Audi A3 - teplota

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - teplota

Príspevok od používateľa mechano »

Audi a3 sportback 8p 2010 2.0 CR 103kw dsg
Vymeneny termostat,na prevodovke termostat neni,auto ma org zabudovane webasto--je mozne ze k voli webastu neni termostat na dsg??
Kurenie vypnute,,vonku teplota cca 3stupne,prejdena trasa 25km a teplota 70,po dlhej dlhej dove 90 ale casom na mieste klesna na cca75 a kurenie minimum,,
Poradte ????????
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Podla popisu to stale vidim na ten termostat.Aj ked je novy este neznamena,ze bude na 100% funkcny.
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

Ano je to jedna z moznosti ze novy neni dobry,,ale docital som sa ze ak ma auto zabudovane webasto tak nema na prevodovke termostat,,webasto dokuruje rychlo teplotu,ale webasto klasicky nejde,takze odstranit chybu webasta--cerpadlo,riadiacka,horak atd a musi sa to ohriat rychlo na 90,,
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

webasto nema nic s drzanim teploty na 90 st...
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

Ano chapeme sa,,ale ja riesim prvomrade dobu ohriatia motora na 90,,po prejdeni cca 30km bez kurenia nema stale 90 a vonkajsia teplota 2-4stupne,,
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

Riesil by som to realnym nahliadnutim do systemu podla VIN,ci nemas mat druhy termostat ....a ten co si tam dal by som vymenil za original audi/vw . Nieje ziaden iny dovod ze sa to nezohreje,len termostat/y.
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

Ano podla VIN ma.auto jeden termostat,,prevodovkovy nie je skrz webasto,,piatok sa vymeni org termostat hlavny a uvidime ????
luki977
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.10.2006 08:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki977 »

Nazdar...prvy termostat je hlavny na bloku motora a druhy je na hadici od chladica egr k chladicu oleja...vyzera to ako plastova spojka ale vo vnutri je malicky termostat...a pokial viem tak 2,0TDI CR s automatom ho maju vsetky a manual iba niektore modely...sam som to riesil a kazdy tvrdil ze novy termostat je zly az nakoniec som zistil cez anglicke forum ze je tam aj druhy a od vymeny sa zohreje raz dva aj v zime a drzi krasne teplotu...cislo dielu je 1K0 121 113A
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby zadavateľ nebol lenivý zadať všetko tj kod motora a prev. tak mu to človek povie.Ale nech si ľudia pátrajú ak sú sami tak hnilý,darmo to tam majú červeným - aby dávali informácie k autu a duplom ak riešia to čo pol republiky roky a zbytočne.Asi bude treba zakázať - potom tam bude všetko aj nepotrebné
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

luki977 napísal:Nazdar...prvy termostat je hlavny na bloku motora a druhy je na hadici od chladica egr k chladicu oleja...vyzera to ako plastova spojka ale vo vnutri je malicky termostat...a pokial viem tak 2,0TDI CR s automatom ho maju vsetky a manual iba niektore modely...sam som to riesil a kazdy tvrdil ze novy termostat je zly az nakoniec som zistil cez anglicke forum ze je tam aj druhy a od vymeny sa zohreje raz dva aj v zime a drzi krasne teplotu...cislo dielu je 1K0 121 113A
Dakukem za radu,doma to pozrem ci tam take nieco je,,dam vediet ????
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

mhlavaty napísal:Keby zadavateľ nebol lenivý zadať všetko tj kod motora a prev. tak mu to človek povie.Ale nech si ľudia pátrajú ak sú sami tak hnilý,darmo to tam majú červeným - aby dávali informácie k autu a duplom ak riešia to čo pol republiky roky a zbytočne.Asi bude treba zakázať - potom tam bude všetko aj nepotrebné
Krasne povedane,,lenivy nie som,,na fore som prvy kray,,neviemno podmienkach atd takze klud..!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to tam červeným napísané ak sa zakladá nová téma,ako ešte sa dá inak ? Urobiť k tomu ohńostroj ? Je to iba na škodu,ale nie moju.Práveže prvý raz si pozriem kam a čo a podmienky,takže to je chabá omluva
luki977
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.10.2006 08:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luki977 »

mechano napísal:
luki977 napísal:Nazdar...prvy termostat je hlavny na bloku motora a druhy je na hadici od chladica egr k chladicu oleja...vyzera to ako plastova spojka ale vo vnutri je malicky termostat...a pokial viem tak 2,0TDI CR s automatom ho maju vsetky a manual iba niektore modely...sam som to riesil a kazdy tvrdil ze novy termostat je zly az nakoniec som zistil cez anglicke forum ze je tam aj druhy a od vymeny sa zohreje raz dva aj v zime a drzi krasne teplotu...cislo dielu je 1K0 121 113A
Dakukem za radu,doma to pozrem ci tam take nieco je,,dam vediet ????
je to tam na 100 percent[/img]
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

luki977 napísal:Nazdar...prvy termostat je hlavny na bloku motora a druhy je na hadici od chladica egr k chladicu oleja...vyzera to ako plastova spojka ale vo vnutri je malicky termostat...a pokial viem tak 2,0TDI CR s automatom ho maju vsetky a manual iba niektore modely...sam som to riesil a kazdy tvrdil ze novy termostat je zly az nakoniec som zistil cez anglicke forum ze je tam aj druhy a od vymeny sa zohreje raz dva aj v zime a drzi krasne teplotu...cislo dielu je 1K0 121 113A
Zajtra to vezmem do prace na zdvyhak a pozrem zo spodu,predpokladam ze to je niekde zo zadu pod turbom alebo tam niekde,,je tam dost hadic skrz webasto :-)
mechano
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.06.2006 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mechano »

Nazdar,,,jak hladam tak hladam ale druhy termostat niet,,co ty nato majstro??

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných