Ford Fiesta - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to dosť, ale môže to byť realita
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neexistuje - ak nejazdis tristo metrov cez cestu stale s extremne stuhnutym motorom, neexistuje mat JEDENAST litrov na Fieste.

Navyse aj ta zima momentalne nie je nikde na Slovensku -38 ako minuly rok na Orave, proste neexistuje Fiesta jedenast.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

moj 2.0 benzin v alhambre zerie cca 10-11 litrov,mozno v meste aj viac,ja to nespehujem,ale o kolko je to vacsia raroha,mna to netrapi,neriesim to roky co ju mam,ale ty mas malu hrcu a 1.3,na beton je iste,ze mas aj ty problem a ty ho riesit chces,tak ho ries.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

natankuj plnu a sprav jazdu aspon 100km vkuse, dotankuj idealne stejny stojan a potom sa bav o spotrebe
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neplatí že malý objem žerie málo - človek nemôže chcieť aby benzín v meste žral ako diesel, kombinovane je to hned 7l bárs je to nejaká 1.4i
Ak sa s tým jazdí vyslovene len mesto ako píšeš ty že 1km tam potom 1km späť, alebo 2km a zasa 2km, v tom nejaké križovatky, parkovania, tak ma neprekvapuje 10l

Spotrebu zráža jazda konštatnou rýchlosťou ideálne na najvyššom kvalte a to na 1km v meste asi neexistuje
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Pred cca 5 rokmi sme mame kupili na dochadzanie do prace do mateskej skolky 6km tam a 6km spat kedze je ucitelka prave fiestu s 1.4 16v r. v. ani nepamatam ale bola to jazdenka dovezena z nemecka a papalo to podla pc neskutocnych 10.2 L benzinu auto ktore ma 1 tonu a 1.4 motor!!! ... Mam teraz 1.6 turbobenzin 130kw a papa to rovnako trosku nepomer vzhladom na vykon a vahu :28b7:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Môže to byť realita - v tom prípade treba manželke zaplatiť doučovanie v autoškole
Ale môže byť aj pekne rozhasený motor.
Moja jazdila 1,25 55kw 8 rokov a z 9l sa dostala pod 6 stále rovnakú trasu. :4012:
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
toto je realna spotreba tohto vozidla lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejde o trasy ,ale o to že ja spotrebu nerátam z dvoch nádrží ale raz za rok teda 60t km. Jazdíme rovnako v dedine na cintorín 500m ako aj k dcére do švajcu 1200km. Nedokážem povedať že toto auto jazdí krátke a iné dlhé trasy.
Mám napríklad motor ktorý na naštartovanie prejde 15m :40bd: a štartuje sa aj 40x za deň
Každopádne mňa treba brať ako okrajový prípad , lebo ja denne dusím podobné auto na 5q 1400rpm , teda na 5ke 55 cez dediny - lebo spotreba. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ford mondeo napísal:Je pravda ze jazdi celkom svizne,auto ma 12r,najazdene okolo 60000km,ziadny šrot,ale ako som pisal vyššie su to 1-2km trasy cez križovatky.Oco ,preto sa tu pýtam lebo niektorí povedia ako napr.ty že oni majú spotrebu 6l,tvoja manž.jazdí asi dlhšie trasy
Tipoval by som to sposob jazdy...že "nerozťahuje" jednotku , dvojku ...dusí ho z 1500 otačok olovenou topankou...
jazdí ako so silnym dieslom ....
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mozno je to aj realne...mal som pred mnohymi desatrociami, ked este aj na SK boli normalne zimy a teda mrzlo az to prastalo - mal som S100 - a viete aka tam bola nadrz a zrazu mi ju vysalo, jazdil som skoro stale mesto, deti, rodicia a pod., vlastne stale okolo komina a spotreba cez 11 l /100 km, startovala na brnk, ale v zime furt sytic... tak som natankoval plnu a isiel som 100 km okruh a zrazu aj v tom istom mraze ukazalo 5,6 l/100 km... takze by som ti , teda tvojej manzelke aj veril...a som tu nedavno dal v inej teme, ze teraz jazdim velmi kratke trasy na s-ku a za 10-11 litrov, ale je pravda, ze nafty - takze pravdu maju vsetci, kratke trasy, zima, benzin, tazka noha, a nemusi to byt ani rozstelovane...moja manzelka jazdi moje skoro najvacsie auta, len automaty a nikdy som jej o spotrebe nepovedal ani slovo /tankujem len ja/ a nikdy som ju neposlal do autoskoly....ved to daj na diagnostiku a ak je v poriadku, cakaj na teplejsie pocasie...co prestanes jazdit, ked je spolahlive len vela zerie??alebo kupis za 20tis.5-kove bmw, lebo zerie rovnako??...nepanikar...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

@ford mondeo

Odpoveď na tvoju otázku je svižne jazdiaca tvoja žena, na krátke vzdialenosti s nezohriatým motorom..

Mňa by zaujímalo ako často bol v aute menený olej? má 12 rokov- ročný nájazd cca 5000km. Či podla kilometrového prebehu alebo podľa času... vďaka

Urobil by som základnú údržbu (výmena oleja + všetkých filtrov, skontroluj nahustenie pneu) a choď sa len tak previesť mimo mesto. Potom sa môžme baviť či je fakt vysoká spotreba.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Focus 1.6 74kW, benzín, trasy: 3km tam 3km späť - zimná spotreba kľudne 12,6l/100km. Mimo mesto sa dá rozumným jazdením dostať tak na 6.5l
kakafko
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 30.05.2008 07:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakafko »

Bože ľudia, nič v zlom ale toto už je fakt silná káva. Jeden tu meria spotrebu na studený motor na 1km trasách cez križovatky a druhý mu napíšu akú majú spotrebu na svojich autách v úplne odlišnom režime.

Ale poďme k veci, lebo odpoveď je jednoduchá. Áno, može mať takú spotrebu. Že prečo? No lebo takmer každý z Vás má auto s palubným počítačom, takže by stačilo pozrieť sa na okamžitú spotrebu po studenom štarte, keď auto ešte len stojí a následne si pozrieť okamžitú spotrebu pri rozbiehaní vozidla z miesta..jednotka, dvojka, trojka, brzdíme, križovatka a znovaaaa a studený motor so sytičom. O.K. Stačí, sme v cieli..koľko myslíte že tam do toho motora v ten moment tečie? obvykle pri úplne bežnom rozbehu je okamžitá spotreba na úrovni 20 až 30 litrov na akomkoľvek benzínovom aute aj s malým obsahom a kasňou Fiesty...aký priemer by ste čakali? ? 7 litrov? tak určiteee :40bd:

P.S. Benzínovú Fiestu máme doma, 1,25i, jazdí na nej žena po BA do práce už 11 rokov na trase do 12 km. V zime takmer nikdy nejde pod 8 litrov. Čiže? Komu je na jeden 1km jazdy na studený motor s rozbiehaním z miesta, z križovatky a následným parkovaním veľa? mne fakt nie..
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

zena spotrebu tiez neriesi,jej auto jazdi vacsinou v meste a nikto sa s nim nehra,robota rano asi 2,5 km tam a po obede naspat 2.5km,kazdy den+obchody,atd,obcas mimo mesta a ma stab.okolo 7-8l benzinu na 1.6 16v,ked to obcas pozriem ked pozeram km,tak mi nehovor ze hrca fiesta zerie 10-11 v pohode a zdravo,aj ked jej vypalis,co myslis ze ja,alebo zena jazdime na spotrebu??nemame s toho depresie ako majitelia disl.serblov.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejazdím na spotrebu - Mp3turbo tu raz dal veličinu celkové náklady na vlastníctvo motorového vozidla a to je tá podstatná cifra na ktorú jazdím - Nákup vozidla , servis, poistky, palivo a prípadne u niektorých kolko mi vozidlo zarobí. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Takže ani manželka si nemôže dovoliť 11l po meste , jedine že by si kúpila autobus. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných