Bateria ma malo velmi malo voltov

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kristof1563
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.09.2018 18:37
Zdieľať na Facebook

Bateria ma malo velmi malo voltov

Príspevok od používateľa kristof1563 »

Zdravim dnes som isiel nastartovat auto no uz jak sem otevrel auto cerpadlo ani zvuk nezrobilo tak sem nameral na baterke 2,3volta je nejaka sanca ze by sa dala este nabit a ci ked ju nahodu nabijem tak aby ma nekde nenechala? Mam nabijacku ktera nabija kde sa da zvolit nabijani pomocou 2,4,6,10,15ah.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak si sa nepomylil pri merani a baterka ma 2.3 volta rovno ju vyhod.Mas ju zoskratovanu.Aj keby si ju nabijal tyzden,za noc ju mas bez elektriky.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nenapísal si že aká je batéria stará, v akom stave bola predtým, ani či batéria sa ocitla v takom vybitom stave len tak sama od seba, alebo jej k tomu pomohla nejaká zabudnutá rozsvietená žiarovka.
Ak sa batéria celkom vybila nejakým odberom prúdu tak je šanca na jej oživenie, aj keď to zrejme už žiadna sláva nebude.
Ale ak sa to stalo tak nejako "samo od seba", tak to zrejme znamená že umrela, všetko má raz svoj koniec, aj akumulátorová batéria.
sebo71
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.09.2016 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sebo71 »

Skús ju nabiť nabíjačkou no pravdepodobne pri takom malom napätí sa nezapne, tak ju daj naspäť do auta, štartovacimi kablami naštartuj auto, pojazdi autom nech bateriu nabije alternator a potom ju nabijačkou nabi doplna.

Ak to nie je nejaká zničená bateria tak raz-dvakrát to môžeš spraviť no postupne sa ti bude ničiť bateria.. Z vlastnej skúsenosti :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som to proste skusil - zvol tam dva ampere a daj tomu cas. Den ma 24 hodin, do baterky teda pride 48Ah (24 hod x 2Ah = 48 Ah), z coho si "zapamata" teda nabije sa zhruba polovica v tomto stadiu.

Neviem aku mas celkovu kapacitu, pre istotu si nenapisal :)

Skus ju nabit, suhlasim s panmi hore ze sanca na ozivenie je totalne miziva - a pridam ze aj keby si vymenil roztok kyseliny, ak mas baterku so stuplikmi.

Pojazdi, uvidis, mozno nepojde vobec, mozno pojde a o tyzden umrie, pokial nejdes niekam do puste alebo nepotrebujes nahadzovat o tretej rano tak ta vzdy ma sancu niekto nastartovat.

A ked sa na teba vztahuju specialne pripady (o tej tretej rano potrebujes jazdit), tak si proste kup novu bateriu. Je to proste naklad ktory patri k vlastnictvu a prevadzkovaniu auta. Ci ju kupis teraz alebo o polroka, proste je tam.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Baterii takyto stav isto neprospieva. Ale, uz som viac takychto baterii rozbehal a nieco eate vydrzali. Vobec to niejw marne, hlavne ak bateria nieje stara.
Neviem aku mas nabijacku. Ak je "inteligentna" moze to byt problem. Blbou transformatorovou to pojde.
A myslim, ze ani viac amper batwrii kratkodobo neuskodi. Neboj sa.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Pred mesiacom sa mi stalo, že auto ktoré som mal odložené ´´ na zimný spánok´´ t.j. nejazdí sa sním cez zimu pozeral kamarát, zapálil mi stropné osvetlenie, a nechal ho tak, na čo som prišiel až o týždeň, nezmeral som koľko V batérii ostalo ale veľa to nebolo, navyše auto stálo cca. pri -5° až +4° takže veľa šancí som tomu nedával, najprv som ju musel nabíjať klasickou na 12v keďže automatická ju ani nerozpoznala, resp. rozpoznala ako motocyklovú -6V. Keď po 10 min. chytila 12V, prepol som ju na automatickú a nabíjal pozvoľna t.j. cez noc som nenabíjal iba cez deň počas 2 víkendov ako som si spomenul, až nakoniec zasvietila na nabíjačke zelená LED(t.j. nabitá batéria - udržovanie)... odpojil som a o týždeň som skúsil naštartovať a čudujem sa ale naskočilo bez problémov, teraz budú 2 t, tak pôjdem skúsiť. Jednoznačne by som aspoň skúsil, a keď nič tak až potom kupoval novú....
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked mas auto odstavene na zimny, preco neodpojis baterku? :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pidizvi mám tri baterky celú zimu v teple dnu a aj tak sa vybijú
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

akurat vcera som cital nejaky test nabijaciek autobaterii a su nabijacky ktore dokazali rozchodit aj takto vybite baterie nie kazda to dokaze , niektore nabijacky dokazu kretkodobo nabijat az 15,8V aby dostali bateriu do varu a uvolnili usadeninu na clankoch tak to popisovali , a potom pomalym nabijanim dokazali rozchodit aj takto mrtve baterie za snahu to stoji skusit, ja som tak rochodil minuly rok takuto bateriu ale z nabijackou z roku pana vyrobenu v 80 rokoch podomacky
kristof1563
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 03.09.2018 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristof1563 »

No tak baterku sa mi podarilo nabit zatal ju necham tak a uvidim ci nahodu neklesnu volty ale co mi je divne ze v baterke zacalo spliechat teda elektrolytu je tam isto malo lenze nema to zadne otvori cize s tym prd spravim, a baterka bude mat 2roky v maji.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

pidizvi napísal:ked mas auto odstavene na zimny, preco neodpojis baterku? :4012:
Ak to bola reakcia na mňa: preštartujem ho každé 2 týždne, nechám zohriať a pohýbem ho pár m hore dolu, je to relatívne mechanické auto, mimo km na displeji je všetko ostatné vypnuté takže nevidím dôvod, na jednom inom aute kde som občas nejazdil 2-3 mesiace som nikdy neodpájal a štartovalo vždy na 1x, akurát je pravda že to je ešte karburátor....a displej v aute žiadny....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

kristof1563 napísal: ale co mi je divne ze v baterke zacalo spliechat, ... a baterka bude mat 2roky v maji
Tak to pravdepodobne znamená že už sa na ňu veľmi spoliehať nemôžeš.
Ale pokiaľ máš bloček od kúpy, tak by ešte mala byť platná záruka, by si mohol skúsiť ju vyreklamovať, či nie ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas, moc vela spolahnutia na nu nebude. Uvidis.

Pri nedostatku "destilky" sa obnazia vrchne casti konstrukcie clankov a tie nutne zacnu v "kyselinovom" prostredi korodovat. To je jasny zaciatok konca. Kolko to este vydrzi, nikto povedat nevie.



>> Pidizvi mám tri baterky celú zimu v teple dnu a aj tak sa vybijú

no pretoze ich mas vnutri v teple. Cim je teplota nizsia, tym je mensia hybnost elektronov a samovybijanie baterie - doporucovane uskladnenie je plne nabitu bateriu [!] nechat odpojenu na chladnom mieste. Pokial je bateria vo vybornej kondicii, nemoze jej -10 uskodit pocas celej zimy.

Nas Chrysler. Red Optima bateria vyrobena 2004 podla stitku, dovezene ako 3.5rocne 145.000km, zaparkovane 22.12.2008 do nevykurovanej garaze s odpojenou bateriou. V marci 2009 som prisiel, bateriu zapojil, nastartoval a dodnes na nej jazdime. Ked sa nahodou niekomu nezda ze v roku 2008 mala bateria takmer styri roky a dodnes jazdi cize dnes ma STRNAST rokov, tak mate pravdu - nezda sa to ani mne, ale je to tak.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Cim je teplota nizsia, tym je mensia hybnost elektronov a samovybijanie baterie - doporucovane uskladnenie je plne nabitu bateriu [!] nechat odpojenu na chladnom mieste.

Stym skladovanim na chladnom mieste to je nejaka novinka -dobre ze si nenapisal dat hu do mraziaka , to co pises nieje uvedene v ziadnom odporucani , bateria sa ma skladovat hlavne na suchom mieste bez salaveho zdroja tepla to je tak vsio

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], jepe13, technik75 a 50 neregistrovaných