Nesprávne tankovanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

netreba hned robit zavery , presne ako pises vytiahnut zle palivo precistit a uvidi sa ak bude stastie a motor pojde treba kazdopadne pouzivat VIF-ko do nafty aj v dvojnasobnom doporucenom mnozstve -myslim tym uz stale
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

1988stanko napísal:Auto je už v autorizovanom servise

Technik mi povedal ze sa vicisti nádrž vimeni filter a nacapuje 10l nafty a pôjde to na diagnostiku
Že tie motory " znesú veľa "

Ale to je iba jeho postup ešte to musí pozrieť majster od mechanikov
O je iba ich menežer

Nemyslím si ze to bude také jednoduché
tie motory znesu vela :4090: :40bd: Uz pri vybere servisu si urobil chybu. Ale kto chce kam pomozme mu tam. To iste co ti urobia oni si si mohol urobit aj sam na ulici a mohol si si usetrit nejakych 50 az neviem kolko za robotu. Autorizak ma na haku aby ti zachranili co sa este zachranit da. Vytiahnu naftobenzin vymenia filter naleju naftu nastartuju a mozno ti zavolaju ze zial uz sa tomu nedalo nijako pomoct treba vam 3500e do palivovej sustavy nasypat. Ak sa vam to vidi vela tak doneste 150e a odtiahnite si to.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

patko a este popis ako si to mal sam urobit na ulici ? najlepsie aj stym preplachom
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1988stanko

1. Tvoja znalost gramatiky je priserna. Je to hanba.
2. Pokial motor stratil vykon je uz s velkou pravdepodobnostou na pokraji skazy.
3. Poistka (ani havarijna) taketo veci nekryje.

Co dalej?
1. Najdi maly servis (nie autorizovany).
2. rozober a vycisti komplet palivovu sustavu. KOMPLET.
3. modli sa k nejakym bohom (podla urovne gramatiky asi patris medzi veriace ovce).

Common rail vstreky su extremne citlive na dostatocnu mazivost nafty. Ked si ich prebehol suchym benzinom - fakticky si ich usmrtil.

Osobne predpokladam, ze pravdepodobnost, ze to motor rozchodi je max 20%.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz i len to vypustenie nadrze "na ulici" by bola vcelku sranda, o cisteni nehovoriac.


>> Technik mi povedal ze sa vicisti nádrž vimeni filter a nacapuje 10l nafty a pôjde to na diagnostiku

nic viac ? Takto jednoduche ?
Toto dopadne presne tak ako som popisal ze sa nesmie robit. Vytiahnu z nadrze co sa bude dat, na poslednych sest litrov sa vyseru lebo bude v zahyboch kam sa nedostanu (kto si mysli ze nadrz nutne pojde dole moze byt prekvapeny), vymenia filter a startuje sa. 20-25 minut, hotovo.

Ze v palivovych trubkach atd mame este dva litre takmer koncentrovaneho benzinu nam v servise samozrejme nevadi. Ze sa zakaznikovi nieco posere za tisice eur, a ze ZREJME prijde v buducnosti zas, s tym problem u nas v opravovni nemame najmensi.


Jedna drobnost k tomu ze tieto motory vela znesu : motor samotny sa ti neposkodi, ale vstrekovace a cerpadlo, ako som pisal, velmi radi. To "ako vela znesu" vidis jednoducho na tom, ze si presiel az uzasnych 10km a uz si CITIL prieser - nieze na technickej urovni doslo k nejakej meratelnej degradacii, ale zmyslami si citil ze je to v zadku.

Martin Cichy odtialto z fora mi rozpraval o Sharane 66kW 1.9tdi z roku pana pred 2000, ktory mal problem s olejovym cerpadlom a v lete dosiel z Chorvatska na vychod Slovenska. Posledne kilometre uz auto islo silou vole lebo motor bol fyzicky pridrety, ale islo - rozborka, v motore vsetko spalene, fialovo ruzovo vyžíhané...

Ten voz presiel STOVKY kilometrov v drasajucom teple nalozeny 500kg ludi a batoziny po dialnici kde s tym zrovna 60 nesli.

Ty si presiel 10 kilometrov a uz vies ze je problem. A to si mal este ciastocnu naftu v pomere 1/6 alebo tak nejak.

Viem ze su to neporovnatelne situacie, ale... co si myslis, "vydrzia vela tie motory" ? Tieto commonrailiky su fakt extremne extremne extremne citlive, to nie je naftovy Zetor z roku 1960, ten zozral petrolej, benzin, slivovicu co prislo pod ruku.

Silno ti drzim palce, bohuzial sa stotoznujem s nazorom nadomnou. Aj ked ti masina teraz este zacne vrcat, nemyslim si ze by mala sancu to dlhodobo prezit - skaza uz zacala.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 08.01.2019 10:59, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

braga napísal:patko a este popis ako si to mal sam urobit na ulici ? najlepsie aj stym preplachom
Skus si precitat este raz co som napisal
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak držím mu aj ja palce, tiež súhlasím že už naozaj nemohol nič horšie urobiť, ako to odviezť do autorizáku, tí to obvykle majú najviac na háku.
Ale zase tiež netreba podliehať smrteľnej panike.
U nás tiež synátor kedysi natankoval do Xsary 1,9 TD benzín, do takmer prázdnej nádrže nejakých 10 litrov benzínu.
Po 10 km mu to skapalo, nedošlo mu ani že tam nie je správne palivo, ešte aj skúšal štartovať až do vymlátenia baterky.
Už to bolo staršie auto, tak som si povedal že to risknem, nalial som tam naftu, dal druhú baterku, po chvíli štartovania motor chytil a potom bez problémov jazdil, pokiaľ viem jazdí doteraz u iného majiteľa.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Lenze ta xsara by isla keby si tam nalial aj fritol
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Niektoré diesle sú tak tiché, že je problém nepomýliť si palivo. Yxoypsilono klobúk dole... Prvý krát vidím neomylného človeka.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

Nie som dokonalý a ani nikdy nebudem

Som taký aký som

Ďakujem tým ľuďom ktorý my poradili

Tým ktorý sa z toho smejú veľa šťastia

Ešte by som sa chcel spýtať
Je tu niekto kto by mi vedel pomôcť z opravou
Tak ako to správne ma byť opravené.

Ďakujem
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pomoct ti vedia aj v tom autorizaku kde si to uz zaviezol , akurat ze to bude asi dost drahsie ako inde. Skus tu pokukat nejake starsie temy zaoberajuce sa opravami palivovych sustav [cerpadla vstreky atd] a mozno by bolo najlepsie zaviezt to do nejakej z takych firiem. V Nitre tusim je nejaka dobra
repro7
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.03.2011 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa repro7 »

. modli sa k nejakym bohom (podla urovne gramatiky asi patris medzi veriace ovce).

Ty, aj keď máš super gramatiku, tak to nič nemení na skutočnosti, že si hlupák
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nikdy som diesel nemal ... :..:

No veĺa som čítal o pretekoch Dakar , ked ešte prebiehali v púšti na africkom kontinente ,
a tam boli opísaované skusenosti ako v núdzi tankovali do kamionov zmes benzinu a nafty v pomere 40:60 a fungovalo im to v pohode...

ďalšia skusenosť , bežne do starých rotačných TDi prilievali v takej zime ako je teraz, na plnu nadrž nafty /60 ltr/ 2 litre benzinu zmiešaný s olejom M2T v pomere 1:30
a všetko fungovalo v pohode, takže nie je diesel ako diesel
ako píše mhlavaty , niektoré primiešanie benzinu do nafty prežijú iné nie....

Ale nepodliehal by som panike, hlavne v tom prípade , ak sa natankovanie benzinu zistí hneď na benzinke , a ihneď sa urobia všetky potrebné opatrenia na odstránenie benzínu zo systemu podávania nafty.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ďalšia skusenosť , bežne do starých rotačných TDi prilievali v takej zime ako je teraz
>> na plnu nadrž nafty /60 ltr/ 2 litre benzinu zmiešaný s olejom M2T v pomere 1:30


aaaaaano, isteze, ludia robia strasne vela kokokokokokokokokotin.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

laco1871 napísal: Ale nepodliehal by som panike, hlavne v tom prípade , ak sa natankovanie benzinu zistí hneď na benzinke , a ihneď sa urobia všetky potrebné opatrenia na odstránenie benzínu zo systemu podávania nafty.
Dalsi co tu ide ukludnovat paniku namiesto toho aby si precital prispevok zadavatela kde pise ze auto odstavil az ked uz stracalo vykon
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob, jarykos, mhlavaty, minac a 56 neregistrovaných