Citroen C4 - reštart za jazdy

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sharkskill
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 - reštart za jazdy

Príspevok od používateľa sharkskill »

Dobrý deň

Mám problém s citroenom C4 1,6 16V r.v.2009. Auto sa v poslednej dobe pár krát samo od seba počas jazdy reštartovalo - to znamená, že sa jazyk prehodil na FR, vynulovali sa hodiny a dátum dokonca sa zapli jeden krát aj stierače. Motor niekedy zhasne a niekedy beží ďalej akurát niečo pri tom reštartovaní "cukne". Naposledy motor nezhasol ale sa vyplo servo, takže som motor zhasol ja a znova naštartoval a servo sa rozbehlo.

Za rady vopred ďakujem.

P.S.: cca pred mesiacom a pol bola menená baterka (hodnoty ostali zachované) a pred výmenou tento problém nebol
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak a na diagnostike si bol ?
Síce nemám citroen, tie sú známe že voči iným značkám si ich elektronika občas viacej žije svojim vlastným životom, ale mne podobne vypínalo za jazdy a bol to snímač otáčania kluky.
Podľa toho čo píšeš, nedá sa však vylúčiť ani problém s napájaním, či náhodou počas jazdy nevypadáva pripojenie niektorého pólu batérie, resp. či v samotnej batérii nie problém.
Pokiaľ nepôjdeš hneď na diagnostiku, asi by som najskôr skúsil nasadiť inú batériu.
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Zabudli ti pritiahnúť svorky na baterke. Skontrolovať aj hrubé vodiče na poistkovej skrini .
Ak je to všetko OK tak a problém pretrváva tak návšteva autoelektrikára bude asi nevyhnutná ..
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Pozri bateriove kontakty, ci su dotiahnute, ak ano, zmeraj dobijanie. Tieto francuzske mrdky s tymto bmw motorom su veeeeeelmi citlive na altik.
xsarado
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.04.2013 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsarado »

Mal som ten istý problém tiež na C4 1,6 16V.
Odstránil som všetky chyby čo ukazovala diagnostika vrátane novej baterky a nakoniec to bol alternátor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní