VW Touran 1.9 tdi - vybija akumulator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Bateriu som kupil pred rokom lebo sa mi to vybilo tak som myslel že je zlá a kupil som varta silver dinamic 77ah. Po dvoch ďňoch bola úplne vybitá mŕtva. Myslel som že je vadná dali mi druhú aj tú vybilo kamarad čo predava baterky mi tiež požičal úplne novu aj ta po dvoch ďňoch umrela.tak že baterka je 100 % ok
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Neverim
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 21:19, upravené celkom 1 krát.
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Bateriu som kupil pred rokom lebo sa mi to vybilo tak som myslel že je zlá a kupil som varta silver dinamic 77ah. Po dvoch ďňoch bola úplne vybitá mŕtva. Myslel som že je vadná dali mi druhú aj tú vybilo kamarad čo predava baterky mi tiež požičal úplne novu aj ta po dvoch ďňoch umrela.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Bateriu si kupil pred rokom a odvtedy kazdy druhy den nabijas? Tie dva dni auto stoji v klude a ju vybije? Alebo na nom tie dva dni jazdis? Leze to z teba ako z chlpatej deky...

Mal som podobny problem ale na inom aute, bol to alternator... merali vsetko v troch servisoch, ale az majster zistil ze ten alternator nabijal po nastartovani asi 4 minuty... chyba bola v diodovom mostiku... tuto chybu neobjavili ani vo firme na repas alternatorov kde bol altik na stolici... asi preto lebo netestovali dlhsie ako 4 minuty... a vsade kde som dosiel tiez merali len chvilu po nastartovani
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Nenabijam ju ale cely tyžden s tym jazdím
A večer o 18:00 to odstavím a do rána to vydrží ale už cítiť že je slabšia. No v piatok to musím odpojiť myslím len plus kabel lebo v nedelu ráno by to už ani neceklo ani len display by sa nerozsvietil .
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Keď to odpojím tak po 2 týžďňoch to na prvú šupu nakopne tak že baterka kapacitu drží.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

jofozo napísal:A ešte som zabudol spomenúť anténny zosilňovač na streche.
ak ma neoriginal radio tak tam pravdepodobne bude mat dorobene fantomove napajanie toho zosilovaca v tej antene ale pochybujem ze by mal ten fantom taky odber ze by vymlatil za den baterku
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé to funguje troška inak než je všeobecná predstava
Touran...náhlad na základné komunikačné linky
[img]https://i.postimg.cc/7fM1KLpM/aaa.jpg[/img]

Takže treba rýchle zabudnúť že tu stlačím vypínač a hentam sa niečo stane.Nestane..ide tam informácia o tom,že niečo chcete.
Schválne dám ukážku najjednoduchšej veci...zadný stierač
[img]https://i.postimg.cc/1ndsF60m/aaa.jpg[/img]

Takže pre lahké pochopenie,už to nie je o inom,ako že medzi RJ lietajú informácie,RJ si zistujú všetko potrebné od iných RJ až všetky informácie sú pokope a nie je prekážka pre vykonanie,no tak sa to urobí.Ale,každé jedno zariadenie si musí z RJ rozumieť,musí ho poznať a vedieť ovládať,preto musí mať vytýčené hranice činnosti pre kontrolné procesy.To je ako medzi mestami ktoré sú napájané z elektrární všetky spoločne,ale v jedno spadne telefonna aj internetova sieť,a je ...odrezaná od sveta,nevie čo má robiť.
Rádio (infotaiment) má svoj svet spojený zo zbytkom auta a tým najhlavnejším RJ počítačom ktorý musí vedieť aj to,že ste rádio zlikvidovali.Musí vedieť všetko,preto akonáhle vstúpite do komunikačných procesov zle...je zle.Vstupovať sa dá,ale nie bez vedomostí.
Takže záver..vytiahneš poistku,odstavíš jednu dedinu a prerušia sa jej spojenia z okolným svetom a naraz zistíte že ani tu toto nejde,hergot tá posratá dedina má na starosti kadečo...to proste nejde hrr ako kefou na hajzel.

Ani proces odpájania prechod na spánok nie je jednoduchý,takže čítať tu...sorry je po polsky,ale rozumieť nie problém,slováci nepublikujú ani ho..
[img]https://i.postimg.cc/XpnPnX6X/aaa.jpg[/img]
[img]https://i.postimg.cc/jDdTmhhj/aaa.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 06.01.2019 13:43, upravené celkom 2 krát.
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Dobre a čo ten blinker v zrkadle čo som spominal. Raz bliká silno a raz iba tak tlie akoby mal slabú zem alebo zlý kontakt môže mať až taký odber že to vymláti za 20 hod. Baterku??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potrebujem čas..vyrazil si mi dych,tie slová ktoré ma napadajú sa sem nepatrí zavesiť
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Ok brácho ja som neni elektrikár ale v servise povedali že to nemože tak cucať že to mi len odchadza ta led v zrkadle
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bracho, ja ta chapem, su veci co vadia a co nevadia, takato kozmetika o blinkeroch to sa neriesi na tdi, riesi sa spotreba, alebo ked uz nejde vobec, inac furt pecka kar :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Daj to do servisu bracho, oni to opravia :2f93:
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Sestra ,on to mal v troch servisoch,či?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 25 neregistrovaných