Nesprávne tankovanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Otázka je , prečo automobilky neurobia tankovacie hrdlo auta s benzínovým motorom okrúhle a hrdlo naftového motora štvorcové,
>> alebo trojuholníkové , alebo šesťhrané , alebo...to nevyriešia konštruktéri tak , aby zámena nebola možná.


tuto otazku som sa davno pytal - ktory kreten vymyslel male gulate a velke gulate hrdla... velke do maleho nestrcis, ano v poriadku, ale male do velkeho strcis.

Presne ako vravis, keby to bolo gulate (lebo tak to historicky bolo) a trojuholnikove, tak uz zamena absolutne nie je mozna.

Odpoved : takto vyrobcovia predaju zopar vstrekovacov a cerpadiel a katalyzatorov a DPFiek navyse, co by nepredali keby zamena nebola mozna. Takze nie je vobec ziadna priorita aby tuto vec riesili.

Bohuzial. Vitajme v realite.


Ani sa nejdem zamyslat nad prizemnymi uvahami typu "co sa deje v pripade operativneho leasingu". Najomca pichne zle palivo, ide s masinou cojaviem 25km az do poskakovania a uplneho zastavenia teda znicenia komponent, potom si uvedomi svoju chybu a aby nemusel platit 5.000 eur (lebo autorizak) za vyriesenie problemu, leasingovke nic nepovie, palivo si podomacky vytankuje, nasype naftu a... o dva dni sa vola leasingovke ze halo, vas tragac sa zastavil, dojdite si pre neho. Ze sa to nemoze stat ? Ale iste, ved prave preto poznam tri take pripady len v Bratislave...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo prízemná úvaha typu - ostali mi dva sudy hydraulického oleja (lebo bol zadarmo). Kua Oplík ja som sa pomýlil a nalial som ti ho tam. Čo teraz ? lol No nič sme mu nepovedali a on jazdí veselo ďalej :40bd: :40bd:
Jáj aha sorry chlapci ja som zabudol že náš Oplík je 96ka - Corsička ako mal Vladino. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, odpoved je jednoducha, dizel ako taky, bol postaveny na spalovanie uholneho prachu lol , kto si pamata, ze sa daval na zimu benzin do naftakov ?? nestalo sa im absolutne nic, to az moderna doba spravila s pracovneho stroja vesmirnu lod, co ste chceli mate mat sudruhovia
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

oco13 napísal:Lubo prízemná úvaha typu - ostali mi dva sudy hydraulického oleja (lebo bol zadarmo). Kua Oplík ja som sa pomýlil a nalial som ti ho tam. Čo teraz ? lol No nič sme mu nepovedali a on jazdí veselo ďalej :40bd: :40bd:
Jáj aha sorry chlapci ja som zabudol že náš Oplík je 96ka - Corsička ako mal Vladino. :40bd: :40bd: :40bd:
dedo bezne mixoval benzin s naftou a vsetkym moznym tekutym co horelo..1202-ka to zozrala bez ceknutia...spojkove oblozenie z dreva a ine tahy. na moskvici z 90tych to uz nemohol robit...netesilo ho to..
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mp3turbo - ja sa ta len spytam ked tak obhajujes tie americke kraksne stou spolahlivostou nesmrtelnych Penstarov a co ostatne veci okolo tych haraburd ? ved ich sami americania nemaju az tak v laske - nekvalitne spracovane auta kde by u nas isli tak do 2 triedy , o poruchovosti ani nehovorim , nie na darmo v Europe sa nemaju sancu presadit dokonca maju problem na vlastnej pode
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mp3turbo -Ani sa nejdem zamyslat nad prizemnymi uvahami typu "co sa deje v pripade operativneho leasingu". Najomca pichne zle palivo, ide s masinou cojaviem 25km az do poskakovania a uplneho zastavenia teda znicenia komponent, potom si uvedomi svoju chybu a aby nemusel platit 5.000 eur (lebo autorizak) za vyriesenie problemu, leasingovke nic nepovie, palivo si podomacky vytankuje, nasype naftu a... o dva dni sa vola leasingovke ze halo, vas tragac sa zastavil, dojdite si pre neho. Ze sa to nemoze stat ? Ale iste, ved prave preto poznam tri take pripady len v Bratislave... estek tomuto ty presne viess co kto z auto zle robi vsetko mas zmapovane o vsetkom vies no clovece boh vsemohuci a co ak tak ako ty snivas az nieje ?
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

bajo777 napísal:presne tak, odpoved je jednoducha, dizel ako taky, bol postaveny na spalovanie uholneho prachu lol , kto si pamata, ze sa daval na zimu benzin do naftakov ?? nestalo sa im absolutne nic, to az moderna doba spravila s pracovneho stroja vesmirnu lod, co ste chceli mate mat sudruhovia
Bajo vies si predstavit pri tomto pocte aut jazdit na olej resp.na motor ktory nedokladne spaluje palivo,emisia sa musia znizovat...vsetko zle je na nieco dobre-mas pravdu ludia by si zacali vazit cisty vzduch a nie "kabelku od Gucciho"
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ti odpoviem rovno za Baja - ten diesel čo spaloval uholný prach ,olej a deht škodil zdraviu menej ako súčasný. Skús si to naštudovať ,ale v skratke je to o vstrekovacom tlaku a ten určuje velkosť sadzí ktoré sa vytvoria. Takže stará 405ka robila také sadze že si mal možno čierny kapesník, ale nikdy sa nedostali až do plúc.Súčasné diesle aj s filtrom robia také mikrosadze ktoré nedokáže ludské telo zachytiť a teda idú rovno do plúc a majitel na onkologiu. :4012:
Ano emisie sa musia znižovať a nie aby si ich fabriky kupovali :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mjato napísal:
bajo777 napísal:presne tak, odpoved je jednoducha, dizel ako taky, bol postaveny na spalovanie uholneho prachu lol , kto si pamata, ze sa daval na zimu benzin do naftakov ?? nestalo sa im absolutne nic, to az moderna doba spravila s pracovneho stroja vesmirnu lod, co ste chceli mate mat sudruhovia
Bajo vies si predstavit pri tomto pocte aut jazdit na olej resp.na motor ktory nedokladne spaluje palivo,emisia sa musia znizovat...vsetko zle je na nieco dobre-mas pravdu ludia by si zacali vazit cisty vzduch a nie "kabelku od Gucciho"
ja si viem predstavit vela veci :-), aj cernobyl uz pamatam, aj v 88mom som sa motal nedobrovolne okolo kyjeva, aj parne rusne pamatam, aj cestu krizom krazom cez ddr v dobe ked tam vladli dvojtakty, pamatam aj ked tu priemysel nieco vyrabal a veselo nam pustal chutovky vonave dimitrovka napr. kazdu nedelu vecer, okolie slovnaftu, jak vonal ruzomberok...aj azbestove oblozenia pamatam, ify, barkasy, tatry, liazky, ikarusy, hodne veci sa zlepsilo, ovsem momentalne ked ma kurva nieco hnusne vydymi tak to je zvacsa koncernovy produkt co ma super krutak a spotrebu :41c2:, alebo beige medak po primarovi, co ma ocadene aj zadne okno, alebo vygajdane dukato, co mu krivo vysia dvere a svieti kazda druha lampa, suma sumarum je tam spolocny menovatel, ktory podla teba ma dokonale spalovanie :41c2: ano ma, ale iba ked vyleze s fabriky, prakticky v rukach miestneho lojza, za pomoci feriho s hasakom a kombinackama a jozka z emisnej/technickej si ledavcom s tym uhloprachovym moc v smrade nezada :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Bajo, napísal si to úplne správne ale v jednej veci sa mýliš, tie autá(možno na pár výnimiek) nespĺňajú emisie ani keď vyjdú z fabriky.Spĺňajú ich akurát na nejakom simulátore jazdy ale nie v reálnej premávke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bajo ...koncernový produkt je popri všetkom čo je super,žiaľ ideálny na úpravy ale aj "úpravy" k čomu sa dopracoval pre lahkosť z akou sa do tých vecí zasahuje,tak trocha aj vďaka milionom informácií na nete.Takmer neexistujú hranice (technické) a kedže na SVK neexistujú vôbec žiadne hranice,je 70-80 % vykuchaných,toľko isto upravených výkonovo,kde logicky z kompromisnej trojčlenky výkon-spotreba-ekológia to posledné proste vypadne.V štáte kde sa kradnú miliardy nemôžu ľudom vyčítať ich ľudovú tvorivosť a hádzanie bobka na každý predpis či zákon,a do smiechu je ..že morálka.Kde môže podvodník viesť parlament,zlodeji sa na teba ceriť v každých správach,tam už neplatí nič,je skoro vecou cti spoluobčanov srať na všetko na čo sa čo len trochu dá.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Oco vacsinou s tebou suhlasim,ale viac smogu zo stareho diesla sa rovna vacsie zatazenie pluc,akurat dnes idu mensie castice skor do krvi....Pre Hlavateho:podla mna tu nepravost systemu vyriesi len vojna,ale docasne by pomohla klietka hamby na namesti,zavedenie trestu smrti.
Naposledy upravil/-a mjato v 10.01.2019 11:36, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Michal1312, milok, tuninka a 57 neregistrovaných