problem so zapojenim autoradia

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wolfking
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.04.2009 21:13
Zdieľať na Facebook

problem so zapojenim autoradia

Príspevok od používateľa wolfking »

zdravim. Vymenil som original radio, zapajanie bolo klasickou iso / euro zasuvkou takze kable by nemali byt popletene. Lenze ked vytiahnem kluc zo zapalovania prehravac uplne strati pamät, equalizer, hodiny, playlist, este aj radio sa vymaze.
Vie niekto v com je problem? Nerad by som sa hral s kablami a odpalil radio.
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

Z rádia ti idú dva káble + jeden červený a druhy žltý,v jednom je stale napätie koli tomu aby sa ti nevymazalo vsetko to co si pisal ked vypnes radio a druhy ktorý je zapojení na spínaciu skrinku,ked zapnes kľúč aby ti zaplo aj radio. Jeden z nich nemas asi zapojení pravdepodobne ten so stálym napätím. Pozri na to a ak je to tak normalne ich spoj a vyskúšaj. Inak čierny je mínus. Radio by ti malo ist potom stale aj z vypnutým kľúčom normalne ho budes zapínať
Na rádiu.
nrobic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.11.2007 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrobic »

zapoj dokopy žlty a červeny kabel...a je to...
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Ak zapojis zlty a cerveny do kopy radio musis vypynat rucne,stlacenim tlacidla OFF a uz nie klucom cez ACC polohu.Toto zapojenie je tkz. na priamo,ak chces vypinat a zapinat radio s klucom/cez spinacku/ musis napojit radio ZLTY - je stale napetie a cerveny je spinacka-ACC.To znamena zober si skusacku na 12v a jeden koniec pripoj na kostru a druhym najdi stale napetie 12v na konektore auta.Ak to najdes ,tak tam musi ist zlty kabel.Teraz zober skusacku zase jeden koniec pripoj na kostru a druhym hladaj 12v -pri zapnutom kluciku.To znamena ak klucik vypnes 12v zmizne ak klucik zapnes tak sa 12v objavi .Na tento PIN napojis cerveny kabel.Ak to napojis takto ,tak budes radio zapinat a vypinat len klucikom a vsetko ostane v pamati. :2f93: :2f93:

Pri niektorych model aut ,treba prerutit pini v konektore,bud na strane konektora auta alebo na strane konektora autoradia. :2f93: :2f93: :2f93:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Nabuduce napis AKE MAS AUTO+AKE TO JE RADIO.!!!! :41c2: Auto mas VW-Group a radio SONY. :41c2: :41c2:
Treba prehodit kable na radiu. :41c2:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Vecsina radii co idu cez spinacku, staci prehodit medzi sebou napetove zili, teda cerveny a zlty. klasicky problem u vecsiny automobiliek.
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

a čo tak si prečitať navod od radia?
tam je zapojenie cez iso podrobne nakreslene.
ak ho nemaš tak si ho stiahni z netu.
ale fakt je to o zapojení tych dvoch kablov červený a žltý
wolfking
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.04.2009 21:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wolfking »

no v navode su opisane tieto dve napätia, len z auta mi idu opacne ako maju ist do radia, ale prehodil som ich na zasuvke, zasuvku pichol do radia a ide tak ako ma. Diky za rady! Inak niekto sa pytal na auto.... seat leon
Csaba.Nagy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:33
Zdieľať na Facebook

prolem s radiom :(

Príspevok od používateľa Csaba.Nagy »

cawte vsetci...mam alfu 156 rocnik 2000...kupil som nove radio a neviem to zapojit...nie su v aute konektory..a tie kable su proste pricinovane k staremu radiu...neviete mi napisat farby a pouzitie kablom prosim vas?
muranec
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 31.03.2015 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa muranec »

takže ja som si zapojil radio tak aby mi ho po otoceni kluca zaplo a po vypnuti motora vyplo...ale...neda sa mi manualne vypnuť a to beriem ako problem ked chcem dakde na stanovacke pocuvať radio musim mať zapnute zapalovanie? Somarina skusal som to na dvoch radiach jedno pioneer mvh 160ui a druhe jvc....neda sa to ešte nejako inač?
Vw Touran 1.9TDI 77kw BXE, rv.2006
harvo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.05.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa harvo »

Zdravim.
Ja mam podobny problem.Mam Octaviu 1 , menil som radio Philips za starsi Clarion a tiez po vypnuti zapalovania ca po minute +- sa vsetko vymaze.Kabelaz a elektricke zapojenie su v poriadku.
Vie mi niekto poradit co s tym mam robit ? Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných