Aukčné Centrum - Chorvátsky Grob

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Miroslav1984
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.10.2010 17:22
Zdieľať na Facebook

Aukčné Centrum - Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Miroslav1984 »

Zdravím páni, mám záujem o kúpu auta z aukčného centra, teda aukcia vozidiel, ktorá sa bude konať teraz v sobotu 8.2.2014, na Triblavinskej ceste v Chorvátskom Grobe.

Sú tam celkom zaujímavé autá a aj ceny, chcem sa len opýtať, či sa tam oplatí vycestovať, či tie dobré autá sú neni kvázi predané, a či technický stav ponúkaných vozidiel nieje pred smrťou :)

Ešte som nebol na žiadnej aukcí, preto sa pýtam a budem rád za každú info. Ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bol som na aukciach v rakúsku a všetko prebieha tam aspon tak že si auto môžeš pozrieť z vonku, z vnútra len cez okná. Meexistuje sa donho posadiť a už vôbec nie ho naštartovať a previesť sa v nom. Všetko čo vieš je aký je to rv, kolko to má natočené...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Bol som na triblavine dva krát. Auto si môžeš natočiť, skúsiť spojku, pozrieť motor.. (jazdiť nie), proste na mieste naštartované.
Ide o to že skoro všetky autá sú zadržané z leasingov po neplatičoch. Teda - exekútorské blokácie. Samozrejme to je detail, ktorý sa po vyplatení vozidla asi vyrieši.

Problém by som videl v tom, že ten kto nemal na leasing auta, ktorý došiel až tam, že mu auto bolo zhabané - tak asi taký človek nemal na aký - taký servis toho vozidla.
Nuž teda je len na tvojom zvážení a na samotnom stave vozidla, či si také vozidlo budeš chcieť kúpiť.

A zase ani tie ceny neboli nejaké extra - resp. sa v samotnej aukcií vyšplhali na ceny - ktoré máš aj tu na abu. ALe budeš o skúsenosť bohatší.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

len jednu vetu : za vyskúšanie nič nedáš
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech to skúša ježko z kartáčom.Človek by mal mať toľko rozumu aby rozoznal že bude kupovať mačku vo vreci.Bol som prítomný jednej dražby na colnici v Štúrove,a rozum sa zastavoval aké šunty ľudia nakúpili za ceny absolutne neprimerané..Už nasledovný deň boli ako opitý po vytriezvení.Môj rozum hovorí..nepôjdeš - nekúpiš.Ak nekúpiš neriskuješ to vytriezvenie.
Mne to pripomína ten vtip z lajnom.Múdry ho uvidí a obíde.Sprostý ho vidí tiež,ale čo ak zdanie klame,tak ho pre istotu ochutná.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Po neplatičoch? Ak nemal peniaze na splácanie auta, tak duplom kašlal na jeho údržbu. Takéto auto určite nie, aj keby bolo nablýskané ako psie guľky.

Ako som tu už písal, ja si pri kúpe vozidla najviac všímam majiteľa, ako sa k autu správa, aký je to človek, ako s autom jazdí a podľa toho sa rozhodnem.
-Martin-
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.08.2008 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -Martin- »

v decembri 2017 som tam vydražil auto (nie rovno lacno) ale cena mi nevadila, nakoľko bolo pri aute písané že je po operatívnom leasingu, takže 100% motorická garancia... dokonca som mal na čelnom skle nalepenú nálepku (3roky záruka na skryté motorické vady)... prvá vec ktorá ma zarazila bola, keď som pri breberaní auta zistil, že auto nemá výbavu podľa uvedeného popisu (chýbal ACC tempomat, parkovací asistent) ked som sa na to opýtal zarazeno pracovníka, tak mi neprijemno odpovedal že: inak im to systém nevedel dať.. že to vlastne nieje adaptívny tempomat ale len obyčajný a ako parkovací asistent bolo myslené senzory... ked som to nejako prekusol a povzniesol sa nad tým, tak prišla radosť z auta.. po necelom roku mi auto začalo žrať chladiacu kvapalinu.. najprv som myslel že to je normálne... ale ked som začal dolievať pravidelnejšie išiel som do servisu... v servise mi povedali že to bude najskôr krivá hlava alebo nejaké tesnenie, vyčíslili mi to na opravu cez 1000e.. keď som zavolal do aukcneho centra, kde som auto kúpil, zdvihol ma veľmi ochotný pán, ktorý ma najprv vysmial, že si to mám dať opraviť na vlastné náklady a keď zistil čoho sa domáham tak ma dal riaditeľovi.. Ten mi zavolal o chvílku neskôr s tým že mám napísať mail na PRÁVNE oddelenie.. nie reklamačné... to znamená nájsť niečo aby ma hneď odpinkali... tak som im poslal všetky podklady a povedali mi že auto bolo kúpené 15 decembra a podľa zákona SR je predajca povinný garantovať záruku iba rok, nakoľko ubehlo 12 mesiacov a 3 DNI tak mi oznámili, že bohužial nemám nárok na reklamáciu ani žiadnu náhradu.. a že daná nálepka ktorá bola na čelnom skle určite neni ich...Absolútna neochota a arogantnosť... Keby to bola taká seriózna firma, tak sa k tomu postavia inak...Takže vrelo NEodporúčam...Prajem pekný deň
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Stále keď kupujem auto dohodnem sa s predávajúcim ci je ochotný zájsť do origo servisu na prehliadku... Ak sa vykrucal určite sa niečo zakrýva, ďalšia samozrejmosť je previesť sa na aute, človek keď sadne do auta co to poobzerať, čo svedčí co to o majiteľovi, minule som sedel v Octavke cena adekvátna km a rokom ale interiér po fajčiarov ten smrad a po pálené sedadlá od popolceka z cigariet na fotkách alebo pohľadom cez zavreté okná neuvidíš, ideálne kúpiť jazdenku s fabrickou zárukou... Kupoval som takto Sportage ako 4 ročný a predal ako 6 ročný so servisom Kia len pozitívne skúsenosti, teraz som kupoval Hyundai tucson 1.5 ročný čiže ešte 3.5 roka fabricka záruka... Veľa šťastia ja by som takéto auto z aukcie nekupoval už len kvôli tomu ze keď majiteľ neplatil leasing určite kaslal na pravidelný servis...
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@-Martin- a nieje to tak že keď ti predávali to auto a bolo to tam nalepené tak súhlasia s tým teda budú ti zodpovedať za tie vady počas troch rokov ? možno by som na tvojom mieste skúsil nejakého právnika sa len opýtať a ak by s tým vedel pohnúť pekne tých smradov poškvariť nech sa nabalí aj právnik aj ty
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

zaruka plati podla zakona, alebo zmluvy a nie podla nalepky na celnom skle...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 73 neregistrovaných