VW Touran 1.9 tdi - vybija akumulator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Na baterku sa dá spraviť záťažový test ale to v servise isto vedia.
Na vybíjanie baterky robím logger test a použijem osciloskop .
A ďalej čo je dvôležíté je sledovať komunikáciu medzi jednotlivýmí RJ a medzi ne spadá aj gateway.

Ja používam osciloskop výborná vec . Ušetrí veľa času .

Sa čudujem že v BA v servise to nevedia alebo nechcú vedieť.

Podobné problémy som riešil a väčšinou to bola komfortná jednotka. Ako taká RJ komfortu ani nie ale uhnité vodiče v konektoroch (napr. SuperB to je kapitola sama o sebe. Ale aj MiniCooper sa tomu nevyhol ) .
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

A je to tu v sobotu naobed som odstavil autu a teraz som štartoval cez káble asi 5 min. Som musel čakať kým sa baterka spamätá. Ani necukla
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

delong napísal:Na baterku sa dá spraviť záťažový test ale to v servise isto vedia.
Na vybíjanie baterky robím logger test a použijem osciloskop .
A ďalej čo je dvôležíté je sledovať komunikáciu medzi jednotlivýmí RJ a medzi ne spadá aj gateway.

Ja používam osciloskop výborná vec . Ušetrí veľa času .

Sa čudujem že v BA v servise to nevedia alebo nechcú vedieť.

Podobné problémy som riešil a väčšinou to bola komfortná jednotka. Ako taká RJ komfortu ani nie ale uhnité vodiče v konektoroch (napr. SuperB to je kapitola sama o sebe. Ale aj MiniCooper sa tomu nevyhol ) .

Keď som bol na školení na oscilo tak som bol v bande jediný neznačkový.Tých chlapcov zaujímalo jediné..kedy bude obed a kedy bude koniec,skoro som plakal...8 hod školenie je 200 e,. a oni si kreslili opičky do notesov
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Fero1976 napísal:A je to tu v sobotu naobed som odstavil autu a teraz som štartoval cez káble asi 5 min. Som musel čakať kým sa baterka spamätá. Ani necukla
Ako Ferko nehnevaj sa ale - vieš že ti vybíja baterku, a ty ju neodpojíš,ale namiesto toho tu vyplakávaš na nete? :40bd: Ak som mal hocijaký problém s autom tak som najskôr mal 3 záložné sposoby ako auto naštartovať a spojazdniť ,až potom som hladal mechanika alebo radu na sieti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No a doplním to čo píše oco.
Ferko, myslíš si že baterka sa ti za to hlboké vybite poďakuje ?
Presne ako bolo napísané, keď zatiaľ nemáš lepšie riešenie tak ju odpájaj.
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Iba som ju zabudol odpojiť samozrejme že ju odpájam. Chlapci ale to mi mepomohlo že ste ma sprdli. Ak to niekto z vás vie opraviť tak mi zavolajte alebo mi pošlite na seba tč. a ja vám zavolám .moje tč. 0907131783 ďakujem .
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

mhlavaty napísal: Keď som bol na školení na oscilo tak som bol v bande jediný neznačkový.Tých chlapcov zaujímalo jediné..kedy bude obed a kedy bude koniec,skoro som plakal...8 hod školenie je 200 e,. a oni si kreslili opičky do notesov
Potom to v tých servisoch aj tak vyzerá :4012: .
Súhlasým s tebou mám podobné zážitky .
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Preto sem píšem lebo keď už porsche interauto BA po 13 dňoch nato neprišli a majú profi vybavenie tak potom neviem. Skúšam už všetko
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Fero1976 napísal:Dobre a čo ten blinker v zrkadle čo som spominal. Raz bliká silno a raz iba tak tlie akoby mal slabú zem alebo zlý kontakt môže mať až taký odber že to vymláti za 20 hod. Baterku??
Samozrejme nepodceňovať. Rozobrať a skontrolovať . Možno tam máš niečo uhnité . To je na hodku práca.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

NESKUSAJ vsetko, ale vyberaj poistky po desiatich ako som ti napisal X dni dozadu.

Ked najdes tu "desaticu" ktora zabrani tvojmu problemu, tak pat z nich nainstalujes, a pat nechas vonku. Potom dve a tri. A po jednej.

Uz si to dnes mohol mat vyriesene.

Co este chces, telegram ?
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Ok skusim ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takmer naisto nepomôže.Každým odpojením vypadne nejaký blok,ktorého vypadnutie spôsobí ´dalšie problémy v komunikáciách...kopec obvodov bude nefunkčných a na nefunkčných môžete hladať riť palovu a nie či sa obvod uspí a po uspatí má aký odber.Odpojený nemá odber...full nepochopený úkol,chlapci neviete čo riešite
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Tak servisy este nedozreli na voz z roku 2004, navyse takej exotickej znacky :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je o dozretí,je to hladanie ihly v kope sena.Kto neriešil nepochopí,až to raz bude riešiť sám a pochopí ako bezmocne robí jednu hlúposť za druhou.Na jednu vec si zabudol,a to velmi prirodzenú,servis potrebuje existovať.Ak by nie,ešte by sa vyvárali lemy na Felíciách a hladali skraty v ich poistkových skriniach.
Z desiatich možností práce si vyberieš ktorú ? Kde máš zarobené na starosti na dlhé hodiny,navyše kde treba mať ozaj pokojné prostredie a dobré nervy aby ťa nerušili ? Neisté,špinavé,namáhavé,tam kde treba ozaj neskutočne veľa vedieť,kde hrozí že ani neporiešiš...vyprdneš sa na to,lebo aut je ako sra...k.Obyčajný pochopiteľný vývoj,dá sa zarobiť lahšie viac a rýchlejšie...nech sa prihlási kto túži to mať opačne
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delong »

Tak to to treba vytesať do kameňa !

Ten kto robí s rozumom a využíva modernú techniku príde na chybu oveľa skorej ako ten čo nerozmyslene koná . Len že takých je v autorizovaných servisoch žalostne málo . Česť výnimkám .
Práca musí človeka baviť len to dnes už akože nikoho nebaví .
Každý chce len rýchle zarobené € . A nie sa zaoberať nejakými CAN - VAN zbernicami .

Presne to tu opísal mhlavaty
:3dcline:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných