Predaj nepojazdneho auta bez STK a EK?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

paprcka3
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.11.2014 12:01
Zdieľať na Facebook

Predaj nepojazdneho auta bez STK a EK?

Príspevok od používateľa paprcka3 »

Zdravím, mam doma Skodu Feliciu ktorá ma problem zo zatekanim vody a naslednym skratom a vybytim baterie.

Ja som na opravu nemal chut a ani čas,ani sa do toho nerozmiem, a ak by som to mal davat do servisu tak by som tam za opravu zaplatil polovicu ceny auta.

Neriešil som to auto len stalo na dvore a teraz som si spomenul ze v decembri 2018 mi skoncila stk a ek.

Chcel by som sa teda opytat ake mam moznosti auto predat ?

Alebo uz len odhlasit a dat na srotovisko ?

Auto je mimo toho zatekania a skratu v celkom dobrom stave, ked bolo pojazdne islo pekne,bez problemov som jazdil aj dialnicu, ma najazdenych skutočnych 105 000 km a minimalne znamky korozie na karoserii.

Dakujem vam za rady.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Predat a odhlasit ho mozes aj bez platnej STK a EK. Policajti to nekontroluju ani pri odhlaseni, ani pri prihlaseni. Ich najviac zaujima PZP.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

praveze pri naslednom prihlaseni potrebuje platnu stk a ek , inac to nikto neprihlasi , okrem toho pokuta za neplatne stk-ek ta uz neminie , na vrakovisko to samozrejme zoberu aj bez stk
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Na srotovisku ti daju 50 €.Ak by po oprave nebol problem z stk a emisnou,skus auto predat z danym problemom za cca 200 € a kupujuci nech si spravi aj stk a emisnu.Mozu byt este problemy ze kupujuci objavi skryte vady na stk a bude ti chciet auto vratit z tym ze mu zaplatis za opravu a tebe da auto.
Alebo si najdi kutila ktory sa rozumie elektrike a nemusi platit sluzobne auta,sekretarky a kopu zbytocnych ludi.Podstatne je aby si co najskor spravil auto aj za cenu ze neprejdes,potom ti na dvore moze este stat par dni.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

braga napísal:praveze pri naslednom prihlaseni potrebuje platnu stk a ek , inac to nikto neprihlasi
braga, netrep!

https://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

@braga : Prihlasoval som minuly rok skuter aj auto, oboje starsie ako 4 roky. Nikto sa nezaujimal o tk/ek.
Jedine riziko tu pre predavajuceho je pokuta za neplatnu tk/ek od obvodneho uradu ci ktory cert to posiela. Ale to sa moze stat bez ohladu na to ci auto preda teraz alebo nie, kedze uz je po termine a v case uplynutia platnosti bol majitelom.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Kolega v novembri alebo decembri dostal domov uradny pozdrav s cislom uctu za 2 tyzdne neplatnu stk / ek...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

rychlo to nafot a supni na bazos [mozes aj sem za 6e na mesiac :3020: ] Napis tam ze padla STK a ze predaj len s tym ze sa to hned odhlasi. Ak je to inak v dobrom stave minie sa to skor ako teple rozky v TESCU, samozrejme ked to das za rozumnu cenu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Paťko - čo je rozumná cena ak Felicia s Lpg a novou STK stojí 300 eur??? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nemam prehlad o cenach felicii ale to ze ma tvoja felicia novu STK neznamena ze ti z nej mozno netrcia nohy. Napriklad moj sused ma feldu v takom stave ze by som mu liter dal za nu hned aj ked neviem naco by mi bola
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ten prehlad mám , preto sa pýtam, nielen filcky ale sledujem všetko v plyne ,čo je mladšie ako 2000 r.v. Za tisícku dnes kúpiš SAG v plyne 2,8VR6. lol Ceny padli až na dno a kopa aut s platnými dokladmi je v rubrike "darujem za prepis" lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lenze problem je v tom ze ty mas v merku asi hlavne tie zadarmenko alebo do 200e. Vsetko zalezi od stavu ako som uz napisal
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte som nenašiel stav ktorý by nedal 60t km do ďalšej stk. lol Jazdené každý boží deň do roboty , kde proste musí ísť , lebo inak by spolujazda nefungovala. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

vrakovisko,
vyradiť z evidencie,
zaplatiť čo treba,
zabudnúť na to.
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Dobry vecer , chcem sa vas opytat.Dal som auto do srotu po buracke.Bol som na poistovni zrusit poistku a mam aj nieco odniest na stk ? Myslim tie 2 karticky aby vedeli ze auto uz neexistuje.Odhlasenie od policajtu zariadi vrakac.Pytam sa preto aby mi nedoslo nieco platit za prepadlu stk a EK.Dakujem za odpovede.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, uwa0919420378 a 86 neregistrovaných