Ťažké teplé štarty

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Ťažké teplé štarty

Príspevok od používateľa michal-k »

dobrý deň, mám nasledovný problém: ťažký štart teplého motora, no nie vždy, ak sa zohreje, vypnem motora naštartujem hneď je to ok. Ak vypnem teplý motor idem natankovať, kúpim kávu už je štart taký že zatrasie celým autom. Batéria má 1 rok, štartér po repase, 1,9tdi 77kw BXE. Na aute meneny zotrvačník, zdvihatka, klzne ložiská vačky, nastavene PD vstreky, rozvody. Toto všetko sa robilo preventívne.
Ďakujem. Prikladám Log, no pri tomto logovanom štarte nebol ten štart až taky zlý.

https://ulozto.sk/!lR4r3TrVKiyI/log-01-001-xxx-xxx-csv
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,nebol vyslovene zlý,štart bol pod 1 sekundu.Ale,aj to je veľa,pretože PD potrebuje iba pol otáčky aby vedel kde je ktorý valec a vstreky si tvoria tlak samé,takže štart dobrého je okamžikom dotknutia kľúča.Menili sa hydroštely a teda všetko sa nastavovalo,preto by pomohol blockmap z teplého motora,stačí sem hodiť začiatok aby to obsahovalo prvých 25 kanálov pozreme sa na to.
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal-k »

Dobrý deň, zasielam blockmaps. Trošku neskôr, zhorel mi diagnostický kábel, musel som objednať nový.
https://uloz.to/!94cX3ATdciD0/blockmap- ... 021-lb-csv
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dve veci sú tam ktoré sa mi nepáčia.Tretí vstrek by som už uvažoval riešiť,a skontroloval by som nastavenie rozvodov,predpokladám že niekto to dolaďoval na nulu.Ešte by ma zaujímalo či boli vstrekovače vonku a či sa meral tlak na tandeme a vo vracačke.
michal-k
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.06.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal-k »

Ďakujem za odpoveď, vstrekovače neviem či boli vonku, nastavoval tam nejaké stupne. Netuším čo.
Tlaky pokiaľ viem merané neboli. Rozvody mi vo vcds ukazuje 0.0
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veď práve,ja vidím že sú v nule,práve preto to píšem že by som ich kontroloval,ale riešil by som aj vstreky,dal nové oringy a nastavil.Píše sa o vymenených hydrošteloch,tak snáď bola premeraná vačka,záleží aké km má zbehnuté.Otázka je keď menili hydrá či vyberali vačkovicu z demontážou tandemu alebo bez.Ak bez,tak pod tandemom nebolo menené tesnenie,ale posledné ložisko vačky je k tomu tesneniu pritlačené...to sú všetko otázky ktoré nad tým visia
Tie motory studené či teplé vedia štartovať na dotyk klúča,ak sa naťahuje štart,má to dôvod
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných