Honda CR-V 2.0 i vtec - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Karol môžeš prísť nieje problém nejasné tvoje a pôvod sa
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nemecky spritmonitor hovori o priemerke 9 litrov, v tej generacii, motorizacii a v automate je tam 20-30 aut. Neratal som ich pocet.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Známy s tým jazdi mesto a do 12litrov sa zmestí. Okresky dá za 9l.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

braga napísal:
hjundai napísal:
braga napísal:piste len ty co mate stymto autom skusenost :28b7: dlhodoba spotreba sa da spravit 7 litrov zalezi od jazd , ale nejakych 9 je max. , okresky pri ustalenej 80-90 km/h v pohode 6 litrov , ma ju kamarat od nova naj,90 tis. dlhodoba spotreba 7.2 l jazdi prevazne kratke trate
- jasné... ja viem jazdiť aj za 1liter, není problém... takže áno dá sa aj.... a áno tí blbci na spritmonitore sú ozaj blbci... ako povedzme si že 2.0 liter v meste ala Bratislava nebude jazdiť za 6.0l... a také že ustálenou rýchlosťou - hej keď auto ide na tretinku výkonu aj spotreba bude tretinková ale to ma snáď nezaujíma že pár km idem za 3l - zaujíma ma priemerka a krabica 2.0l automat bude mať priemerku 8.0l najmenej...
ty isto ved si ich mal minimalne 3 takze skusenost mas bohatu
- hej mám skúsenosť s 2.0 benzin automat a menšia krabica tak viem že písať o priemerke 6-7l je kravina.... a ako sa píše - tie autá idú do plynu lebo berú 6l že...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

neviem aku mensiu krabicu myslis od Hondy ? alebo tu splietas ine motory ? od inych znaciek
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

atmo 2,0 liter benzin v malom aute, kombinovaná: 8 litrov
+ SUV 1 liter
+ automat 1 liter

ak hlavne dialnice + 1 liter
ak hlavne nalozeny + 1 liter
ak hlavne mesto + 1 liter
ak hlavne studene starty + 1 liter.

takze zhrnutie?
je to mesto, je to SUV, je to automat = spotreba okolo 11 litrov je uplne normalna.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Všetko záleží od toho, aké trasy jazdíš v meste a akú ťažkú máš nohu. To vie urobiť rozdieľ hneď niekoľko litrov. Je iné jazdiť na rovine a v kopcoch, je iné naštartovať a vypnúť v priebehu 7km 5x, alebo len raz atď.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ja som vzdy rozcarovany, ked daktori skalopevne budu tvrdit, ze SUV o pohotovostnej hmotnosti cez 1500 kg v automate, s benzinovym motorom o vykone cca 150k jazdia za 7 l/100km, a to prosim, tvrdia o priemernej spotrebe.
Ale snad si uz aj slovac zvykla, ved TDicka daktori tiez obasnovali o zazracnej priemernej spotrebe 4na100 a pritom prdel vozia za 6.
Doma mam jedno MPVcko, male, s benzinovym motorom kde je obsah o daco mensi, zena s tym jazdieva, podla mna celkom setrne, no a aj tak ma spotrebu 8, a to ani automat neni a je to mensie, nez tu spominane.
A ze sa niekto najde, kto jazdi extra setrne, ze ma o daco spotrebu lepsiu? No hold, fackal by som tych, co na 90tke mimo obec sa plazia 70,ze ich musia nie len kamiony obiehat.
Este v pred par rokmi, bolo dakou slusnostou sa aspon uhnut k krajnici, lenze dnes ti setrilkovia len upenlivo hladia na okamzitu spotrebu a nevedia nic o tom, co sa deje okolo nich.
orim009
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.01.2011 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa orim009 »

Klasika, všetci sú múdri, hádajú sa, ale zadávateľ sa toho veľa nedozvie. Zrejme je lepšie poprosiť uja Gogola : https://www.etrend.sk/auto-testy/porovn ... epsia.html
https://vybermiauto.cz/recenze/test-hon ... motorizace
kecskes
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.03.2015 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kecskes »

poviem ti len tolko 11 az 12 litrov,na lpg 13.to je normalna jazda,ziaden dochodca,ziadne relly.a tie reci o 7 a 8 litroch nepocuvaj,zena to ma 5 rokov a ani raz pod 9,5 sme sa nedostali
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

orim009 napísal:Klasika, všetci sú múdri...
Aj ty, ze???

"Na výrobcem udávaných 7,4 litrů v kombinovaném provozu ihned zapomeňte. Já se za dobu testu nedostal pod 8,3 litru. Přitom byl téměř neustále zapnutý režim EKO, jezdil jsem spíše pomaleji, odřazoval již téměř okamžitě po rozsvícení ukazatele řazení a na dálnici nejezdil více než 120 km/h. Při městském projíždění podvečerní Prahou jsem jel za 11,5 litru...
Při normální jízdě, bez omezování v podobě eko režimu počítejte spíše s 9 až 9,5 litry, v létě o pár deci méně. Svižná jízda a cesta s naloženým autem bude znamenat atakování dvouciferných hodnot..."

Zdroj: https://autoroad.cz/testy-aut/39497-tes ... noha-tvari




Predokolka, manualna prevodovka.
"Běžně auto jezdilo za zhruba 9,5 litru."

Zdroj: https://auto4x4.cz/tech/test/honda-cr-v ... cejne-auto

Chces dalsie???
orim009
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.01.2011 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa orim009 »

A kde sa ja robím múdry? Ja som len napísal, že viac sa dozvie inde ako tu, lebo skoro každá debata skončí hádkou, a za tým si stojím... Baj, baj ????

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní