Ford Fusion 1.4 TDCI 50kw 2006

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nickname2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.01.2016 04:09
Zdieľať na Facebook

Ford Fusion 1.4 TDCI 50kw 2006

Príspevok od používateľa nickname2 »

Dobrý deň,

Na spomínanom vozidle mám zatiaľ neidentifikovatelný problém, ide o to, že auto dlhšie stálo a nikde sa na nom nejazdilo, po dlhšom čase som ho teda vytiahol a začal na nom jazdiť prevážne krátke trasy, po asi týždni mi zasvietila počas jazdy kontrolka ABS po nejakej chvíli súčasne kontrolka baterie, prišiel som domov vypol motor, po nejakom čase som skúsil auto naštartovať avšak už neštartovalo. Skúsil som dobiť batériu ale bezvýsledne, tak som kúpil novú bateriu zrazu auto štartovalo a fungovalo všetko. Po určitej nie dlhej dobe (cca 2 dni) po chvíľkovom naštartovaní auta a státi na mieste znovu rozsvietená kontrolka abs + po chvíli aj červená batéria. Opäť auto nejde naštartovať. Neviem čo mám robiť myslíte si, že bude treba vymeniť alternátor ? resp. môže isť aj o niečo iné ?

Ďakujem

S pozdravom Nickname2
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Najprv zmeraj multimetrom, či po naštartovaní dobíja. Malo by byť cca 14-14,5V
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

toto som riesil susedovi na takom istom fusione prehnitý kablový zvazok bol pod rj motora ...robota na 3-4 dni co som natahoval nové kable ... už nikdy viac ...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A možno stačí zas len novú baterku kúpiť...šak prvý krát to pomohlo.... :2f93:
Môže byť aj problém v svorkách na baterke jak sú do nich zalisované káble -prechodový odpor , alebo Ti baterku niečo vyžiera cez noc, alebo nedobíja ale to by asi svietila kontrolka najskorej ....Asi bude treba previesť kompletné meranie...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a co tak tu novu bateriu hned po kupe nabit.moja exide sa nabijala 1.5 dna.este sa mi nikdy nestalo aby nova bateria bola nabita.silu to ma aby motor roztocilo ved je nova no vzdy hned po kupe ide na nabijacku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 12 neregistrovaných