Dakujeme Slovensko,dakujeme EU.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon napísal: No sú ho***á co sa pretekajú kto má rýchlejší, silnejší, väčší a to skrátka na ceste nemá čo hľadať.
Acon v tomto sa mýliš - celkom v pohode natlačím do kosačky motor z Yamahy R1 a cez stk ma pustia ak to bude brzdiť, svietiť, a mať oranžový maják. Nikto nijako neskúma maximalnu rýchlosť, ani to čo s tým budem stvárať na ceste. Úmysel bol dostať z C tabúl seriové stroje ako V3S,Jeepy a Zetory. Samozrejme celé to dopadlo presne podla obrazu našich politikov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ja som chcel riesit bezny zivot normalneho cloveka z dediny.Ved je idealne si nieco dopestovat a dochovat.Je to uplny opak toho rozmyslania ako ojebat tento stat,okradnut druheho cloveka,nebrat drogy,alkohol a pri tom mat pohyb a zdravsie potraviny.
Cely problem v doprave je o tom,ze ludska mentalita a zmysly nestihaju vykonnym autam dnesnej doby.Ten tragac na ceste v dedine je tiez riziko,ale minimalne a kazdy vodic by mal s niecim takym na ceste pocitat.
Prave buducnost je v ekologii.Vela ludi zmysla tak,ze radsej idu do roboty vsak sa to oplati viac ako praca na roli.Ale koniec koncov si za peniaze kupia len druhu triedu a este k tomu vyrobnou cinnostou vo fabrike vyprodukuju viac bordelu na nase smetiska a prinos pre stat aj tak financne nulovy.Dalo by sa tu otom pisat hodiny,ale to nema zmysel,kym nato clovek nepride sam.
PS:ked som zakladal temu nevsimol som si,ze uz je na fore podobna tema.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

PO dobu platnosti C značiek pre domáce traktory (cca 6 rokov), neeviduje policia SR ani jednu škodovú udalosť na cestách, ktorej by sa tieto vozidlá zúčastnili.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Acon napísal:Toto je klasická krčmová téma bez základnej znalosti legislatívy a minimálnej snahy chápať podstatu. A hlavne preto nemá čo hľadať na fóre o autách.
acon ty si nic nepochopil....Kazdy sudny clovek vie preco to ten stat robi aj mna by hnevalo,kebyze naburam v noci do neosvetleneho traktora,prvorada je bezpecnost.To ma ale riesit a kontrolovat policia.Tu ide o akysi moralny prvok,treba ludom zjednodusit pravidla a nie vytvorit dalsie financne naklady.Ja niesom podnikatel,pre mna a mnohych dalsich je pestovanie a chovanie hobby.Treba spravit zakon tak aby pri obcasnom pouzivani boli traktory bezpecne v premavke a nariadit im nejaky majak,alebo sprievodne vozidlo...Ja nemozem kupit 2.5t jeep s dvojnapravovym vozikom aby som odviezol traktor na stk,alebo platit tuto sluzbu druhenu.To sa mozem rovno postavit v hypermarkete za teba do radu.Asi vtedy budes spokojny.Problem dopravy je v nedostatku dialnic a preplnenych cestach a ludskych hlavach.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nemá to logiku, pretože súdruh na ministerstve vymyslel, ale nedomyslel. Traktor čo je takmer každý deň na ceste do pola, alebo späť do konštrukčnej rýchlosti 40km/hod oslobodený do pravidelnej STK?! Veď on je váčšia hrozba ako nejaký traktorík domáceho záhradkára čo ho používa sporadicky sem tam na pracu na políčku, vinohrade,zahrade. A ďalej prívesné vozíky kategória O1 do 750kg max hmotnosť, tiež su pripojené za osobné autá, a kontrola poydla teraz platných zákonov už nikdy. To tu ešte nastane bordel.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker lol Ja s O1 na štrkárni v Šuranoch - neboj sa šak tam jebni pol lyžice lol Ty vole máš tam 1300kg :-\ nezhádžeš z toho trocha? Čo ti šije a pojdem 2x :40bd:
Ono Filcka to roztiahla až na 90 ale pred Hulským priecestím horeli gumy - na ceste ostalo 6 čiar , a flekoval som aj očami. :d :D
Pri ďalších fúrach už dával automaticky 1300 -1400 kg.
Ale zase gumy fúkam poctivo na 5atm. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Komjatice favorit pickup a prives /jacht šport celková hmotnosť podľa TP 390kg/ mal 14'kolesa z embéčky, celková hmotnosť súpravy s nákladom štrku dvatisic deväť sto kilogramov, na váhu na dotiahol trambus, lebo som mal tenké kolesá 165ky,a tak sa zaborili že ma museli vytiahnuť. Do michala to je po rovine. A doviezol som toľko čo vozil aviou.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A práve o toto ide - v celom NZ okrese som váhu nevidel za 30 rokov ani raz. Naposledy keď som sa ťahal cez Pezinskú Babu naložený na hranici zlomenia, stretli ma 4 hliadky a ??? Len si poklopkali po čele. Na druhej strane ma tešilo že aj najvýkonnejšie suvčka s managermi na úrovni prezidenta nemali odvahu predbehnúť filcku s kymácajúcim sa vozíkom. :40bd: :40bd: Ak by som ich pri liečebni nepustil tak sa ťahajú za mnou 40 až po Galantu.
Výsledok celého zákona je ten , že kým sme doteraz chodili dvaja na traktore. :4012: Tak odteraz budem pred sebou vypúšťať mladého na ostrej krose ako návnadu. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:a cez stk ma pustia ak to bude brzdiť, svietiť, a mať oranžový maják... .
A presne o to ide. Aby sa to nie len rozbehlo ale aj zastavilo a bolo to na ceste vidieť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , ale to že mám brzdy neznamená že nebudem pretekať, brániť predbiehaniu , že mi nebude padať hnoj z vlečky.
Súčasný systém len diskvalifikuje starých ,chorých a chudobných. :3c90:
Kludne sem dám kalendárium traktoriad v CZ a SVK a môže sa ktokolvek presvedčiť , že tie strojčeky sú naozaj na úrovni.
Každý domáci kutil totiž traktor stavia od brzd, práve preto aby vedel vždy zastaviť. :300f: To že od neho chceme stále viac peňazí za tabulky a že mu kladieme stále väčšie administratívne prekážky to zo Slovenska lepší štát určite neurobí. :342a:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Acon napísal:
oco13 napísal:a cez stk ma pustia ak to bude brzdiť, svietiť, a mať oranžový maják... .
A presne o to ide. Aby sa to nie len rozbehlo ale aj zastavilo a bolo to na ceste vidieť
Dobre nato je policia aby ti skontrolovala svetla.A brzdy tak to si neviem predstavit,kto by jazdil na traktore primarne urcenom na tahanie vlecky a pracu v kopci bez brzd.Mam tri traktori a vsetky fabricke urcene len na hoby pracu resp.vlastnu potrebu.Kazdy je urceny na nieco ine.
V poriadku vydaju zakon na stk ,ale nech daju zaroven dotacie pre vsetkych nielen pre druzstva a velko podnikatelov.
Ako je mozne ze povolia prihlasenie a jazdu anglickym autam a bezpecnost ich neserie a paar traktorov priamo v dedine kde je 50 im vadi.Tam chyba zdravy rozum.
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Prestne tak. Domacemu pestovaniu sa kladu prekazky, ocakava sa nakup v supermarketoch a stravovanie vo verejnych zariadeniach. Kucharka bude podla ministerstva vyskolena na posudzovanie kvality masa a zaruci nam, ze budeme papkat len 100% kvalitu. :40bd: By som chcel vidiet tetu kucharku ked jej rano o 7:00 dovezu maso a ona povie, ze maso je zle a nic z neho varit nebude... Pride delegacia z ministerstva nachystat detickam v skolke do 11:00 alternativne obedove menu? Zas sa niekto vyznamenal.
Tak mi napadlo, ked nemusi ist vozik do 750kg a STK ale HomeMade traktor ano, mohol by sa traktor pripojit na na tazne a prehlasit za privesny vozik? lol Tiez som ma C znacku, ale uz kycham na nich. Nech mi policia "pomaha a chrani" ma.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných