Reklamácia dielu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Reklamácia dielu

Príspevok od používateľa Dzibi »

Zdravím Vás páni... Mam taky problém kúpili sme do Hondy civic 1997 nový alternátor. Avšak ukázalo sa že je zlý.. Vydáva pisklave zvuky. Na sto pro je to alternátor.. Problém je taký že mi ho nahadzoval známi ktorý robí v servise ale robil to doma po práci... Predajca mi ho nechce zobrať na reklamáciu pretože nemam doklad o odbornej montáži... Kúpený diel je proste vadný.. Čo teraz? Ďakujem za rozumné odpovede!
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

od koho to mas a aky je to repas,daj info - SNR,STARLINE,HC,ELSTOCK,to si kupil v sex sope dielov u priekupnikov na internete,alebo v kamennom obchode,neverim ze v kamenaku ti to nevezmu spat,aj keby si to nahadzoval sam.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Je to z kamennej predajne comco.sk tu v Trnave a píšem že je nový ak nevieš čítať... Arogantne odpovede vie mat každý potrebujem poradiť nie sa hádať....
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 21.03.2021 21:27, upravené celkom 1 krát.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Pýtal som sa to toho známeho ktorý mi to nahadzoval ( pracuje v servise) a povedal ze by s tým boli problémy... Asi
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

co je na tom arogantne a citat viem dobre,tak sa nezduvaj,,len pre niekoho je aj natrety repas novy diel..kamenny obchod,podla zakonika je povinny ti do 30 dni dat vyjadrenie na reklamacny diel a vzat ti ho musi aj ako fizickej osobe,tak nech netrepu kraviny,pytal som sa na vseljake internetove sex sopy dielov,lebo tam zapru aj oci.je jedno ci si servis alebo osoba kutil na reklamaciu ti to vzat musia...
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Kamarat ma vyucny list ci ako sa to vola, ze je automechanik? Ak je automechanik, musi im stacit, ze napises papier, ze on ti to nahadzoval, prilozis doklad jeho odbornosti a on to podpise.
Ak im das diel na reklamaciu s tym, ze je vadny, tak oni musia preskumat, ze co je na nom vadne a ze vada vznikla z dovodu neodbornej montaze, ak to tvrdia. Nemyslim si, ze zakon umoznuje, aby ako prvu vec vyzadovali od teba dokazanie, ze ti to instaloval odbornik, resp. ze by mohli automaticky zamietnut bez preskumania, ak nemas take potvrdenie.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

pisem madarsky ??? je jedno ci si manik v teplákoch,alebo mas popisane monterky reklamami - diel ti zobrat musia a do 30 dni ti musia dat vyjadrenie.chod do obchodu a nech si precita zakonnik.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Ok pojdem... Drbnem to na stôl.. A nech sa starajú... :3c90: :3c90:
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

nikoho nejdem zastavat, ale pozri na doklad, dodaci list, fakturu... ci tam neni uvedene nieco v zmysle ,,zakupene vyrobky su urcene k odbornej montazi odbornym servisom,,
aj ked pri banalnych veciach je to blbost, ale predajcovia sa tak chrania...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tým sa to nevyrieši.Oni žiadajú dokument o montáži,tj že to bolo odborne namontované.Ak ho dostanú,môžu to zobrať na reklamačné konanie.Robia to čo robiť musia.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Áno ale v reklamacnom hárku majú dve možnosti kdo to montoval, buď autoservis alebo majiteľ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A majú tam že čo v jednom a čo v druhom prípade ?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

comco ma kamennu predajnu? nieje to len vydajne miesto? ja nakupujem pravidelne v ich internetovom obchode a problem nikdy nebol, ak si to kupoval cez internet mas narok vratit do 14 dni bez udania dovodu (ale nesmie to byt rozdr....bane), take nieco ze nezoberu na reklamaciu neexistuje, porusuju zakon, na reklamaciu vec zobrat musia, musia spisat reklamacny protokol a maju 30 dni na to aby to uzavreli - ci uz vratenim penazi, vymenou dielu alebo neuznanim reklamacie) cize treba tam ist, najlepsie zo svedkom a ziadat spisat reklamacny protokol, pokial nespisu tak ich dat na inspekciu, pozor inspekcia neriesi opravnenost reklamacie, inspekcia riesi len ci bol dodrzany postup a lehoty, ak ti to zamietnu tak jedine cez znalca... co sa financne neoplati, ak mas papier spisany a do 30 dni sa nestihnu vyjadrit tiez porusuju zakon a v takom pripade mas narok na vratenie penazi
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

To už nie... Ale je to jasné: montoval autoservis? Hmm asi opravíme... Montoval majiteľ? Nie, neodborná inštalácia reklamáciu neuznáme.. Pritom sú tam dva sroby, jeden steker a remeň. Robota na 20min...

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných