STK,EK,KO

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

STK,EK,KO

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Zdravím vás páni a dámi. Niektorý predajci nezverejnia VIN ani ev.č. auta. Ako si môžem preveriť auto podľa známky STK, EK, KO na okne. To číslo vidím. Je to možné? Ďakujem za odpovede.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co chces preverovat, kilometre ?
Autiak sa preveruje inak nez na dialku cez internet...
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Neviem, čomu sa čuduješ. donedávna sa dali pozrieť foto na KO, ako vyzeralo auto pri dovoze.(dosť podstatné) Cez VIN by som si preveril,či v automate niekto niekedy menil olej atď... Auto je odo mňa 250km a mám oň záujem, tak som sa chcel pripraviť. Ale ďakujem za odpoveď.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Skús seka.sk

https://www.seka.sk/mov

Podľa čísla nálepky, tam zistíš aspoň EČ
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zdvihnem telefon a zavolám , ak mi majitel nedá vin a špzku tak sa schuti zasmejem a zložím. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Cez VIN by som si preveril,či v automate niekto niekedy menil olej atď... Auto je odo mňa 250km a mám oň záujem, tak som sa chcel pripraviť

ako v pohode, chapem, ta moja otazka bola uplne slusne mierena. Ak chces overovat kilometre, to je tazko - vies podvodnici su podvodnici, ked sa "kedysi davno" zmotavalo raz pred predajom, tak uz v poslednych rokoch sa zmotava priebezne pocas vlastnictva takze nepreveris nic. Priklad :

- kupim si nove auto v roku 2014, viem ze vsetci nahanaju najmenej kilometrov pri naslednom predaji
- oleje si vymienam sam, rozvody su 120.000km a castokrat aj 240.000km / 10 rokov, takze sa ma netykaju
- bez ohladu na to kolko REALNE jazdim, chodim do autorizovaneho servisu kazdy rok (ak musim) alebo kazde dva roky - kvoli peciatkam
- pred navstevou servisu zmocem ciselka tak ako sa mi paci. Auto ma realne za prvy rok 45.000km, nastavim 12.800, idem do servisu, vymente mi olej, spravte zarucnu prehliadku
- v autorizovanom servise sa nikto s ciselkami neserie, preco by sa aj mal.
- autorizak posvati moj podvod peciatkami, servisnou knizkou a zaznamami v pocitacoch znacky
- ja dojdem domov, necham na tachaci 12800 lebo sa mi s tym nechce hrat, jazdim dalsi rok
- auto ma uz v skutocnosti 90.000km, ale na tachaci svieti uzasnych 24.021 ked idem na druhu zarucnu prehliadku
- autorizak zase posvati moj podvod, vsetko je nadherne
atd, atd, az dokial auto nepredavam.
- ak dosiahnem 4 roky vlastnictva a musim ist na STK/EK, samozrejme ciselka riesim pred navstevou tejto institucie

Pri predaji ma auto v reali ma 190.000km, na tachometri svieti nepriestrelne overitelnych 056.289km. Lestenkovy sen kazdeho slovaka ze ?



Ked kupim pouzite auto, kolotoc je uplne rovnaky akurat nezacina na cisle 000000, ale na cisle s ktorym auto kupim. Pred kupou auta si necham vystavit Odopass, pred navstevou kazdej institucie a servisu {ktore su uz povinne zaznamenavat ciselka pri kazdom servisnom ukone} samozrejme ciselka prisposobujem.

Cize uz sa nefalsuje jednorazovo pred kupou auta - to sa uz vsetci hajzli naucili, uz sa ciselka riesia priebezne a nijako ich neodhalis.

V zavislosti na tom ake mam auto je tento proces menej alebo viacej narocny. Niektore auta su vskutku narocne jak svina, treba dokonca az vybrat von plosaky z pristrojovej dosky cize rozoberania "jak svina" na desat minut... niektore auta stale idu cez OBD zasuvku, cize kravata, rukavicky, oblečík.

Ked este niekto namietne ze predsa pocet programovani riadiacej jednotky, pristrojoveho panelu a podobne sa zaznamenava a inkrementuje... k tomu snad asi nemusim jednoduchu poznamku, ze nie ?



Co sa tyka overenia vymen olejov v prevodovke, zase ta zlahka sklamem : to ze v nejakom servise napisali ze vymenili olej zdaleka neznamena ze ho naozaj vymenili. Alebo ze naliali spravny olej aky mali [!] alebo nedajboze spravne mnozstvo. Bol som pritomny havarke kedy z DSGcka vytiekol uplne cierny olej, pricom podla servisnej knizky bol meneny asi 4.500km dozadu, cize mal byt nadherne ruzovofialovy. Ten olej tam nebol meneny nikdy, nieze trikrat. A aj v inych pripadoch (napriklad Ford, filtre, sviecky) tu na fore pisali chalani ze otvorili masinu ktora akoze mala vymenene tie filtre, hnusne, cierne, nikto sa ich nikdy nechytil lebo rok vyroby bol rovnaky ako rok vyroby auta.

V neposlednom rade autorizovane servisy nie su prilis ochotne zverovat informacie hocikomu kto pride s VINom z ulice, ale viem a uznavam ze existuju pripady a moznosti kedy k tym informaciam mas pristup. Mozes byt zamestnanec danej znacky, mozes mat kamarata ktory pozre wv/audi/szkoda/seat servisnu siet za 5 eur a podobne veci.


No, takze co este chces overit na dialku ? To je fakt slusna seriozna otazka, bez akehokolvek podtonu.

Ci je auto doskrabane alebo ci aspon polovicka panelov na jednej strane bola menena po tazkej buracke ? Xkrat som bol pozret masinu, na fotkach na monitore absolutne bez problemu, dosiel som, za 10 sekund som presiel z jednej strany auta na druhu, ani som si nesadol dovnutra, odchod. Po prichode domov som sa ZAMERAL na to co som nasiel, nebolo to na fotkach proste vidno.

Alebo chces overit ci nema turbo epilepticky zachvat, ci nemelie z posledneho polovicka vstrekovacov ? To ze niekto menil olej v automate vobec neznamena ze ten automat nekope, ze nema spalene lamely pretoze fesak nahanal auto 180+ a/alebo vyradoval dole kopcom (na semafore) do neutralu aby usetril palivo a nezaradoval D pocas jazdy - vies kolko takych poznam ? Polovicku co maju automaty. Nepochopitelne pre mna z technickeho hladiska, nevysvetlitelne pre nich ze to nesmu / nemaju robit... a potom sa clovek cuduje ze pri 140.000km mu automat pri stani na mieste trasie cele auto.

Keby nebol automat, ako chces overit ze majitel sialene nepodstacal auto ? Moze mat 150.000km podla autorizovaneho servisu, ked s tym fesi jazdil 51km/h na sestke pri 1031rpm aby usetril kvapku paliva, tak tam bude vibrovat komplet cely interier a dvojhmota bude na odchode. Ze take auto nepoznam ? Tak sa pozri ako jazdia DSGckove automaty...

Chapes ? Mohol by som este pokracovat dlho...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pomerne často si vypočujem od kupujúcich čím si prešli pri obchádzaní predávaných aut.Nech akokoľvek platia redy ako a čo pozrieť overiť a na čo dať pozor,stále platí,že gauner je o mnoho krokov vpredu pred kupujúcim.Všetko je na jeho strane,jedine peniaze má v rukách kupujúci,ale zásadne ťahá za kratší koniec.Nie je auto na svete aby malo zmysel ísť 250 km od svojho bydliska.V tej dialke ste už od samého začiatku stratený.Akú takú šancu máte iba doma si svoje právo ochrániť,niečo s tým urobiť ak by bolo nutné.
Čo písal turbo platí,stáčať sa bude už aj len preto,že...škodová udalosť nie z vašej viny...a prídete na to,k čomu je to dobré.A ja sa potom čudujem v akom stave je motor pri tých km...vždy je to dovezené,úplne iné je robiť auto jediného amjiteľa.Proste tie veci sú tak,ide o peniaze.Ja pokojne vyrazím aj 500 km pozrieť auto a rád,ale jedine od toho čo ho kúpil ako nové,tak trochu (veľmi) mi musí sadnúť aj v telefone,forma jednania každého celkom dosť vyzlečie,len si treba zvážiť otázky.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Ďakujem za uvedenie do obrazu. Ja som sa stretol s tým, že predávajúci deklaroval auto nebúrané a bolo poskladané z dvoch ďaľších. Ak by som videl fotky z KO ako bolo auto dovezené, ani by som mu nevolal. Majiteľ auta, ktoré som si vybral mi akosi zabúda poislať VIN. Takže už ma ani nezaujíma to auto. Ďakujem a zdravím motorystických fanúšikov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných