku?bezne tankujem slovnaft sem tam shell ale kedze niekedy su nasekane rady tak som siel na prazdnu gulf.2liter benzin normalne 7.5-8.5l.mal som uz 3x v ---zime--- sok cerpacka gulf a auto vychlipalo 28 litrov na 250km mesto a okreska dokopy 7km tam 7km spat.treti krat som tam tankoval koli istote ze je to tym benzinom a znova to iste.

inym autom som tam tankoval len 3x naftu a to bolo ok.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

20 ročná benzínová 1,6ka v kombíku 90% mesto len do práce, približne 1 plná nádrž mesačne, si vezme v zime max 10,5l, a to ešte občas chodím večer po manželku, kde buble min 10 minút na parkovisku. Za vyše 3 roky mi v zime 1x scucla 11 litrov- vtedy som si vstúpil do svedomia a spravil rozvody, nechal nastaviť motor a vymenil deravý výfuk, odvtedy kopíruje normovanú spotrebu.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných