LPG - výmena vstrekovačov

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chrizz3
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.01.2019 19:24
Zdieľať na Facebook

LPG - výmena vstrekovačov

Príspevok od používateľa chrizz3 »

Zdravím Vás vodiči,
zistil som, že mám vadné vstrekovače na LPG. LPG systém mám Tartarini. Chcel by som sa Vás opýtať, či môžem vymeniť všetky štyri vstrekovače za presne tie isté typy bez toho, aby som niečo menil v riadiacej jednotke.
Budem vďačný za Vašu pomoc.
Ďakujem :)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rozmýšľal som či sa vôbec ozvať, keďže v tomto som laický užívateľ, ale nenapísali tu zatiaľ nič občas prítomní opravári LPG, takže naozaj si nemyslím že by systém LPG bol ciachovaný na konkrétny kus vstrekovača, pokiaľ použiješ rovnaký typ, by sa zrejme nemalo nič stať.
Je však na mieste otázka, že či tie tebou diagnostikované vstrekovače ako vadné, sú naozaj na výmenu ?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 18:21, upravené celkom 2 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale to píšeš o vstrekovačoch benzínu nafty do MB a spol ?
No rád si počkám čo na to povedia montážnici LPG.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych si tipol ze tu bude potrebna kalibracia, vyroba potrebuje mat svoje toleranicie + - , to co pise xentry je zas vecou opotrebebia v case

este taka otazka zdanlivo mimo temu, zijes na pustom ostrove ? robis si aj zuby svojpomocne, aj slepe crevo ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 18:21, upravené celkom 1 krát.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

U LPG to neni tak komplikovane so vstrekom ako u CR systemu dakej novsej generacie. LPG vstrekuje raz za cyklus, u novodobej dieslovej techniky to je niekolko krat, teda to davkovanie musi byt u dieslu podstatne presnejsie, kedze tu akoze jednu davku musi rozdelit na niekolko casti, nehovoriac o presnom nacasovani. Napr. 5 x vstreknut to mnozstvo na jeden cyklus, pritom sa musi dodrzat casovanie.
LPG? Uplne nieco ine.
Byt zadavatelom tejto temy, tak ich proste vymenim a hotovo, ked uz chce tak setrit.
Co som cital dakedy o tych LPG systemoch, tak tie vstrekovace sa menia docela casto a daktore zevraj nie su vobec lacne.
Mozno by nebolo od veci, keby bolo napisane aj o aku motorizaciu sa jedna a aj konkretny typ toho LPG systemu. Ale zrejma sa setri aj na pismenkach.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že riešením položenej otázky je kombinácia toho čo napísal bajo a mastik.
Keď vymeníš trysky za nové, nič sa nedeje, ale určite by neškodilo, keby si zašiel do dobrého LPG servisu aby ti urobili kontrolu a prípadnú kalibráciu vstrekovania.
Ja mám napríklad teraz VW CNG a keď som vymenil plynové trysky za iné používané, vôbec nič sa nedialo, všetko bolo ako predtým, iba keď som nasadil trysku s trocha iným koncovým číslom, tak som zaregistroval mierne zvýšenú spotrebu plynu.
No a kedysi som na LPG menil trysky, rozoberal a skladal splynovače podľa potreby a ani mi nezišlo na um, že by na tom niečo nemalo byť v poriadku.
A to si myslím že dnes v originál montovaný CNG systém od VW je vo vzťahu k elektronike vozidla výrazne sofistikovanejší systém ako domontovaný LPG Tartarini.
Takže netreba podliehať panike, xentry sa zrejme naozaj rozumie svojej robote, ale v tomto prípade sa jedná o primitívnejšiu techniku.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vymenit mozes. Niekedy to ide v pohode, no niekedy je potrebna kalibracia. To uz sam nespravis. Daju sa tu o tom najst prispevky. Hladaj prispevky uzivatela mayozvolen.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Po osobnej skusenosti kludne vymen. Ja som menil Landi Renzo vstrekovace cierne za modre a vsetko prebehlo bez problemov. Modre boli nahrada za cierne, lebo cierne uz vyrobca prestal vyrabat. Modre boli skoro rovnake, len pri mensich otackach maju podla specifikacie troska inu charakteristiku ako cierne. Ja mam ale zamknutu RJ LPG, takze hodnoty mozem iba citat, autokalibracia nehrozila. Po vymene vsetko O.K., spotreba rovnaka, emisna bola robena potom po 6 mesiacoch, hodnoty ukazkove. Motor 1.4 t-jet 88kw.
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam zato, ze plyn je spravne nastaveny z ohladom na zivotnost motora, spotrebu, emisie, cokolvek ine leze nejakym sposobom do penazi daleko viac ako par eur odborna praca v plynoservise, ale kazdy je svojho stastia skodcom, nech sa paci experimentovat na svojom krape, zakazat sa to bohuzial neda
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som sa tiež rád dozvedel akým sposobom zadavateľ témy zistil,že je chybná práca vstrekovačov LPG :2f93:
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Re: LPG - výmena vstrekovačov

Príspevok od používateľa CAMLS »

chrizz3 napísal:Zdravím Vás vodiči,
zistil som, že mám vadné vstrekovače na LPG. LPG systém mám Tartarini. Chcel by som sa Vás opýtať, či môžem vymeniť všetky štyri vstrekovače za presne tie isté typy bez toho, aby som niečo menil v riadiacej jednotke.
Budem vďačný za Vašu pomoc.
Ďakujem :)
Zdravím. choď sa spýtať do lpg servisu, lebo môže to byť rôzne podľa značky systému... Lebo ja mám brc vstrekovače a tie moje sa určite len menia, nič netreba nastavovať! A ako si na to vlastne prišiel že máš zlé všetky 4 naraz??? A koľko km máš nabehane s nimi?
Naposledy upravil/-a CAMLS v 06.01.2019 11:12, upravené celkom 2 krát.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

bajo777 napísal:mam zato, ze plyn je spravne nastaveny z ohladom na zivotnost motora, spotrebu, emisie, cokolvek ine leze nejakym sposobom do penazi daleko viac ako par eur odborna praca v plynoservise, ale kazdy je svojho stastia skodcom, nech sa paci experimentovat na svojom krape, zakazat sa to bohuzial neda
Práveže najviac lezie do peńazí odborná práca v plynoservise...

Napriklad ked si odpojim, vyberiem , rozoberiem , vyčistím a poskladám splyňovač a znovu namontujem stoji ma to zhruba hodinu až 1,5 hod. v servise by som zaplatil 70 €

A propos, v plynoservisoch už nemaju tolko roboty , že montuju plyn min.do 1 auta denne ...
Teda ak im tam odnesiete auto , tak nezostane to len pri kontrole cez počitač za 10 min . aj s vycuvaním s dielne... :d :D
Ale budu hĺadať , do čoho by mohli šprtať a splyňovač ide von automaticky... :4090:
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

mastik29 napísal: LPG? Uplne nieco ine.
Byt zadavatelom tejto temy, tak ich proste vymenim a hotovo, ked uz chce tak setrit.
Co som cital dakedy o tych LPG systemoch, tak tie vstrekovace sa menia docela casto a daktore zevraj nie su vobec lacne.
Mozno by nebolo od veci, keby bolo napisane aj o aku motorizaciu sa jedna a aj konkretny typ toho LPG systemu. Ale zrejma sa setri aj na pismenkach.
Co to znamená že sa menia často?? Co mám ja info, tak životnosť vstrekovacov je bez problémov 150 000km ale kľudne aj 300 000km...cena napríklad brc vstrekovača IN03 čo mám ja, je cca 60e-80e...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní