Passat/Superb 2.0tdi/1.6tdi na MESTSKE jazdy : umrie DPF ?

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

venca5
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 31.01.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa venca5 »

Vdaka za info.. takze necham to asi na servis a uvidime
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Boh ochraňuj slovenských ojekabátnikov ak raz vyškolia technikov STK
Milan a stiahnu ich z Marsu?? Pretože ak tam bude Slovák tak bude spolupracovať z princípu, ak tam dáš Nemca tak najskôr si postaví hlavu ale keď zbadá že je sám proti prúdu tak sa prisposobí.
Treba si pozrieť celkové fungovanie štátu a uvedomiť si , že aj tí malí dolu to tak chcú, pretože to dokazujú pri každých volbách. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

venca5 napísal:Ahojte, chcem sa spýtať, autá PSA- konkrétne C5 2.0HDi (2010) nemajú kontrolku na spustenú regeneráciu filtra? Zatiaľ som si nič také nevšimol. Jazdím krátke trasy v meste a vačšinou raz do týždňa 90km diaľnica. Auto neprešlo emisnou pre zvýšenú dymivosť- je možné že tam tá regenerácia neprebieha, resp. že nedobehne? (kedže o tom neviem a možno počas toho vypnem motor). Na emisnej mi poradil auto prehnať po dialnici 100vkou na 3ke, môže to pomôcť?
Vďaka[/quot


Mám C5 2011,2,0 hdi RHH t.j. 120kw a kontrolka regenerácie tam nie je. Počas jazdy nie je badateľné, že kedy začne vypaľovanie, iba náhodou pri vystúpení z auta cítiť zápach a horúčavu spod auta a bežiaci ventilátor. Takže sa stalo, že pár krát pri kratších jazdách som prekazil regeneráciu a následne vypísalo upozornenie, že hrozí upchatie fap filtra. Následná dlhšia jazda ho preliečila a odvtedy nabehlo hádam aj 50 000km a nič. Má asi 235 000km

Manželka má tiež 2.0 hdi, ale motor je RHR 100 kw a tam je badateľná regenerácia jemným pocukávaním pri malom plyne, napr. v meste. Jazdí krátke trasy a filter je ešte pôvodný pri 340 000km! - ako aj všetko na motore.

Nepíšeš koľko máš km, no 2.0 hdi sú známe ako motory s dobrou výdržou. Hlavne meniť olej v pol. intervaloch a pokiaľ máš 120kw, tak pozor má skrátený interval vámeny rozvodov.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Príliš sa to zasa prežíva. Moderné auta sú skrátka také aké sú. Ak niekto chce 2016ku nech si ju kúpi. Nebude 1. ani posledný. Ak budeme takto uvažovať, onedlho si nekupime nič. Regenerácia DPF je dnes hlavne strašiak. Nový nestojí toľko co pred 10r. a hlavne ho vie zregenerovať servis cez diagnostiku. Tak nech si chalan kúpi co chce
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

On by strašiakom nebol,keby to nestálo peniaze,teda ak sa to pokaká.Aj dnes 1700 ..nepoteší.Ak namiesto pozerania alzáka a Prima banky pátraš po nete a čosi k tomu čuchneš,máš šancu sa podobnému výdaju vyhnúť.A to nie je konečná suma,treba aj vymeniť nakódiť atd plus je to výpadok auta,nabúrané programy rodiny a celý kopec nervov.Je ovšem možné,že sa to prežíva lepšie ako získavať poznatky keď ešte nič nebolí... sto ľudí- sto názorov,je to iba vec názoru
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon napísal:Ak budeme takto uvažovať, onedlho si nekupime nič.
Acon - práve to by bolo super najsamlepšie.
Moje uvažovanie je - jeden dom ,jedno auto , jedna pračka , žiaden televízor na celý život. V tej nematerialnej oblasti - jedna žena a vela detí.
Takto všetci len kupujeme a o chvílu to všetko vyhadzujeme na smetisko
P 405 alebo Clio s hladkým jednodrotovým dieslom ,pri troške prevencie korozie vydrží milion km. To by pre bežného občana mohlo stačiť aj na viac ako 40 rokov. lol Kludne mi napíš v čom nemám pravdu a prečo podla vás sú hmotné statky viac ako to čo za ten život prežijeme. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Oco, ty máš určite plán ako dať ľuďom prácu, však?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:On by strašiakom nebol,keby to nestálo peniaze,teda ak sa to pokaká.Aj dnes 1700 ..nepoteší....
Ale to si nevyberieš. Dnes je to DPF, zajtra zlomená kluka. Kupovať auto zo strachom že sa niečo pokazí... K čomu je to? Hlavne ak v podstate na výber nemáš. Lebo filter majú dnes už všetky. Ja sa viac obávam ešte novších s močovinou. Ten elektronický chemický labák keď odíde, tak budeme velebiť DPF. No ani tu si skrátka nevyberieme. Je to tu a o pár rokov to bude mať 90% jazdeniek
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zložitosťou rastie pravdepodobnosť poruchy to určite platí.Ale aj človek môže problémom nahrávať čo sa vlastného zdravia alebo dokonca života týka.Práve som pozeral nárek nad polskými tínedžerkami čo sa hrali nejakú blbú hru.Prihrali zubatej...a úspešne
Tým som chcel povedať,že kadečomu sa dá vyhnúť,je to o softe v gebuli,nemusí to byť vždy velká vec,stačí že sa nešlapne do každého lajna čo leží po ceste životom.Len sú také typy ktoré fungujú na hovadiny ako magnet
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon napísal:Oco, ty máš určite plán ako dať ľuďom prácu, však?
Samozrejme , veď slovensko bolo obilnicou europy. Bol som za dcerou vo švajci a každý kúsok trávy väčší ako 5m bol ohradený a pásla sa tam kravička. Ano polnohospodárstvo, ale pre ludí a nie pestovať repku a kaziť ňou naftu.
Už nekúpim také auto aké chcem? OK nekúpim ho vôbec a za štvrtinu tých peňazí si kúpim koňa a budem s ním ťahať drevo z lesa.
Tento spôsob života aký sme si dali vnútiť je najhlúpejšie čo sme mohli urobiť. Stále na behu , v strese a zadlžení aspoň trom bankám naraz. :41c2:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco,ale za gule vieš držať iba závislých.Kto si nemôže dovoliť sa ani uprdnúť lebo mu banka poberie všetko,čo ten môže čo vyskakovať ?! Jedine držať hubu a krok,od takej spoločnosti nehrozí nič
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano presne o tom točím. Mňa našťastie za gule môže držať len gazdiná lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:
Acon napísal:Oco, ty máš určite plán ako dať ľuďom prácu, však?
Samozrejme , veď slovensko bolo obilnicou europy. :
Čiastočne, ale len veľmi velmi čiastočne máš pravdu. Dnes potrebuješ na vysiatie 1000ha pšenice 2 ľudí. Na zber 4-5. Ak tam pošleš 2nasobok ako za starých časov tak buď im dáš 0,03€/h alebo dáš na pšenicu cenu že ju nepredáš ani o 100r. Áno, rezervy tu sú no tak ako vo všetkých odvetviach, musíš vyrábať. A aby si mohol vyrábať, musí to niekto kupovať. Aby si uživil ľudí obylím, ľudia musia kupovať. A stále a opakovane. Obylie(pečivo) autá, chladničky, TV...

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných