VW Passat b6 - rosenie predneho svetla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - rosenie predneho svetla

Príspevok od používateľa navaho »

Zdravim, rosi mi predne prave svetlo na passate b6. V lete, pocas horucich dni som, dal dole tu gumenu krytku, ktora je na zadnej strane svetla a voda sa odtial vyparila. Po zalozeni krytky sa vlhkost vo svetle opat po kratkom case objavila.
Neviete kde moze byt problem a ako to vyriesit?

Vyzera to, ze su vo svetle upchate nejake otvory, kt. by ho mali odvetravat....
VW Passat 1.9 TDI
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

svetlo je original alebo nahrada? halogen alebo xenon?
problem je pri dazdi alebo len po umyvani? vapkovani?
na xenonoch byval problem po repase - zle nalepene sklo. ale podla toho ze si dal dole gumenu krytku tak mas najskor halogen. xenon ma krytky plastove a zaistene.

asi len ho vymontovat a pozriet dobre ci neni niekde aj len mala prasklina. po miernej buracke napr... a pri tom pozriet odvetravacie otvory
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Skús ešte pozrieť či je svetlo do Valeo, alebo Hella, lebo kadejaké náhrady z číny sa veľmi radi rosia..Ak je to jedna z týchto značiek, tak buď je po repase zle utesnené, alebo po buračke prasknuté..Prípadne sú upchaté odvetrávacie "hadičky",len to by si zistil až po demontáži svetla, a to musí ísť predný nárazník aj s časťou podblatníka dolu, aby si sa dostal k šroubom..Ak by si to absolvoval, tak zospodu aj zo zadnej strany su také asi 5 cm dlhé gumenné rurkové hadičky zahnuté do "L", tie treba stiahnuť dolu a prefuknuť ich..potom aj to čo je na svetle treba pozrieť či je priechodné..
PS:Rosia sa vždy len svetlá, ktoré su napodobeniny/shity/ alebo svetlá po búračke prípadne z áut ktoré sú po búračke..
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Ale chuja... Kúp si obyčajne poľské svetlo aj napodobeniny... Jaj mam take obe, len som ich obtiahol priesvitným silikónom.. Nikdy sa nezarosili! Len tu ma každý expert 600€ na origos z predajne... Jasne...
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

:d :D že polské svetlo..no len si to kup a uvidíš za tmy tak hovno s makom..ja som ešte na oktávke 2 raz kupil DEPO a po 3 dňoch som ich vrátil ked v júni čo som ich nahodil som prišiel ráno k autu a vo vnutri stekala rosa...
A asi žiješ na nejakej inej planéte ked si myslíš že nové značkové svetlá na starý passat b6 stoja 600 eur..ja som kupoval originál hella fungel nový v krabici a kus stál 106 eur..pre porovnanie shit svetlo DEPO stálo 78 ...
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Mam obyčajný TYC a nikdy sa mi nezarosili! Mal som TYC aj na audi s bixenonmi a pohoda... Tak sa uklidni a chod si honit ego niekam na pokdec.. :40bd: :40bd: :40bd:
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Na teba je škoda reagovať. Si tu ako vidieť nový a máš priveľa hormónov. Chalanovi som poradil, že si nemusí kupovať poľský šmejd, ale o pár eur drahšie dostane kvalitu. Ak tebe záleží pri svetle ktoré bude na aute trebárs 7-10 rokov na 30 eurách, tak potom treba hľadať chybu najskôr v sebe.
Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných