tandemové čerpadlo-slzí nafta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

tandemové čerpadlo-slzí nafta

Príspevok od používateľa meri27 »

Ahojte klubáci. Mal by som jednu otázku ohľade tandemoveho čerpadla na audi A4 avant 1.9tdi, B6, 96 kw, AVF. Minulý týždeň som zbadal po dlhšej jazde (1000km-ov) že chladiaca kvapalina došla pod min. Potom keď som hľadal vadu som našiel pod tandemovým čerpadlom zničenú gumovú hadicu. Včera som vymenil tú hadicu a po najazdených pár km-ov som zas kontroloval ale bola mastná od nafty nie od vody.Takže tá gumová hadica odišla preto lebo tiekla na ňu nafta. Auto štartuje super aj za studena aj za tepla, má super spotrebu žiaden problém ale z tandemaku pravdepodobne slzí nafta. Existuje nejaká opravná sada na tandemové čerpadlo ?
Naposledy upravil/-a meri27 v 03.05.2016 21:56, upravené celkom 1 krát.
eld13
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 22.01.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eld13 »

bezna vada, niektore sa daju pretesnit a su na to aj sady, ale malokto to chce robit. radsej vymenia :)
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Ja by som to radšej pretesnil, lebo ovela lacnejšia varianta..,a z vákuovej stránky funguje ešte perfektne, auto nemá žiadny problém.
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

problém som vyriešil s výmenou všetkých tesnení, čo výrobca nepredava k tomu,ale dá sa na internete dokúpiť ako som ja robil, stali 50 eur, je to rozdiel kúpou nového čerpadla, aj môj čerpadlo má skoro 300tisíc nabehaných ale vnútra ako nové.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prakticky 99,99% vždy tečie tesnenie medzi tandemom a hlavou,tenká plechová planžeta,stojí 6,66,mám to čerstvé lebo som riešil dve po sebe v jednom týždni.Tečie nakoľko pokiaľ sa menia hydroštely tak si mechanik nedá záležať na zrovnaní 5 ložiskového domca čím vytvorí jemný schod a tenučké plechové tesnenie slzí.Navyše to nepovažujú za potrebné meniť,predsa len 6,66 je dosť.
meri27
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 24.10.2008 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meri27 »

Mne už neslzí vôbec, mne slzalo pod hornou dekľou, no ešte tá nafta my zožral všetok gumové krúžky čo tesnili vodu vrátene hadičku pod tandemom. Pri výmene hydroštelov treba dať tandem zase dole? Na jar som naplánoval, tak budem musieť dávať pozor na tie ložisko aby tam boli rovné.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,vačka sa nedá odobrať,musí tandem od hlavy.To nie je žiaden problém,cena tesnenia je cca 7.- a tak či tak idú mostíky vačky preč.Nedoporučujem meniť hydroštely a nevymeniť šálky vačkovice,stoja cca pod 50 e.- a garantujem že staré budú zodraté do žltého kovu.Bacha na posledný mostík pri montáži,žiletkou si daj do roviny plochu pod tandemom,inak ešte len potom bude tiecť.Obrovský pozor na čistotu palivových otvorov !!!
Zožeň si sťahovák na rozvodové kolo a prípravok na držanie pri povolovaní a zaťahovaní,oba sú totálne atypická vec.
Píš vždy ak sa jedná o motor jeho kód a rok,vždy ma absencia základných vecí ťahá na plafón a to doslova
Asi požiadam admina aby to upozornenie ktoré si aj ty videl ke*ď si zadával novú tému len si to odignoroval zmenil z červenej na fosforeskujúcu zelenú,resp. aby dal upozornenie že je to zakázané.Slováci robia všetko zakázané z obrovským nasadením.
sunnyday
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.11.2017 00:13
Zdieľať na Facebook

1.9 bls

Príspevok od používateľa sunnyday »

Dobry vecer, pred casom som zistil, ze auto slabsie taha, slo do servisu kde ho pozreli a povedali ze nic to nie je, ze vsetko je ok. Okrem slabsieho tahu som citil splodiny, ked som zhodil kryt a pozrel sa na motor, tak som nasiel flek pri tandemovom cerpadle nechapem ako to pri kntrole nevideli. Po par dnoch mi zacalo piskat akoby turbo pri ot 1700-2000. Mam skor pocit ze to turbo nebude skor nieco ine.
Otazka cislo 1. Oplati sa pretesnit tandem, alebo rovno kupit novy, vydrzi to?
Otazka 2. Moze ten piskot pri zatazi robit tandem, alebo skor nejaka hadicka?
Auto je fabka 1.9 tdi 77kw bls
Dakujem za rady a skusenosti
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pretesniť sa dá,sada sa predáva,ale mal by tomu predchádzať prieskum či to nie je pod samotným tandemom.Je tam tenké plechové tesnenie cca pod 5 e.-
sunnyday
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.11.2017 00:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sunnyday »

Dakujem za odpoved. Hlavne ma zaujma ci moze piskat netesne ceradlo, ci si moze prisavat vzduch, ci ste sa nahodou s tymto nestretli. Aj ked asi toto sa dozviem po oprave, ci to piskat bude dalej alebo prestane:)
1221993
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2013 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1221993 »

Ahojte, rovnako mi troška slzí nafta v okolí čerpadla. Pred cca pol rokom mi kvoli tomu rovnako praskla hadica vody z egr. Na jar plánujem pretesnit.

Zaujímalo by ma či je jednoduchá demontáž čerpadla. Poloha čerpadla voči vačke musí zostať rovnaká? Žiadny špecialny postup? :)


Dakujem vám velmi za rady

BKC 1,9 77 kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič zvláštneho okolo tohodve malé skrutečky na imbus,dve väčšie hviezdica dvanásťhran.Je jedno ako sa vloží,má dve možné polohy po 180°ale nezáleží na otočení.Len pozor na naftu čo vytečie,ide do spáry motor prevodovka a ak sa dostane do spojky môže šmýkať,to už sa pár ľudom podarilo.Treba pod to napchať vela savého papiera na čistenie.Pozzor na nečistoty,nech sa nedostanú na otvor čo vedie k vstrekom ! Hadice ktoré sú na omak mäkké radím už vymeniť,zradia zaručenie v cudzine na dialnici,tým sa trošinka podražia,a maminka sa stane asi vrahom
1221993
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2013 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1221993 »

Dakujem:) čím skor sa do toho pustím.
Hadice myslíš v okolí čerpadla ktoré označila nafta?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dôležité nie je či v blízkosti alebo ďalej,na hadici to je vidieť aj cítiť,hadica na ktorú pôsobil olej alebo nafta je taká mäkká,mlandravá a akoby napuchnutá.To je už do budúcna celkom slušné riziko
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných