Fiat Stilo - šúchanie od kolies

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - šúchanie od kolies

Príspevok od používateľa kalipaca »

Zdravím, na mojom Stile som zo dňa na deň spozoroval že pri zastavovaní cca od 20km/h a pri rozbiehaNí je počuť od predných kolies, vyzerá že z pravého predného kolesa také šúchanie škrípanie.Nestretol sa s tým niekto?Nerobí to vždy ale.Je to počuť aj keď napr. vytočím volant do prava do krajnej polohy a trochu sa pohybujem dopredu vtedy je to dosť počuť.Ďakujem.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mozes mat zaskoceny kamienok z posypu medzi kotucom a ochrannym plechom na kotuc.
Alebo ti horsie vracia koli zime brzdovy piestik...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ak brzdový piestik sa horšie vracia, tak to najskôr nebude kvôli zime, ale kvôli tomu že je pod prachovkou hrdza.
Ale tiež môže drhnúť vedenie strmeňa, tak či tak by nebolo od veci to rozobrať a rovno zrepasovať, Stilo nie je nové auto, možno malo posledný servis bŕzd už dávno.
kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalipaca »

Vsimol som si ze ak idem cca 50km/h a mam volant rovno alebo dolava tak počujem taky zvuk ako nieco uvoľnené alebo fakf ten kamienok. Ale záhadné ze ak vytocim volant kúsok doprava tak zvuk prestane.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nikto od počítača nevidí čo a ako to tam máš.
Pokiaľ sa to samo nevyrieši (kamienok vypadne), tak neostane nič iné, len aby to rozobral a skontroloval, prípadne opravil niekto kto vie ako majú brzdy fungovať a ako majú byť zložené.
kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalipaca »

Skôr by som to na 70% pripísal tým brzdám.Hlavne pri zastavovaní od 20-30km/h až do úplného zastavenia to vydáva šúchavý zvuk, a je jedno či mám volant rovno alebo úplne doprava zatočený.Len teraz čo sa tam mohlo udiať?Myslím si že kebyže tam je kameň tak by to škrípalo/pískalo stále, keďže niečo také som zažil na otcovom aute.Lebo práveže ani sa to nestalo za chodu ale skôr čo boli teraz sviatky a auto stálo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chrontave brzdy budes mat, treba kuknut rozobrat vycistit vymenit gumove veci, aj keby to nebolo ono, nemozes veci uskodit :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalipaca »

Tak dnes som zastavil autom a nechal som auto naštartované a pri pravom prednom kolesy som počul dosť hlasný hrkajúci zvuk, puklica to nebola naňu som skúsil zatlačiť a robilo to stále.Všimol som si že to robí ten zvuk aj počas jazdy rovno, pri zatočený počas jazdy doprava to prestane.Načo sa pripraviť, čo konkrétne sa mohlo samo od seba uvolniť?
kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalipaca »

Tak dnes som to podrobnejšie skúmal za jazdy ak bude teplejšie pozrem to na jame, ale ak by niekto podla tohoto vedel aspoň približne čo to môže robiť bol by som rád. Išiel som na dvojke vplant rovno o pár cm som potocil volantom dolava a vtedy začal taky hrkavy zvuk od podlahy pri spolujazdcovi, vyzerá ze nie od kolesa ale podlahy, ak dam volant rovno prestane to a takisto ak idem rovno a trafim jamu sem tam počujem tiež buchot od podlahy. Zaujímavé je ze niekedy hlasnejšie a inokedy tichšie, pri toceni volantom doprava je ticho. Takisto ak zatočím volant dolava a pustím plyn je ticho ako náhle sa dotknem plynu zvuk v sekunde začne. Mne to príde najskor ako niečo vo vyfukovom systeme, uvolneni popr. utrhnuty silentblok. A však ak ma niekto radu budem rad co pozrieť ak pojdem na jamu? Ďakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných