Dobrá rada pri zadavaní inzerátu

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

glava123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.01.2019 10:58
Zdieľať na Facebook

Dobrá rada pri zadavaní inzerátu

Príspevok od používateľa glava123 »

Zdravím,

rád by som sa s Vami podelil o dobrú radu pri zadavaní inzerátu. Ak pridávate inzerát - o aute napíšte čo najmenej a určite nepíšte čo všetko ste servisovali alebo opravovali.
Ja som takto rozpísal všetko čo som za posledné 2 roky preinvestoval do auta (čo bolo skoro polovica ceny auta) a auto som dal do takého stavu, že momentálne nemalo žiadnu chybu. Na inzerát sa mi nikto neozýval a dokonca ani ked som mal najnižšiu cenu. Inzerát som takto mal skoro pol roka. A ak sa niekto ozval tak ho zaujímalo prečo bolo na tom aute tolko veci menených? No asi preto, že som chcel mať auto v dobrom stave a bez chýb... jedná sa o 13 ročné auto, tak je jasné že natom postupne odišli niektoré súčiastky...Autom by som inak nepredával, ale mám služobné a potreboval som peniaze na bývanie... Mezditým kamarát predával iné auto a inzerát dal iba na jeden nemenovaný inzertný portál v zmysle Predám auto XYZ. A to bolo všetko, ani cenu nemal najnižšiu, auto malo viacero chýb a najazdených skoro 300k km. Predal ho do týždna...

To som sa už naštval, auto na novo nafotil, do inzerátu som nenapísal nič o menených veciach .. vlastne som tam dokopy nič nenapísal. Počkal mesiac a inzerát znova pridal... dokonca za vyšiu cenu... na auto mi za prvé dni volalo viac ľudí ako za pol roka na predchádzajúci inzerát a auto som predal do 2 týždňov, s tým, že som novému majitelovi ani nevravel čo všetko bolo menené - má tam faktúry môže si to pozrieť...

Takže lepšie zamĺčať koľko ste do auta preinvestovali, kedže ľudia potom majú obavy, že auto je vrak a vyžaduje veľa opráv... ktoré ste aj tak riešili vy a radšej kupia iné kde majiteľ tak akurát dolieva olej lebo to žerie olej, ale opraviť motor už nedá...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Odjakživa platilo "menej je viac" a pri predaji čohokoľvek treba uviesť len základné veci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len jednoduchá otázka.Zdá sa vám že je informácia od a po z, všetko o servisovaní auta a histórie korektná,a pre budúceho majiteľa zásadná a potrebná ? Určite áno. No a v tom to je. Ocení to znova ...iba múdry rozhladený človek ktorý vie čo číta,prečo číta,a ešte tomu aj rozumie (textu). Zásadná otázka ...kde sa nachádzajú taký ľudia ? Čo malo rozum už zdrhlo...a čo staré nevládalo ako v Poničanovi.Ak neviete kde sa nachádzate,pozrite si večerné správy
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Lenže kto tak uvažuje? Ten strach laika zo zoznamu opráv je taký, že sa o auto radšej nezaujíma. Ja som zasa taký, že radšej kúpim zanedbanú rárohu a dám si porobiť všetko ja a nám istotu, že to bolo naozaj robené. Ak teda nepoznám predávajúceho a viem, že sa mu dá veriť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na Slovensku vždy predáva len a len CENA ....
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Toto je smutná pravda. Ja som predával Citroen C5 toho času 7 ročný a do inzerátu som popísal všetko, čo sa dalo (dokonca sa to tam ani nezmestilo, tak som ofotil stranu A4, kde som toho opísal podstatne viac). Trinásť mesiacov (!!!) trvalo, kým sa predalo. A to som mal ako jeden z mála 2.0 HDI a nie 1.6 HDI, ktorých bola väčšina. Ale toto, čo si napísal, pekne odzrkadluje slovenskú spoločnosť. Asi by im odpadli oči, keby si to boli prečítali. Ja neviem - na jednej strane ľudia kritizujú, že sú podvedení a na druhej strane zase nechcú vidieť realitu. Nevyhoviete im nijak.

Hondu Accord som predával mesiac. Mesiac nikto nevolal, až zavolal jeden pán a ten ju aj kúpil.


Najazdené km rozhodujú, ani nie tak cena. Lebo darmo máš na predaj napr. Octaviu II s 500 tisíc km za 2000 euro, kúpi ju len taký, ktorý ju obratom stočí a predá aj so ziskom. Ale to isté auto so 187000km vyzerá už omnoho lepšie a aj keby stála 4000, tak nie je problém. A pritom je to stále to isté auto :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aký hudobníci..taká muzika
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapi a rozmýšlal tu už niekto aj po slovensky ? tak po bačovsky? - Každé jedno moje auto dostalo medzi dvoma STK buď 200t km alebo odvláčilo tolko čo tri kamiony. Načo by som dával aj do najsamlepšieho TDIčka na servis 2t ojro ak za 300 - 400 kúpim koňa ktorého uťahám naozaj k dôstojnej smrti??? Pochoval som Filcku s 650t km s jednou reťazou a cingrlátkami za 10 evri zo šrotoviska. Pritom v daždi na rakúskej dialnici sa mi awdinky radšej uhýbali z cesty. Nevdeli že musím šlapať lebo ďalší kopec by som išiel na dvojke :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Nikto , ani Milan ma zatial nepresvedčil že dať peniaze za AUTO sa oplatí. Stále som skalopevne presvedčený , že koník by mi moju lásku vrátil sto krát viac ako tona železa :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco presviedčať by bol aj pekný nezmysel.Dať peniaze za auto sa môže vyplatiť jedine ak je kupované a predávané so zámerom zárobku,tj lacno kúpené a s prídavkom predané.Všetko ostatné je v tej sfére "neoplatí" .Ibaže je to nutnosť si zabezpečiť mobilitu a na majiteľovi stojí či strata bude malá či veľká.Či sa bude držať nutného alebo pôjde do maximalistického riešenia a teda kdesi na konci si to zúčtuje každý rozdielne,to je už vec krytia.V tom Tudore zo 48 -ho roku alebo Pobiede som si ešte auto užíval,veď som cestou do Kolárova nestretol žiadne,v okrese som mal 606 ks auta (NZ 06-06) a to už bolo to druhé auto,len prvému si nepamätám číslo a druhému len preto že mám pred ním vyfotenú ségru.Dnes sa vyhýbam pokiaľ len sa dá aby som sa vôbec na ceste objavil,veď to je ako sa dostať medzi bláznov,aká tam radosť z jazdenia,hnus.Koník...asi by sa mi páčilo,ale na to nestačí tých mojich 12 á parcely
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:Chlapi Nikto , ani Milan ma zatial nepresvedčil že dať peniaze za AUTO sa oplatí...
A ty ako prichadzas k autám? Vymieňaš za pšeničný šrot? :d :D
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Zbytocne sa vyplakavat, keby nemal trh jazdeniek taku zlu povest, tak sa taketo nedeje. 8 z 10 takych inzeratov, co vsetko majitel vymenil je aj tak sporkasa do ktorej sa mu uz nechce dalej liat peniaze. Preto ked si patril k tym dvom co sa o udrzbu starali preventivne, tak ta brali rovnako.

Inzerat treba dat precitat niekomu nestrannemu, ci tam nenarazi na nieco co by ho odradilo.

S kopou prehnaneho textu to je ako s autom nafotenym priamo po nalesteni interieru, gum a vypucovanym motorom. Smrdi to pre beznych ludi prehnanostou.

ciselka stale hraju ulohu a vzdy budu, vsetko to ma pod 200, alebo max okolo 200 nech uz je to rocnik 2001 alebo 2017.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon napísal:
oco13 napísal:Chlapi Nikto , ani Milan ma zatial nepresvedčil že dať peniaze za AUTO sa oplatí...
A ty ako prichadzas k autám? Vymieňaš za pšeničný šrot? :d :D
Ja hladám v rubrike "darujem za prepis" :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Odjakživa platilo "menej je viac" a pri predaji čohokoľvek treba uviesť len základné veci.

Nemyslim si, nemam ten dojem a ani skusenost. To mam akoze napisat "predam byt, za 175.000" a budem mat najvacsiu odozvu ?





>> Zdá sa vám že je informácia od a po z, všetko o servisovaní auta a histórie korektná,a pre budúceho majiteľa zásadná a potrebná ? Určite áno.

absolutne. Nic nie je dolezitejsie nez ako sa o auto staral, co tam bolo vymenene (sucast starostlivosti) a ako jazdil (ale tu nikto pravdu nepovie ze tomu pridrbaval studenemu z parkoviska aby bol co najfriškejšie v zapche na semafore o tristo metrov dalej).

Nez so servisnou knizkou auto servisovane ako vyrobca prikazuje, vyhradne v autoterorizovanom servise, oleje 30.000km, vzduchovy filter s rokom vyroby auta nikdy nevymeneny, zhavice rozpadnute auto v -10 stupnovej zime tazsie startuje, proste sucasny standard.... radsej kupim auto kde boli oleje menene ukrutne castejsie aj mimo autorizaku a mimo peciatok, ked mi fesak ukaze napriklad faktury. Living on the edge - zijem na hrane.




>> Ocení to znova ...iba múdry rozhladený človek ktorý vie čo číta,prečo číta,a ešte tomu aj rozumie (textu).

ano, ano, ano. Tu sa skryva vsetko, nic nie je potrebne a ani mozne dodat.






>> Zásadná otázka ...kde sa nachádzajú taký ľudia ? Čo malo rozum už zdrhlo...

poculi sme slovo Majstra.



Priklad : chlapciska servisaci kupili motorku BMW. Za dost malo penazi, nedala sa nastartovat. Bola aj v autorizovanom servise samozrejme, po par stoeurovych vydavkoch to s vidinou generalky motora majitel pustal prec. Chalani zobrali masinu, donesu domov, nejako sa im zdalo ze pomaly toci starter... nabili bateriu, masina okamzite startuje a dva roky jazdi.

Komentar netreba.


Anglicko : auto bez dolozitelnej historie oprav a udrzby predas len za strasne malo penazi, alebo opalenym. Tam nikto auto nechce bez PORIADNEHO fascikla. Nieze servisnej knizky, ale fascikla s dokladmi z MOT (STK - nie poslednej, ale zo vsetkych pokial mozno), faktur zo servisov, akychkolvek diagnostickych akcii - predavas diesel, ukazes ze minuly tyzden som mal robenu diagnostiku, turbodýchadlo tlaci vyrovnane tlaky cez cele otacky tak ako ma podla predpisu, nikde nekokce, zaujem ukrutne rastie. Pridaj tam vyrovnavacie davky vstrekovacov, tlaky v commonrailiku kde ukazes zaujemcovi ze auto nevyzera na nejaky pruser, doloz kompletnu diagnostiku ze nema chyby v ziadnej riadiacej jednotke and you are the king.

Jo, a slusnu ulohu zohrava detailing auta. Nie umytie vodou a handrou ako u nas, ale detailing. Strojove lestenie karoserie, a priprava auta na predaj, nie take to slovenske "jeden chlap patnast aut denne v AAA alebo BBB", ale "jedno auto aj tri dni".

Uplne bezne je, ze zaujemcovi majitel odovzda kluce a zaujemca sa ide sam povozit. Teda na cudzom aute. Este raz - je to uplne normalny standard. Tak skuste porozmyslat ci ste niekedy nieco take na Slovensku poculi, nieze zazili. Co keby ho rozbil. Alebo co keby ho napadlo ukradnut ho - v 55 milionovej krajine nerozmyslaju tak ako u nas v 5 milionovej.

Aj keby nam bezali oproti, aj tak ich nedobehneme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rk00 a 1 neregistrovaný