Mercedes E 270cdi , 2003 - oprava sbc bŕzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jans76
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.02.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Mercedes E 270cdi , 2003 - oprava sbc bŕzd

Príspevok od používateľa jans76 »

Ahojte majstri, chcem poprosiť o radu ak by niekto vedel pomôcť, včera mi za jazdy rozsvietilo na pristrojovke cervene hlásenie Brake defective-stop vehicle, a auto prestalo brzdiť, spomalilo na 40km/h tak som sa pomaly dostal domov asi 5km. Potom som auto odstavil, po cca polhodine som naštartoval vypísalo mi hlášku nieco ako reducet brake- started engine. Nechal som chvíľu nastartovane, po cca 10sek. Mi znovu vyhodilo Brake defective-stop veh. Vypol som a za polhodinu som znovu a už išlo normálne. Dnes som bol na diagnostike a vypísalo chybu problém s tlakom v brzd.systeme asi na 2 kolesách, vraj mi odíde sbc modul zrejme čoskoro.
Chcem sa spýtať či sa niekto venuje opravám týchto sbc bŕzd na Sk, alebo len v mercedese.
Čítal som ze to aj repasuju v CZ ale vraj to nefunguje bez problémov potom, neviem vobec posúdiť či je to pravda..ešte by som spomenul že zrejme mi odišla aj baterka lebo mi začalo vypisovať znížené funkcie komfortu , nízke napätie,,a týždeň po nabití zas vybila či nahodou aj to nemôže mať vplyv na činnosť sbc, prípadne ta mala baterka komfortu ak by bola vadná. Velku bateriu mám asi 6r a tú malú bat 5r.Ďakujem za rady vopred.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ozvu sa ti chalani Mercedesaci, su tu dvaja na fore... ja osobne nemam ziadnu vedomost lebo som Hviezdne vozy nevlastnil.

Takto dopadla jedna z najznamejsich ceskych stranok a firiem venovana tomuto problemu :
https://www.mercedes-sbc.cz/disabled/expired


zato vsak jednoduche hladanie googlom najde napriklad aj

http://speedchip.cz/sbc-repase.html
https://sk-sk.facebook.com/excarsbcmercedes/
http://www.excar.cz/Mercedes_sbc_repase ... rzdy_C249F
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 11.01.2019 18:26, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bud mas slabu bateriu alebo ti odchadza pumpa.tlakova pumpa.alebo nejaky zalozny zdroj toho cerpadla.tie auta nemaju podtlakovy posilnovac brzd.to cerpadlo sluzi ako posilnovac a moze to byt umiestne kludne kdekolvek mimo brzdoveha valca.ale zeby ti brzdy nesli neexistuje ty si nezatlacil poriadne na pedal.

ten brzdovy system funguje aj bez motora ma vlastny mozog.kedysi take nieco mali stare fordy scorpio z roku 1986.obycajna hlupost ale dobra.
jans76
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.02.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jans76 »

Ospravedlňujem sa, len teraz som prišiel z práce, do rána som nabil batériu a zatiaľ normálne brzdilo, ale už nejak nemám dôveru či sa To zas neobjaví..na tej diagnostike vyhodilo nízky tlak na zadných kolesách a neviem presne to popisat ale vraj to mi asi čoskoro odíde sbc modul..
Neviem či skúsiť vymeniť najskôr obe baterie, keď nevyhodilo nič ohľadom alternatora, ale zas nevypisuje mi ani chýba batérie -visit workshop.. Ale mám pocit že keď ju nabijem vydrží v tejto zime tyzden-dva a potom mimzacne písať znížené napätie, obmedzené funkcie komfortu a prestane fúkať na chvíľu za jazdy teplý vzduch ale stierače nejdu
jans76
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.02.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jans76 »

Ešte ďakujem za tie linky na CZ firmy tie som videl len som chcel vedieť či sa niekto aj na Slovensku venuje opravám sbc brzd alebo u nás len do mercedesu je možnosť ísť..
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

netreba to volat sbc je to obycajne abs-ko cez 30 rokov stary patent ktore si pumpou vytvara posilnovaci tlak.najskor blbne ak je slaba bateria zasobnik tlaku ta gula alebo ak je zavzdusnene.sem tam to treba prebehnut pobrzdit na tom snehu nech si to zapracuje.baterie sa daju zmerat ne.kazdy predajca baterii ma na to merak.brzdit to bude len ak stvrdne pedal treba tlacit.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pravdepodobnosť poruchy ABS riadiacej jednotky. Jeden snímač ABS na ľavom kolese bol spúšťač problému, aký popisuješ. Po určitej prejdenej vzdialenosti prevodovka do núdzového režimu dopredu jednotka, a spiatočka. Nič viac nič menej. Kamoš mi doma z diagnostikou pozrel závadu, snímač sa vymenil a chyba sa po pár km vrátila. Ibaže prevodovka v nudzaku, šup trgač na vozík, do origo Mercedes servis, zaplatil 50 € a výpis bez kompromisov ukázal ko RJ prevodovka.
ECu Servis Opava to vyriešil. Možno ten tvoj problém je iná porucha, pre istotu si pozri profil tej fakt dobrej opravovne.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Seven549 ani z lietadla si nevidel SBC system jeho diagnostiku a funkciu a pracu tak nerozpravaj tu sprostosti, toto forum je nenormalne.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

SBC nie je obyčajný ABS system!!!!!!!!
Je to v podstate elektronický brzdový pedal. Casta zavada , zatial som sa dostal iba k jednemu autu a problem bol v kabelaži......takže nic zasadné. Lenže viacerí majú problem z RJ.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

tento system je velmi citlivy na zavady ,RJ sam vyhodnocuje nejaky pocet brzdeni , ale uz popredu vyhadzuje nejaku zavadu- neviem cislo tej zavady ale uz to naznacuje ze dojde k zlihaniu systemu vyhodenim zavady ale vznikne to ze zablokuje brzdy a automaticku prevodovku , RJ ide opravit zasahom do diagnostiky a nakodovanim noveho poctu brzdeni alebo km -uz neviem presne co sa tam zadava pocet brzdeni alebo km najazd , len myslim ze treba odtlakovat aj system kazdo padne je to robota pre odborny servis znamemu to robili v bosch servise
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Brzdove pocitadlo je len jeden z malych problemov na SBC. Je to upozornenie alebo lepsie povedane predpokladana zivotnost kedy este bude kompletny system pracovat bez chyby. Ak sa pocitadlo resetuje a odstrani sa tato mala chyba este nikde nie je napisane, ze sa nieco na SBC nepokazi. Pri tomto ukone netreba robit nic ohladom hydraulickej/mechanickej casti je to len elektronicky zasah, tento problem je znamy ako C249F. S KTSkou to Bosch neznuluje.
jans76
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.02.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jans76 »

Dnes mi známy zmeral bat. ta mala bat je ko. Začnem jej kúpou buduci týždeň a potom dám určite info ako to pokračuje, pôjdem ešte na diagnostiku bola to diagnostika Star.
nerozumiem tomu že mi nepisalo žiadny problém s bat, a ešte neviem či to že je ta mala ko moze spôsobovať že sa velka bat vybije v zime za tyzden_dva..keď sa premerala veľká vyzerala v poriadku..
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Mala bateria je tam od toho aby dodavala energiu ked velka /hlavna/ bateria je slaba. Stale je dolezita velka bateria ta musi byt v poriadku. To ze su tam dve baterie znamena ze je k nim aj riadenie a riadiaca jednotka, ktora kontroluje ich nabijanie a funkcie atd.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ako píše xentry,neznalosť vedie k hlbokému podceneniu systému ktorý je stokrát premyslenejší než si ktokoľvek vie predstaviť.Počítadlo tiež nie je obyčajné počítadlo,a nemá ho iba tento systém,ale máte do (väčšina) aj vy v iných RJ menežmentu,len MB je trochu iné liga.Dlhodobo a neustále sa sleduje práca systému,tj cyklus sa ukončuje akýmsi hlásením a úspešný cyklus mení stav počitadla.Až xy úspešných a bezchybných cyklov vedie k tomu že sa vytvorí hlásenie stavu vo forme "bezchýbné" Ak xentry chce nech o tom napíše viac.Systém ktorý zavedie do svojej práci podobnú záležitosť musí mať vysokú dôležitosť,pretože zobrazuje velmi dlhodobý stav.Ja som viac na motory,a tie novodobé sa po stránke riadenia palivových zmesí (emisie) dajú už dnes kontrolovať jediným klikom na informáciu práve týchto počítadiel čo je neokefovatelný bonzák stavu,takže až budú STK ky dobudované aj vedomostne,pôjde kopec ľudí z emisky domov už od brány.Ale z hladiska diagnostikyje to informácia úplne výnimočná (u motorov určite) pretože obsahuje správu že dlhodobo systém pracuje bez chýb.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných