Hyundai Santa fe 4x4 manual od 2014 benzín vs diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No a čo že jazdíš krátke trasy. Na ten mýtus, že diesel na to nie je zabudni. Mám už 3. 4x4 ktoré väčšinou jazdia každý deň 8km tam a večer 8km späť. A par krát do roka dlhá trasa. V živote som ja ani nikto iný na svete nemal problém preto, že jazdím krátke trasy. Vstrekovače majú oba motory, egr dtto. DPF už ani zďaleka nie je taký strašiak ako na začiatku. Benzín ti na krátko bude žrať 15l a keďže najazdíš malo km tak investícia do LPG sa ti vráti tak za 10r. S naftou sa do 10 zmestis hocijako. Teraz si z rátaj úsporu na palive alebo za prestavbu a prípadný servis diesla ťa viac stáť nebude.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

kolko to auto stoji? Nie je lepšie kupit si niečo nove a v zaruke?
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Stojí cca 15tis. Samozrejme že nové v záruke by bolo najlepšie,ale na to nieje rozpočet. Jedno nové už mám. Po troch rokoch síce ešte vonia novotou,ale tá strata hodnoty riadne smrdí.
Pomaly sa s tou myšlienkou lúčim a rozmýšľam nad iným autom,resp. mám viac možností ako zmeniť vozový park. Určite chcem mať jedno 4x4 napr. manzelke Mazda CX5-benzin
Kia Sportage- diesel
Hyundai Tucson- diesel
Diesle preto,lebo nechcem oturbene benzíny.
A ja by som si nechal zanovnu Kiu Ceed diesel,alebo casom predal a vzal Kiu Optimu benzin. Alebo ostane manželke Kia Ceed a ja si kúpim znova Ford S-max ale 4x4.
Čo by ste brali vy?

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní