Peugeot 607 - ako otvoriť auto

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

skusiť otvarať dvere spolujazdca, aj tam je zámok ... :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď aj ako,potrebuješ nahmatať silový kábel na štartéri a auto dostať na cca funkčných 12 V ,klúč je samostatná kapitola,tam nie je problém baterečku vymeniť,a otvoríš to proste normálne a bez škody.
Je jedno že je zadeklovaný zospodu,tak treba dekle dať preč a štartér je zospodu dostupný.Kde je vôla tam je cesta
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď existujú nejaké zdviháky, či nie ?
A čo sa týka samotnej vložky zámku, v najbližších dňoch sa oteplí, tak injekčnou striekačkou tam strekni teplý ocot alebo roztok kyseliny citrónovej, strčiť kľúč, trocha pohýbať, zase vstreknúť a tak stále dokola.
Keď sa vložka rozhýbe, tak zase tam opakovane vstrekovať teplú vodu, aby tú kyselinu vyplavilo, tiež by to nemuselo robiť dobre, keby tam dlhodobo nejaká zostala.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo..nejeduj ma,ak som ja otvoril na Audi prednú kapotu a nič nepoškodil,tak ku štartéru to problém byť nemôže celkom určite :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubos zimovcak napísal::40bd: :40bd: To si Ty...
Nemám ani šajnu, kde sa ten štartér nachádza, nieto ešte poslepiacky hľadať.
A ani neviem, ci tam nie je rýchlosť, musím zajtra kuknúť.. lol

Čo ťa po rýchlosti,ak otvoríš poriešiš aj rýchlosť.Vieš aký motor tam je,takže buď niekto usmerní alebo za chvilku vygooglíš kde zhruba štartér je,od je predsa len dosť typický aby sa dal prehliadnuť ak vieš že je na niektorej strane pri rozhraní motor/prevodovka,nemôže sa nenájsť hoci iba hmatom
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mhlavaty hovori spravne treba sa napojit druhou baterkou na silovy kabel ktory vedie na starter.No len neviem aku mas motorizaciu.Ak nedajboze 2,7hdi ktory som mal aj ja tak zospodu nieje ani len vidiet na starter.Katastrofalny pristup ku vsetkemu a to som starter hladal ze som bol riadne v montaznej jame pod autom.Mimochodom v mojej 607cke bola baterka v kufri no aj kufor ma elektricky zamok.Niektore mali 2baterky.Jednu v kufri a druhu v motorom priestore.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

da sa to otvorit cez lanko popod naraznik ide z lavej strany popod prednu priecku rukou sa tam dostanes popri chladici pri lavom svetle,starter je ulozeny az v zadnej casti
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Raz som riešil podobný problém na MB C a tam som musel nakoniec "vysekať" zámok na kufri, lebo nič iné nepomohlo. (nedalo sa to otvoriť ani za svet, všetky zámky nefunkčné, nedali sa vôbec otočiť) Potom som sa dostal k akumulátoru...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

lubos zimovcak napísal: Nemám ani šajnu, kde sa ten štartér nachádza
https://www.youtube.com/watch?v=FmJpALUO82U pretoč si to na 10:42...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lanko kapoty : http://www.peugeotclub.eu/graphics/msgb ... _zamok.jpg

a zadny kufor vies len "cez nulu" otvorit, mechanicky klucom to nejde ?


edit : kokso tebe FAP skor zhrdzavie a zapadne prachom nez sa zapcha :)
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Ja som to raz riesil.
Otvor kufor klucom a si v aute.
V kufri mas aj gelovy akumulator,ktory ovlada zamky a ine.
Ten napoj cez kable z ineho auta a normalne ti pojde central.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak som to myslel. Druhu bateriu mas v kufri... central, trubu a podobne veci, tusim ani radio, ani vnutorne osvetlenie, ani pristrojova doska nie su krmene z hlavnej baterie, ale z tejto kufrovej dokial nie je nahodeny motor ! Vyskusas si ked sa tam dostanes a vymenis hlavnu bateriu - sa proste nezlakni ked ti vymenovane veci nebudu fungovat pri vypnutom motore.

Po roku a pol stania bude zarucene mrtvola, ale namiesto nej pichni akukolvek malu z Felicie alebo co mas poruke, dokonca staci aj startovacimi kablami pripojit inu bateriu na svorky tej mrtvoly - nie su tam ziadne prudy.

Mimochodom, 99% zaludnych francuzskych "problemov s elektrikou v aute" su tieto druhe baterie. Ked maju 5 az 7 voltov, to zacina sranda v palubnej sieti.

Ked ju aj das na nabijacku a bude sa ksichtit ze ozila, podla mna je to zarobene na prieser. Ak auto nejdes hodit do bazaru, mal by si tie baterie vymenit obidve.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mozno blbost, bo neviem ako to ma 607, ale co klakson? Tam by si sa mal celkom polahky dostat od hmlovky, nejde nan tiez stale +?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Chcem ho trochu porobiť, je to pohodlné a 508 mu nesiaha ani po zásterky.


ak mozem vediet, preco si ho mal odstavene rok a pol a preco si potom jazdil "pectovku" ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No u nás sú 3 autá a 3 traktory a dlhšie ako 2 dni nestojí nič. lol Ešte aj tú kosačku a krovinorez raz za mesiac preštartujem a nechám vrčať 10min. Inak by mi tie biosračky odpísali karburátor.
Inak Peugeot 1,9D chytá v pohode na zbytky dvojročnej nafty zmiešanej s 5 ročným hydraulickým olejom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných