Toyota Avensis 2015 2,0 benzín , automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pazel
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.03.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis 2015 2,0 benzín , automat

Príspevok od používateľa pazel »

Pozdravujem všetkých Toyoťakov,
uvažujem,resp.mám vyhliadnutého AVENSISa, r.2015 2,0 benzín,automat- CVT.
Chcem sa opýtať na spokojnosť tých ,ktorí ho majú, ale aj tých, ktorí majú referencie od vlastníkov.
Ďakujem.
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

vlastnil som 3 roky 1.8 benzin s CVT, rocnik 2010.malo to okolo 90000km ked som to kupoval, najazdil som asi 40000km. auto malo takmer 8 rokov ked som to predaval. co sa tyka spolahlivosti tak tam sa nemenila ani ziarovka, absolutne bezproblemove auto. komfortne sedacky, tvrdsi podvozok. slusny vnutorny priestor aj kufor. odhlucnenie auta na dobrej urovni. motor bral okolo 7 litrov benzinu dlhodoby priemer...vykonovo autu staci pokial nebude vozit 4 tazke osoby. asfalt to netrha, tah to malo len v sportovom rezime a pri vysokych otackach. prevodovka bola velmi zvlastne nastavena...v meste to auto na 50kmh tocilo ledva 1000rpm co bolo neskutocne otravne. auto trochu vibrovalo. reakcie na plyn boli sice okamzite ale ten CVT automat tomu tahu proste dost uberal. interierove spracovanie bolo dizajnovo trochu zastarale a obcas pristrojovka zavrzgala ale inak to pocitovo nebolo zle. ten novy model je uz slusny. velmi dlho som aj ja chcel 2.0 benzin no po porovnani s 1.8 vykonovo porovnatelne a oproti 1.8 viac spotreboval. takze za mna 1.8 valvematic jednoznacne...to cvt si treba vyskusat, dlhsie ojazdit, treba si na ten prejav zvyknut. . inak ked som chcel menit v automate olej ani jeden z 5 autorizakov mi to vymenit nechcel, vraj ,,dozivotna” napln...
pazel
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 20.03.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

AVENSIS

Príspevok od používateľa pazel »

Veľmi pekne ďakujem. Určite mi to pomôže pri rozhodovaní.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nad priusom si neuvazoval?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

treba hlavne napísať koľko tá cvt má najazdeného, či sa menil olej popr. filter... cvt podľa mňa nepatrí do takejto triedy auta a keby som veštil tak do tých 250 - 300 0000km pri slušnom zaobchádzaní a servise by mohla vydržať bez poruchy.
Prius je na tom rozhodne lepšie tam sa netreba báť motora ani prevodovky.
Ale je to iná karoseria a nemusí vyhovovať.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

martin cichy, ty si posadnuty priusom:-)
Asi je to o dost mensie auto ako avensis.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

rozhodne pán Cichý už vie že hybrid od toyoty je dobrá voľba a prečo to nebudem rozvádzať. A prius je normálny stredná trieda ako avensis ale je to od prírody "iné" auto - myslím konštruované mimo klasické triedy v čase vzniku. avensis je klasika... ale prius už má aj plus verziu takže je plne porovnateľný. Na rozdiel od cvt bude hsd nezničiteľné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní