Výber diskov - skúsenosti

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

clerdo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.01.2018 11:12
Zdieľať na Facebook

Výber diskov - skúsenosti

Príspevok od používateľa clerdo »

Ahojte, má niekto skúsenosť s e-shopom https://autoelektrony.sk/ ? Aká je zvyčajná doba dodania? Prišlo Vám, čo ste si objednali? Má niekto od nich disky aj dlhšiu dobu?

Mám fabiu a chystám sa ju trošku vylepšiť :)

Ďakujem :3906:
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

OBCHODNÉ PODMIENKY
§1 SLOVNÍK POJMOV
1. Predávajúci – Autoelektrony LTD, Krasna Polyana 1, 1373 Sofia

asi by bolo lepsie popytat sa na bulharskych forach?
aj ty si z bulharska?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na Slovensku su na autach najpoužívanšie elektrony DEZENT

zrovna tento model :

https://www.elektrony.sk/dezent-re-6-16-461020 :4012:

Lebo sú N.A.J.L.A.C.N.E.J.Š.I.E :40bd:

samozrejme rozmer si zvolí každý individualne podľa predpisu na svoje auto...

Prezradím, že aj ja mam tento model ale v čiernom DARK...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Prosím teba čo to trepeš za sprostrosti.
To si ako na to došiel že sú najrozšírenejšie ? že ich máš ty ?
A keby nejaké disky rovno aj boli najrozšírenejšie, tak to má byť dôvod aby si ich niekto kupoval ?
A konečne práve tento model dezentov nie je až taká výhra, nemá nijako zvlášť excelentnú povrchovú úpravu, už som videl nie jedny dobre zhrdzavené.
Každý nech si vyberie aké chce, aké sa mu najviac páčia, sú dobré a za primeranú cenu.


clerdo, kľudne si môžeš kúpiť disky aj od bulharov, pokiaľ ti ponúknu dobré disky za primeranú cenu. Všetci predajcovia zo slovenska, maďarska aj bulharska len kupujú disky od väčších predajcov a s nejakým svojim ziskom ich predávajú konečnému odberateľovi.
Samozrejme pri výbere konkrétneho modelu diskov nezaškodí sa poradiť s niekým znalým veci, porovnaj že za koľko sa rovnaký model diskov predáva u iných (tuzemských) predajcov, over si dobre reklamačné podmienky a samozrejme neplať nič dopredu, aj pri dodávke na dobierku si aspoň jeden disk skontroluj či to je to čo si objednal.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Važeny wilz, vobec netrepem sprostosti ... :-\

Tu mam aj DOKAZ pre to čo píšem... :zga27:

KUK :

https://www.topspeed.sk/naj-kombo-slova ... alom/15637

No, ake ma oktavka elektrony ??? lol
clerdo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.01.2018 11:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clerdo »

wilz napísal: clerdo, kľudne si môžeš kúpiť disky aj od bulharov, pokiaľ ti ponúknu dobré disky za primeranú cenu. Všetci predajcovia zo slovenska, maďarska aj bulharska len kupujú disky od väčších predajcov a s nejakým svojim ziskom ich predávajú konečnému odberateľovi.
Samozrejme pri výbere konkrétneho modelu diskov nezaškodí sa poradiť s niekým znalým veci, porovnaj že za koľko sa rovnaký model diskov predáva u iných (tuzemských) predajcov, over si dobre reklamačné podmienky a samozrejme neplať nič dopredu, aj pri dodávke na dobierku si aspoň jeden disk skontroluj či to je to čo si objednal.
Ďakujem za rozumnú odpoveď :)
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Málo tu reagujem, ale som tu takmer denne ako čitateľ. Môj príspevok po dlhšej dobe bude offtopic, za čo sa autorovi témy vopred ospravedlňujem, ale nedá mi to. Laco, čo tu ty predvádzaš, to sú perly. Že nájdeš jeden článok na internete, kde je odfotená octávka na dezentoch je podľa teba dôkaz toho čo hovoríš o rozšírenosti dezentov?? To je skoro taký dôkaz, ako keby som dnes večer odfotil mesiac na oblohe a považoval to za dôkaz, že som sa práve odtiaľ vrátil z rodinného výletu :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jaké perly ?

V mojom meste kde bývam , má 3 z 10 aut obuté práve TIETO
elektrony... :p

Že zvyšných 7 z 10 ma obuté niečo iné, ma nezaujíma...

Treba chodiť po parkoviskách pred Kaufland, LIDL a uvidíš, či mi nedáš za pravdu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najrozšírenejšie ELEKTRONY

https://www.topspeed.sk/naj-kombo-slova ... alom/15637

No, AKÉ ma oktávka elektróny ???
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Hlavne si kúp overenú značku disku. Pri výmene starých pneu som mal vyzuté disky, len zo zvedavosti mi napadlo zmerať váhu. Plechový disk 5,5 kg, prvovýrobný disk (Enkei) 5 kg, neznačkový disk 8,5 kg. Môže sa stať, že lacným diskom vlastne okrem vzhľadu nič nevylepšíš.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

presne tak, ja stale tvrdim, ze tovarenske disky su bezkonkurencne. Ak sa nebavime o BBS a inych specialoch.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak áno, pre Enkei na japonských autách to platí na 100 %.
Ale u ostatných značiek je možné sa občas stretnúť s prvovýbavovými diskami od talianskych výrobcov, ktoré už nie sú až tak excelentné.
No a čo sa týka váhy, ako píše cyrilix, plechový oceľový disk s váhou 5,5 kg musel byť 14", maximálne 15" z tenkého plechu. A aby 14" hliníkový disk toho istého rozmeru vážil 8.5 kg, to už musela byť výnimka.
Zase ale keď má byť oceľový plecháč väčšieho rozmeru dostatočne pevný, nedá sa nič robiť, musí byť vylisovaný z hrubšieho plechu a aj jeho váha ide hore. Vo Forde skúšali s tým vybabrať, jeden čas robili 16" disky z tenšieho plechu a je dnes bežné že 16-ové plecháče na starších fordoch sú krivé.
No na druhej strane aj u vyhlásených značiek diskov sú niektoré ich modely z hliníkových zliatin dosť ťažké.
Myslím však že váha disku nie je hlavný parameter (aj keď nízka hmotnosť poteší), dôležitejšia je odolnosť voči deformácii a to je závislé nie len na kvalite a množstve materialu, ale hlavne na tvarovaní disku.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Tá váha len potvrdzuje, že keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Tak v mojom prípade sa jedná o 13ky. 15ky s letnými pneu, ktoré mal predošlý majiteľ k autu, boli z vnútornej strany zdeformované, ako keby boli z plastelíny, takže vidiac ako dopadli som išiel na istotu, čiže originál s rozmerom podľa tp. Tie ťažšie kúpil brat od známeho, boli skoro nové, už sú posunuté ďalej. Neviem, prečo ich nikto nechce... Ako nezatracujem menej známych výrobcov, ale keď sa tlačí na cenu, nie vždy to dopadne dobre aj pre spotrebiteľa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných