Reklamácia dielu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Roz-drbane znamená co? Keď sme ho tam dávali musel ísť motor z jednej strany dole zo silentblokov, na chuja prístup, samozrejme ze sa poškriabal... Ale uvidíme... Nech to je vydajné miesto alebo aj ajfelovka pomýlil som sa no...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že úspešnejšie vidím reklamáciu cez vyjadenie dielne.
a teraz čo ? auto bude odstavené kým to vybavia (alebo zamietnu ?)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

mjz-Ked nevies co pises tak nepis.Predajca musi zobrat na reklamaciu len predpoklade,ze je dolozeny dokument "potvrdenie o odbornej montazi".
Su 2 typy reklamacii:
-reklamujes vadny diel-musis dolozit spominany doklad a cakat 30dni na vyjadrenie
-reklamujes diel,ze nepasuje,bol objednany iny diel.Nesmie byt vyditelne,ze diel uz bol montovany.Vymenia ti do 7 dni.
Ak si uz bol reklamovat "vadny" diel,tak uz budes mat smolu.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 21.03.2021 21:28, upravené celkom 1 krát.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

avelmak - je mi jasne ze tu su vsetci mudry.to ze to inde skusaju a robia,je ich a tvoja vec,ale u nas s tym nemaju ziadny problem,diel ti zoberu aj ked mas teplaky a do 30dni ti daju odpoved,obchody mozu rovno zrusit,ked s kazdou kokotinou mas ist do dielne aby si mal narok na reklamaciu - dovi-dopo.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Alternator "píska" hlavne pri zaťaží , ked dobija, u každeho 3-4 teho auta, teda je to vlastnosť repasovaného alternatora, by som povedal...

Ja som tiež menil alternátor za repasovaný , povodný nepískal a tento píska...nie je to taký zvuk ako ked sa koleso furika točí nasucho to nie,
podĺa mňa je to zvuk vygenerovaný nejakým elektrickym odporom pri točení sa rotora alternatora, niečo ako zvuk väčšieho elektromotora.

A pokiaľ je to alternator presne pre daný typ vozidla , čo sa pri montáži može dodrbať ? Uložiš alternator medzi dve konzoly presne na miesto ,
utiahneš obe skrutky, čo ho tam držia, zapojiš jeden kábel s okom zaskrutkuješ maticu M8, a nacvakneš konektor , tot vsjo


Bol s alternatorom pribalený aj COMPUTERIZED TEST REPORT ?

Tam su v tabulke vypísané všetky hodnoty ktoré alternator pri prevadzke ma mať a daju sa odmerať.
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

avelmak napísal:mjz-Ked nevies co pises tak nepis.Predajca musi zobrat na reklamaciu len predpoklade,ze je dolozeny dokument "potvrdenie o odbornej montazi".
Su 2 typy reklamacii:
-reklamujes vadny diel-musis dolozit spominany doklad a cakat 30dni na vyjadrenie
-reklamujes diel,ze nepasuje,bol objednany iny diel.Nesmie byt vyditelne,ze diel uz bol montovany.Vymenia ti do 7 dni.
Ano, ked nakupujes ako pravnicka osoba od velkoobchodu, predajca si moze vymysliet aj 5 druhov reklamacii, pozadovat 3 potvrdenia, 5 dokladov a skakanie na jednej nohe od dveri predajne k pultu, lebo pravnicke osoby si medzi sebou mozu dohodnut podmienky reklamacie a zaruky ake len chcu.

Ak to kupovala fyzicka osoba spotrebitel, uplatnuje sa zakon 250/2007 a predajca nemoze podmienovat uplatnenie reklamacie nejakym papierom od ktoviekoho, ale musi reklamaciu prijat a on sam musi posudit, ci si to zakaznik rozbil sam hodenim o zem pred obchodom, nespravnou montazou alebo to bolo zle vyrobene. A ak ide o reklamaciu do 12 mesiacov od kupy, zamietnut ju moze len s odbornym posudkom.

To, ze niekde odrbavaju beznych ludi a pozaduju protokol o montazi lesnou vilou za splnu mesiaca, aby sa vobec na vyrobok pozreli je sice mozne a zrejme takito pofiderni predajcovia rataju s tym, ze o par euro sa s nimi nikto nebude sudit, ale SOI by si prisla na svoje (ta sice spor nevyriesi, ale ulozi pokutu).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zabúdate na jedno,väčšina vecí je tak pre vychytralosť ľudí.Lebo sa určite mamáme prečo hádať že SVK je no 1 v tom ako podvádzať,okefovať,nedodržiavať nič od siedmych prikázaní po toto čo teraz riešite.Pri probléme je je min 50:50 že niekto usiluje o podfuk alebo robí niečo čo nemal.prípadne ešte opačne -nerobil to čo by mal.
Pretože neviem ako Avelmak,ale ja mám reklamáciu pod.typu (kvalita) raz za 10 rokov,takých tých že -vymemniť za iný typ celkom dosť.A vracačky dielu sú bežná vec,beriem trii možné varianty a dve vrátim.Z úsmevom a bez problémov.Ak by sa toto z alternátorom stalo napr mne,tak ho položím na stôl,beriem druhý a za 5 minút montujem a zákazník ide preč.Čo ho do toho,či je to u predajcu tak či onak.
Lenže,niekto vec namaže,poobíja,často poškodí lebo nemá poriadne náradie....aby nakoniec zistil chybu ktorú pokojne má inde a zničí ešte aj to čo montuje.Takéto samomontáže spústy vecí skončia zle,lebo potrebujú kódovať alebo prispôsobiť,a je zle...jasne že to nefunguje,pritom je to dobré.Polovica termostatou je vadná ? Nie je,ale polovicu ľudia vrátia....o čom sa bavíme ?
Lebo mechanik nechce montovať donesený diel...to v poriadku nie je.Ak donesie a bude reklamovať diel čo sám nakúpil kdesi z internetu,potom už je úplne v poriadku že auto ostane vidieť nedorobené na zdviháku,a často ho ani nie je možné dať preč,nech sa uvolní pre inú prácu. Nie,to je v poriadku,u slovákov určite,on nech si vys...e oko (dielňa),ja som si výhodne kúpil.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

aj ja ako dielna si naberiem co chcem,kolko chcem a polovicu vratim,vyplatim aj za pol mesiaca,,to je o inom.on je osoba - kutil - A ZNOVU PISEM NAPOSLEDY - kupi co chce a ked je vadny akykolvek diel,nic nerobi,len sa vrati do normálneho obchodu napr.elit - vypise zaznam o tovare na reklamaciu,vrati suciastku a caka 30e,tot vsjo.nechapem ze takuto obycajnu,normalnu vec,tu rozoberate a zavadzate ludi,kto to robi v obchode inak,ojebava zakaznikov,nie ze by som si ich zastaval,neuznavam sex shop,ani igelitkarov,jednoducho takym nerobim a mam roky pokoj,ale to je tiez o inom,kto si kupi-spravi sam - nech sa paci,ale v tomto - reklamovat diely - maju pravo.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne o tom to je.Ako súkromná osoba si kúpiš a vrátiš...ako píšeš.A máš svoje práva ako spotrebiteľ.Ibaže...pokiaľ ...na to sa nesmie zabúdať.Ak je podmienka montáž tým a tým ...je všetko inak.Tomu podlieha množstvo špecifických tovarov a musím to rešpektovať.Darmo si viem bytovú klímu namontovať a sprevádzkovať sám,prídem o záruku.Takže čo je jednoduché nech ostane jednoduché,ale treba rozlišovať.
U aut majú právo samozrejme si kúpiť čokoľvek a kedykoľvek,ale... nech mi to nenosia a montujú si sami.Ani ja nenesiem do reštaurácie flák mäsa nech mi ho vypražia.2 dc nápoja...veď kúpim 1 1/2 lt lacnejšie...a ? Nechcem to prijať,neleziem tam.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a ja som si aj tu klimu sam namontoval a prdim im na zaruku, tak ako som prdel na zaruku na auto a mam prazdnu servisku lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo...nepadol si z jahody.Buď máš plán B ak to takto urobíš,a vieš ako z prípadného problému von,alebo sa podriadiš a budeš chodiť pre pečiatku a vždy dúfať že čo potvrdili aj urobili.Za celkom pekné peniaze,za tie roky.Mám predstavu čo obnáša chodiť na záruky cez syna.No poviem ti to je sveta žiť pri tých peniazoch (autorizáku).Ibaže väčšina ľudí nie že nemá plán B,nemá vôbec žiadny,všetko živelne a pokiaľ to iba ide,tak sa vyskúša každá hlúposť a nakoniec ostane tá jediná rozumná varianta.
Máš plán B,to je celé.
Rozdiel výdavkov na údržbu (pečiatky) u jedného syna kde je nové auto, a druhého čo má mrte km a 10 ročné auto a nula výdavkov,je do neba volajúca.Ale to už inak nebude,dnes si iba velmi odvážny človek dovolí ignorovať záruku pri danom stave dnešnej techniky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano jak hovoris, plan B treba mat, v mojom pripade u auta to bola skusenost so znackou, ked som nemusel nic vyznamne riesit a proste ten drahy okuk a drahy otazne vymeneny olej som sa rozhodol odignorovat, co cert nechcel, aj tak som si uzil prevodovku ved to vies nakoniec, ale stejne by mi zaruka nic nepomohla, kedze uz bola padnuta :41c2:

u tej klimy to bolo kus ine, vznikla surna potreba mat klimu a nebolo toho panaboha co by to bol urobil :41c2: , tak som to zobral naseba, zase tiez to neni raketova veda, iba poctivo spravit co sa ma spravit, clovek sa aj cosi nauci, dneska su informacie na tanieri, len ich treba hladat, vstrebat a pouzit
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plný súhlas,potrebuje ale zdravé myslenie aj trocha odvahy,to až tak časté nie je.Buď to chýba úplne,alebo je odvahy full vela,preto píšem kombináciu-rozum a odvaha jedine vo vzájomnej podpore aby nech sa stane čokoľvek,to malo schodné riešenie neruinujúce rodinný rozpočet.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

smutne natom je, ked mas aj znameho na telefone, co by mohol cele spravit, velka firma, co montuje ministerstva a velke urady...ked potrebujes spravit, chces zaplatit, ale ma plny kalendar...toto chapem, vrchol sezony, mal som vediet skor

potom si povies OK, vsetko osadim, zavolam ho k spusteniu, kdeze ! to sa nerobi u nas taka sluzba neni, co nemontuje, to nespusta, jasne, stale chapem, tak dobre teda, ked budu mat chlapci vyjazd, mohli by mi aspon prist vakuovat rozvod ? a tu nastupi stavovska hrdost, v ziadnom pripade take nerobime, ani kamaratom...hovorim tak potom pozicat nadobicko sa ani nepytam, spravne ! to su drahe veci, s lacnym to nespravis

ja uz mam tolko vercajgu, ze vybavenie ku klime sa v tom strati, tak som kupil lacne a spravil som...kupodivu vsetko slape krasne, v lete chladim, v zime kurim, pekne pozdravim odbornika, asi som mal len zaciatocnicke stastie...asi bolo unavene

pritom sa dozviem ze jednemu kamaratovi namontovali odbornici tak, ze mu kvape kondenz na sedacku, miesto do odpadu von lol

druhemu kamaratovi klima neklimuje aj ked isla po montazi, iba ....vyfucala, jak asi testovali tesnost ??

tretiemu kamaratovi sa trase cely dom, asi nevyvazena vrtula vonkajsej jednotky, iste to nejde na vrub montaze, aj ked pri spusteni nebola nevyvazena ???

no poviem si ze mal som stastie, ale skor ze ma pambozko ochranil ze nemali v kalendari miesto :40bd:

tymto nechcem tu pracu podcenovat ! chce to cosi vediet a mat vercajgu plno, ale zase bohorovnost si dovolovat ? to uz je troska cez, klimy maju ludia v zapadakovoch najhorsich od afriky po indiu a miestni mechanici/kovaci/samani ? zrovna nanotechnologiami neoplyvaju a stejne to dokazu spravit
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných