Škoda Superb combi rv. 2014 1.8tsi 118kw 7st.Dsg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hlasovanie ukončené 17.02.2019 21:45

Ano
6
21%
Nie
23
79%
 
Celkom hlasov: 29

mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

Ja teraz jazdim auris hybrid combi, odvezie ta to, ale zazitok z jazdy neni nic moc, dobre auto do mesta, dialnica ok ale diesel je lesi,priemerna spotreba ako diesel. Rozmery v predu ok na zadnych sedadlach trochu stiesnene, za teba si sadne len dieta.

Preto som. Ti odporucal yaris lebo pre vodica poskytuje viac miesta. Je trochu hlucnejsi ale ponuka lepsi pomer cena uzitkova hodnota a nasledny predaj.
Chomut
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 18.01.2019 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chomut »

Diesel bohužiaľ nechcem.Aj keď sú lacnejšie ako benzíny a asi aj vydržia dlhšie až na pár súčiastok ktoré pri benzíne niesu. Keby som žil na SK možno. Podľa mňa boj proti dieselovým motorom bude gradovat a z krajín výhodnej Európy sa stane také tzv. Dieselové smetisko :-\ co sa týka tej toyoty yaris tak mi prišla menšia ale možno máš pravdu lebo ako píšem mám nulové skúsenosti s týmto auto. Musel by som vidieť a sadnúť si.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja teda žasnem, núkajú sa tu od Yarisa cez Octavku, Insigniu až po Superba, ktorého si žiadateľ najprv vybral.
Ale považujem to od začiatku za nesprávne.
Ja si teda myslím, že keď idem ráno do roboty k autu, zaručene by som už od domových dverí mal byť spokojný že to auto tam na parkovisku je moje. No a teda samozrejme tiež že sa s mojimi 196 cm do neho pohodlne zmestím.
Takže pred tým než by som hneď vypisoval do autofóra, kde aj tak dostanem 75% pofiderných rád, by som si najprv urobil výber áut na trhu, ktoré prichádzajú do úvahy podľa druhu, rozmeru, cenovky a osobného pocitu.
Keď nepotrebujem prevážať všeličo veľkého rozmeru, môžem vylúčiť vany a SUV. Keď som obmedzený cenou, nebudem pokukovať po Jaguári, Betleyi ani Tesle.
Potom by som prešiel nejaké autosalóny a väčšie autobazáry a posadil sa do takých áut, ktoré som si sprvu vytipoval, popozeral by som si ako sú urobené a teda či mi svojím vyhotovením vyhovujú, prípadne ak je to možné, aj sa na nich previezol.
Takto by som výber zredukoval na niekoľko áut, ktoré mi vyhovujú rozmerovo, dizajnovo a vyhotovením.
Až teraz by som začal riešiť pohonnú jednotku (aj keď samozrejme už pri prvom výbere by som bol ovplyvňovaný ponúkanými motormi a prevodovkami), pretože obvykle sa každé auto vyrába s viacerými motorizáciami, to už by som si prípadne pozeral skúsenosti užívateľov vytipovaných áut na internete, až by som sa nakoniec rozhodol pre jedno dve autá, ktoré by som skúšal čo najvýhodnejšie kúpiť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Chomut napísal: Maximalky tam sú okolo 170 km/h pri hybridoch čiže aj keby som šiel cez Nemecko celý čas 150 nemalo by to byt také zlé.
take auto neni ktore je dobre dialnice a jazdy do prace dialnica okresky mesto.ak chces auto na dialnicu treba limuzinu co taha ak chces mesto lepsie nieco ine mensie mala kubatura.

ja jazdim mondeom 2014 2.2 tdci 147kw dialnice.ale mesto mam ibizu 1.4i 63kw.to auto toci rocne 5000km cize staci.s tym jazdim po sk.ak som mimo sk presuvam sa tym mondeom ale po svicarsku jazdim zase inym autom takym istym seat ibiza cupra 1.9 tdi 118kw.take male zihadlo.tam niesu ziadne obmedzenia na nic ako zatial aj u nas.jazdis hocicim.mozno ho teraz niekedy dam prec 280000km je tam a nasiel som 2006 rok st ford focus st 2.5 turbo 166kw bez skrabancu a korozie za 4200 chf 112000km.nena stk ek ale to sa prepise hned na sk spz.zase dalsie zihadlo.lepsie sa s tym parkuje male skatule su tam vitane.ja som auto ktore by bolo dobre mesto okresky dialnice nenasiel.cize 3 auta su u mna nutnost.ibiza je na teba mala ja mam 184cm mne staci.

mpv nieco ako alhambra s-max c-max nic?ja mat taku vysku s-max 2.2 tdci na r19 znizeny uz by bol davno.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

chomut - nie nezil som tam aj ked som tam bol a neviem ci tu dan zle pocitam tak to skus ty https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/home/ , vsetko tu je pocitane podla co2 ano benzin ju ma lacnejsiu ale co2 ma aj daleko vacsie hodnoty ako diesel , mozno ma dovedies na spravne hodnoty , a ktym autam absolutne nevies co chces najskor chces velke ojazdene potom male za tolko raz drahe ,raz automat potom nemusi byt cert aby sa vtebe vyznal , lebo pri zadani temy si mohol rovno pisat ze by si zobral aj nove za tolko a tolko nie , ale porovnat chr versus superb velkostou je uz na zamyslenie , inac ked si ochotny dat za nove 25000 eur tu niekde zacina aj superb , ale relativne novy 1 rocny aj zo slusnou vybavou
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Chomut napísal:Pravdu povedať na insignie som tiež pozeral len som ešte nezistoval co to do spoľahlivosti. Pretože primárny bol pre mňa Superb ale mam už určite obavy. Auto chcem mať minimálne tri roky ale nechcem len do neho tlačiť peniaze a potom mat problém sa ho zbaviť. Len čím ďalej tým viac mi začína byť sympatická Toyota... Najvyššia spoľahlivosť a asi najnižšia spotreba. Maximalky tam sú okolo 170 km/h pri hybridoch čiže aj keby som šiel cez Nemecko celý čas 150 nemalo by to byt také zlé.
chyba kamarat pri max.170 mas dlhodobu cestovnu rychlost max.cca 130km/h......inak ho velmi rychlo odpises
Chomut
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 18.01.2019 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chomut »

A aj si navštívil tu stránku na belasting či len robíš chytrého? Skúsi si to tam vypočítať a vyjde ti diesel o polovicu viac ako benzín. Pri aute s váhou nad 1500 kg to vychádza na cca 450 euro za tri mesiace.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

wilz....iba k bodu....196 cm telesnej schránky.Takže
Na rohu ulice mám menovca,pán 76 rokov,kus chlapa asi zodpovedá parametrov výšky a váhy,a plus velké problémy zdravotné týkajúce sa pohyblivosti.Pán patrí k tým kde je zabezpečený stále príjem z podnikania,tj spomínam aby si niekto nemyslel že motívom je chudoba.
Z toho pohladu neexistujú obmedzenia,a o to viac prekvapia rozhodnutia.Tak tento ťažko sa pohybujúci pán vlastní Músu....lanciu,mnohý ani nevedia ako vyzerá si myslím. Samozrejme otázka prečo aj z mojej strany padla a odpoveď bola prekvapivá....ideálné. Takže tak,ak sa na nič nehráme a rozhoduje iba potreba a rozum
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Enzo Ferrari na staré kolená Fiat panda. Iba potreba a rozum
Naposledy upravil/-a vlado10 v 20.01.2019 11:48, upravené celkom 2 krát.
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Zhodou okolností mám jednu Musu doma, kúpil som ju lebo sa mi veľmi páčila, teda stále sa mi páči.
Ja meriam 180 cm, úplný priemer, ešte by sa síce pár cm naviac zmestilo, ale aj ja sa niekedy buchnem hlavou o hranu poličky, čo je nad čelným sklom a to mám sedadlo vzadu na doraz.
Je fakt že strechu má vysokú, na parkovisku je nad bežnými autami, ale inak je v nej štandardne miesta, dokonca pravé koleno šoféra by určite prijalo trocha viac priestoru doprava. Ale nasadá sa do nej dobre, sedadlo má dosť vysoko.
Myslím však že zaručene sú autá, ktoré majú celkovo miesta viacej a nad hlavou tiež dostatočne, ale samozrejme sedadlo je potom nižšie, to však treba u každého osobne vyskúšať.

Ale tomu zadaniu témy - ja som len chcel naznačiť, že výnber auta by mal mať určitý systém, najprv sa rozhodnem že na čo to auto prevažne potrebujem, podľa toho vyberiem druh auta a jeho rozmery, vybraté autá si vyskúšam či a ako mi vyhovujú a potom selektujem podľa pohonu, spoľahlivosti atď.
Určite by som však nešiel opačným postupom, auto nie je len motor, zvlášť dnes keď takmer každý model sa vyrába aspoň s dvomi-tromi motorizáciami.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto som spomenul preto,lebo financie nerozhodovali,hladalo a skúšalo sa všetko možné (dobre sú to nejaké roky späť) a prišloí to po Suzuki R-vagon !!! To sú zvláštne veci
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prijem z podnika(ka)nia alebo nie, tam kde skutocne nie je problem s peniazmi sa nejazdi na Lancii ani na krpatej Muse ani inych... tam sa pusti 30-60k eur do auta ktore je podstatne inde ako Musa prestizou, vybavou, BEZPECNOSTOU, ano aj vnutornou velkostou (vyskou, sirkou).


Mimochodom, aby sa nemyslelo ze brojim proti Lanciam : aktivne zhanam Thesis, vyhradne 3.2 benzin ked sme uz pri tom. Za Y rokov som na Slovensku a Cesku nevidel jediny na predaj, ked niekto chodite von a najdete pekny kus co nema v prdeli SkyHook tak dajte vediet sukromnou spravou.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ono mnohi z vas si myslia ze vyska je len o posunuti sitzu do zadu. Veru nieje.
Kto ma cas moze si to lahko nasimulovat.
Sedana na max. hore pripadne podlozit zadok tak aby medzi hlavou a stropom bola medzera na 1 max 2 prsty, teda hlava je skoro opreta o strop. Sedadlo skoro uplne vzad= vyhlad na semafor pripadne blizsie dopravne znacky nulovy.
Velmi zalezi aj ako je klopene celne sklo, skoro u vsetkych hlavne novsich autach su klopene skla strasne = zvazujuca sa strecha ku sklu= este horsi vyhlad.
Dalsi velky omyl je ze je malo miesta iba za vodicom. Ak chcete jazdit je nemyslitelne aby spolujazdec sedel po pravej strane vam vo vyhlade, v tom pripade mate periferne videnie vpravo nulove. Cize dalsie sedadlo v zadu= zasa malo miesta v zadu.
Dalsi omyl je ze pohladovo vacsie auto je vhodnejsie. Sadol som do rapida a hlavu som mal opretu o strop, no vo fabii nie= to znamena ze z fabie mam lepsi vyhlad,samozrejme na oboch sedadlo na max dolu.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Mazda 6, Honda Accord,crv, popripade ak to nebude na vela km i ford Mondeo (tie ecoboost nie su najspolahlivejsie) Z japonskym benz. motorom nebudes mat problemy a auto si dlho udrzi cenu...(oproti dieslom a nespolahlivym inym znackam...napr v Nemecku uz diesle nikto pomali nechce a japonske benziny si drzia stale cenu...pozri inzeraty na hondu crv Accord)

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných