Nesprávne tankovanie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Nesprávne tankovanie

Príspevok od používateľa 1988stanko »

Čo sa bude diať a koľko ma bude stáť moja chyba

Natankoval som do mojej mazdy 6 2.2l diesel benzín
Bolo tam 8l nafty ratam a 40l benzínu
Prešiel som 10km keď motor začal stracat výkon už som vedel čo za hlúposť som správyl

Ale stáva sa

Čo dalej

Preplati niečo havarijné poistenie alebo to je tiež ta časť ktorú si myslite ze sa vám nemôže stat a stane sa?

Aká bude cena opravy

Stretol sa stým už niekto

Ďakujem za odpovede
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Natankovať naftu, pridať 2x viac aditiva, povoliť palivové potrubie na vstrekovacoch, preplachnut a je tu veľká šanca, že to pôjde
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý servis pár 100 m od čerpačky to pozná možno mesačne.Ale to sú šťastlivci ktorý na to prišli okamžite ešte pri stojane.Stalo sa dokonca aj mne v Kolárove.Docvakla pištol,vedel som,ani som neštartol.
Ak auto ale prešlo také km,sú následky velký otáznik a následky v e.- od nuly po XY. Nula je...dielňa dostane za vyčerpanie nádrže objem paliva,má na úmývanie súčiastok.Ak sa jazdilo a zastalo s problémom,je nutné vyprázdniť celú sústavu a to je trochu problémovejšie,kedže benzín je už úplne všade a nie je jasné a ani zistitelné jednoduchým spôsobom či sa niečo pridrelo,a z akým následkom.Štatistika hovorí..50:50 čo teda dáva určitú nádej,ale v rukách to má dielňa,ešte vždy môže veci poriešiť len do výšky nutných nákladov,ale presne tak isto to úplne pokakať zlým postupom
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

Presne toto som sa dočítal

Následky môžu byď od 1 po nekonečno...

Poisťovňa dáva od toho ruky preč?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ak máš v zmluve bod nesprávne načerpanie paliva ok, inak ko.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

je to lotéria, čo sa udeje.

ale základný postup, ako popisovali kolegovia, vypustiť nádrž, filter a palivové trasy, pretiahnuť to naftou, pridať vifko a modliť sa, že to pôjde.

Obyčajne, naštartovanie a prvé sekundy po naštartovaní sú blbé, ale po chvíli sa to zvykne zlepšiť. Tých 10 km, to je viac menej nafta vo filtry plus niečo. Nemalo by sa nič stať.
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

No neviem ako to dopadne

Momentálne čakám na odtahovku

A zajtra obvolavam autoservisy

A zároveň aj Allianz

Ďakujem za odpovede

Budem písať ako to celé dopadlo
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

stalo sa mi presne to isté v lete na motore 2,0 dci M9R v X-Traili. 38L benzinu do cca 7L nafty, prešiel som asi 10km, auto začalo trhať, potom klasika odťahovka, servis, atď. auto odvtedy najazdilo 17tis. km a zatiaľ nejaví žiadne známky poruchy. vyčerpanie stálo myslím do stovky aj s pal. filtrom. poisťovňa preplatila len odďah aj to len 30km. bola to veľmi nepríjemná skúsenosť ale život ide ďalej. :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo som riešil prežilo každé Dci a každé Tdi,neprežili dva Fordy Tdci ani Oplácky 1,7 čojaviemčo,ani Toyotový D4d
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ci pana, clovek, ty si teda sprAvYl riadny kiks.

Daj potom vediet, ake ta vysmiali v poistovni!
Ten zaznam telwfonatu by si mal dat na web!

O!mg, ako mozu dostat niektori ludia vodicsky??
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

Yxoypsilono

Nevieš aké môžem mam problémi
To ta asik nenapadlo čo
Či až teraz

Nikdy nehovor nikdy

A prajem ti aby sa ti to v živote nikdy nestalo
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hlavne by som si dal teraz pozor na vyber servisu. Lebo podla mna to 90% servisov bude riesit stylom ved to vytiahnime a nalejme cistu naftu, startnime a bud to pojde alebo nie. V tomto pripade ako uz napisal mhlavaty kedze problem v chode motora uz nastal by to chcelo kusok viac prace pred samotnym startom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapi neblaznite, "vytiahnime, vymenme filtre a nalejme cistu naftu" v ziadnom pripade nie je celkove riesenie. Dovod ? V palivovych trubkach atd ti zostane liter a pol benzinu, ktory uplne veselo odpravi vstrekovace, načne commonrail cerpadlo ktore ti bude 20-30.000km pustat miniaturne kovove spony a potom sa ti vstreky zadru ani nebudes vediet preco.

Tuto sa ziada totalne kompletny preplach systemu, nieze "vycerpame".

Nepriamo som povedal co sa moze stat - zakukat mozu vstrekovace a cerpadlo, a to aj nie okamzite, ale v priebehu par tisic / desiatok tisic kilometrov.

Tatko nasypal do diesloveho 96kW Sharana par litrov benzinu, mal asi 15-20 litrov nafty, pridalo sa zhruba 11 litrov benzinu ked sa zbadal pri stojane (ziadne startovanie a jazda) a ze ci mu staci doliat naftu dovrchu, kvanta aditiv a jazdit. Cela nadrz ma okolo 65 litrov, cize mal tam zhruba polovicu a este by nasypal dalsich circa 30-35 litrov nafty, celkovo by mal 55 litrov nafty, 11 benzinu.

V ziadnom pripade nie, za to riziko ten fenomenalny stroj nestoji. Nech sa paci, vypustit komplet celu nadrz bez diskusie, zahodil 30 litrov paliva a zivot ide dalej. Masina odvtedy natocila asi 80.000km, zhruba 6 rokov, samozrejme jej nic nie je ale ten motor benzin nevidel.

Silno ti drzim palec, Stano, aby to bolo v pohode. Obrovsky sa vsak obavam ze tie vstreky / cerpadlo uz budu chytene ked vravis ze motor stracal vykon - to nie je len tak. Zasadnym problemom benzinu je totalne ina mazivost, ktora je zivotne dolezita pre hypernatlakovane commonrail cerpadielka s tlakmi presahujucimi 2000 barov, v najnovsich generaciach 2500 barov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U PD je situácia v tom iná že sa ak vstrekovače dajú úplne prepláchnuť novou naftou,tj dostať von zbytky benzinu úplne z nádrže a filtra.Tandem a vstreky sú prieplavové,tj stačí cez diagnostiku zo 5x spustiť čerpanie paliva čo je 5x 30 sec a prepad z tandemu odchytiť do nádoby (odpad) a nie do filtra.Už prvý štart je klasický,na brnk. Smola by asi nastala dlhšou jazdou,to skúsenosť nemám kedy sa ten vstrek zadrie.Čo sa riešilo,všetko behá (doteraz),pre dielňu je to niekedy materiál na umývanie motorov na celé mesiace,ale to na iné nejde použiť.
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

Auto je už v autorizovanom servise

Technik mi povedal ze sa vicisti nádrž vimeni filter a nacapuje 10l nafty a pôjde to na diagnostiku
Že tie motory " znesú veľa "

Ale to je iba jeho postup ešte to musí pozrieť majster od mechanikov
O je iba ich menežer

Nemyslím si ze to bude také jednoduché
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných