Mercedes R-Class - sekajuci zadny stierac

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Mercedes R-Class - sekajuci zadny stierac

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Zdravim pani,
Na mojom Mercedes R-Class sa mi vyskytol nasledujuci problem. Blizsie popisem situaciu. Asi pred pol rokom som mal skodovu udalost , auto vychadzalo z vedlajsej cesty a nedalo mi prednost z prava v malej rychlosti (odhadom 15km/h) do mna narazilo na predne koleso na strane vodica. Vodicka zazmetkovala a namiesto aby zabrzdila tak pokracovala v jazde a obtiahla mi cele auto az po zadny blatnik. Vysledok bol ze auto bolo 10 tyzdnov v MB servise a vsetky poskodenia boli v principe len plechy. Po tom ako mi auto konecne odovzdali tak pri prvom dazdi o niekolko tyzdnov neskor som pustil zadny stierac a pozeram ze nestiera plynulym pohybom (do kym sa nestala ta skodova udalost tak isiel ako hodinky) ale sposobom ze pohne sa asi do tretiny potom na 2 sekundy zastane a zasa mensi pohyb a zasa 2 sekundy statie. Vysledkom je ze kym opise 180 stupnovu drahu zotretia tak je to na 3 az 4 taketo priskoky. Paradoxne ked drzim ostrekovanie zadneho skla tak stierac ide normalne hladko a plynulo ale akonáhle ostrekovanie pustim tak zastane aj stierac v polohe v ktorej sa v danom momente nachadza (nevráti sa do vychodzej polohy). Ked som si to vsimol prvy krat tak som tomu neprikladal nejaku vaznost lebo ma hned ako prve napadlo ze jednoducho odchadza motorcek zadneho stieraca (zazil som podobne spravanie na predchadzajucich dvoch autach v minulosti a vzdy to bol motorcek). Pred sviatkami som si na to spomenul ze to treba vyriesit, objednal som novy motorcek. Tento tyzden to v servise vymenili (tiez mi jednoznacne tvrdili ze to je urcite motorcek), spustime to a ono sa to sprava ale ze uplne rovnako ako predtym. Vratil sa teda spet povodny motorcek. Nasledne to pripojili na original MB diagnostiku, chyba absolutne ziadna, po spusteni sieraca v diag. rezime opet nic a nakoniec zistili ze diagnostika ten stierac vobec nevidi, cele sa to tvari ako keby to auto ani stierac nemalo (udajne ho ma byt jednoznacne vydiet). Napadlo ma ze ak nahodou auto pocas tych 10 tyzdnov odpojili na nejaky cas od baterky nemohlo to mat prave na toto vplyv (nejake dekodovanie a pod.)? Pripadne moze to byt porusenou kabelazou? Stretol sa s takouto situaciou/pripadom niekto? Udajne ten zadny stierac ovlada impulz z riadiacej jednotky ktora je v kufri cez CAMBus, nejde do toho priamo stava. Ja sa v elektrike orientujem slabucko takze netusim co si o tom mysliet. Ked sa ale zamyslim sedliackym rozumom ak auto sa tvari ze ten stierac nema/neexistuje tak preco reaguje na spustenie stierania aj ked takymto posahanym sposobom.
Dakujem za konstruktivne rady a reakcie
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných