VW Touran 1.9 tdi - vybija akumulator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.9 tdi - vybija akumulator

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Za 20 hodin mi vybije novy akumilator vie niekto poradit?? Auto bolo už v troch servisoch no nič nezistili . Žiadny odber neukazuje vw touran rv.11.2004 1.9 tdi 77kw. Prosim pomoooooc. Ak to niekto vie opraviť tu je moje tč. 0907131783 ďakujem vopred. :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezistili je jedna vec,že odber je,to je garantované.Inak by aku nevybíjalo.Akurát hladanie je niekdy nesmierne zdĺhavé kedže merať sa dá a musí pri uspatom režime,tj ak už prebehli všetky procesy
Servis pozrie hlavné dialnice elektriky a finito,hodiny trávené hladaním ihly v kope sena mu prinesú jedine predpoklad že majiteľ tie hodiny nebude ochotný zaplatiť,a kedže je to riziko ozaj vysoké,pozrie dve tri veci a auto vyhodí.Tu rada neexistuje,hladanie cez odber na poistkách je tiež neistý a časová katastrofa.Sú na to mini digiampermetre ktoré sa vymenia za poistku ktorú kontrolujeme na odber istenej veci.Nič z prípadov ktoré som v živote riešil nebolo zistitelné na poistkách,preto som skeptický.Zato bolo nutné vždy rozobrať kopec vecí aby sa dalo dostať k napájaniu (živej žile) danej veci.Vidím to zle,doslova toto si musí poriešiť sám majiteľ.Dá sa iba vysloviť určitá pravdepodobnosť že to tamer vždy robia dorábky nejakej blbiny čo si ľudia do toho napchajú,nevylučujúc zabezpečenia auta nekorektným spôsobom z elektrického hladiska.
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Ok ale to auto bolo v autorizovanom servise 13 dní. Na pristrojoch atď. Porsche inter auto ba.
Ako je to možné že nič nezisti? Ak mi viete poradiť alebo to opraviť zavolajte mi prosim a dohodneme sa . Na tom aute mi zaleží je to super autičko len má tuto chorobu. Ďalujem
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Alebo ak nemate s tým problém dajte mi vy tč.
a ja vám zavolám lepšie je to rozpravať ako písať. Poviem vám čo všetko už skúšali
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja viem celkom dobre čo robili,ak by som problematiku nepoznal nenapíšem ani slovko.Len ako príklad ...keď som kedysi riešil auto bývalého moderátora tu (skorpi 4) tak už sme to vzdávali,keď padlo do oka...televízor.Bol to zosilovač televízneho signálu,po vypnutí sa neuspal...takže asi tak.Dnes si nič podobné dovoliť nemôžem,klientelu mám terminovanú,nechcem pre jednu nekonečnú pátraciu akciu posúvať jedného,ten druhého a ten ďalšieho.
Tieto veci sa dajú riešiť len povedla ako vedlajšia práca,ku ktorej denne dasať ráz prídeš a odídeš,zmeníš sledovanie obvodu a pokračuješ vo svojej práci.Keď sa dá,prídeš pozrieť stav prúdu po uspatí,a znova meníš napojenie.Problém je...som písal..dostať sa živým spojom daného okruhu kde už sa o šťavu nedelí z ničím iným.To pokojne môže byť tých 13 dní málo.V kuse robiť...to nezaplatí ani Onanis
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Ok tak aj tak pekne ďakujem snáď mi napíše niekto čo si najde čas. Len posledná otazka. Padala mi nafta a dal som to opraviť udajne pregumičkovali trisky mohli tam niečo posrať? A ešte menilo sa radio ale vybije to aj keď ho vyberiem von
To s tým asi nebude mať nič spoločné ? V servise hovorili že ešte možno gateway vymeniť neni to zbytočne vyhodeny peniaz. Ďalujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z výmenou o krúžkov vstrekov súvis nebude žiadny.U toho rádia by som si už tak istý nebol,a nič na tom nemení že je práve vytiahnuté von.Rádio je súčasťou menežmentu cokomprask.Gateway meniť len tak že čo keď,je nezmysel a skutočne najskôr vyhodený peniaz.
Nech niekto šikovný overí - multimedia control unit stav odhlásenia
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a zober sedliacky rozum do hrsti a sprav si peknu nedelu. Mas tam zhruba 50 poistiek, tak proste vytiahni prvych desat zlava. Problem sa zopakuje alebo nie... a ides dalej. Samozrejme si ich poukladaj v poradi aby si ich spravne vedel vratit naspat. Jasne, tato sedliacka metoda ti neukaze ktore zariadenie presne to sposobuje, ale urcite ta posunie blizsie rieseniu.

Na domontovane radio stavim aj ja, bez znalosti akychkolvek detailov ktore si nenapisal.


Napoveda : ak neboli dorabane ziadne zariadenia (radio sme vylucili ?), tak potom pozor na dolamane kable v prechodkach dveri, specialne zadnych. Turany a Šarany su tymto veeelmi povestne, do takej miery ze u mna raz pristal Sharan ktoremu sa nedal vypnut motor (kvoli odizolovanemu kablu v prechodke dveri).
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Ďakujem pekne za rady a že si majdete na mňa čas. Ked sme pri tých kábloch v lavom zrkadle mi blbne blinker raz bliká ok a niekedy len tlie.velmi slabo bliká. Myslíte že mi to vybije akumulátor a že merák by neukázal odber?
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Podotýkam že to vybije cca za 20 hod. Až taký odber by to mohlo spraviť??
Fero1976
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.01.2019 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fero1976 »

Autoradio je niejaká čína ale hovorim že to vybije aj keď ho cele vyberiem von. Už skúšali odpojiť aj webasto stale to robilo a nefunguje mi ostrek svetlometov iba jeden sa vysunie ale nestrieka neviem či to má súvis. Premerali aj štarter aj alternátor všetko ok. Už som zúfalý....
Naposledy upravil/-a Fero1976 v 05.01.2019 22:56, upravené celkom 1 krát.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ja by som sa vratil na zaciatok. Cize tebe stiahne bateriu za 20 hodin. Ak mas mini bateriu 40Ah a zrejme mas o dost vacsiu, tak to musi brat 2 Ampery v kuse. To je strasne vela, aby sa to len tak niekde stracalo. Obcas ludia riesia, ze im berie stale par stoviek miliamperov, to sa tazko hlada, lebo je to normalny odber, az kym sa auto za par minut neprepne do kludoveho rezimu. Ale tebe ked to berie stale 2 ampery, tak to by som videl ako lahsie hladanie.
Kedze to uz bolo v servisoch, tak snad vedeli, co robia, takze tazko napisem nieco nove len tak od pocitaca. Akurat ze skus si to pozriet sam.
Nezabudnut na starter a alternator, kedze na tie asi nemaju vplyv vytrhnute hoci aj vsetky bezne poistky. Ale ze by to uz nepozreli v servise sa mi nezda...
To radio nema externy zosik? Mozno je budeny cez stalych 12V a nevypina sa, ale to je taky tip ako od slepeho.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Zo servisu by bolo pekne, keby aspon povedali, ze prude tecie tym a tym obvodom, lebo logicky niekadial ist musi. A ked nejde ziadny prud, tak nie je zla bateria? Ale to by sa snad tiez zistilo uz.
Inak odpajat bateriu aspon na noc nie je az taka tragedia, kym na to neprides.
jofozo
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 22.11.2007 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jofozo »

Nepovedal by som že žiaden odber tam nie je keď to vymlati baterku. Ak tam fakt nie je odber tak potom môže byť aj vadný akumulátor aj keď je nový. Par krát som už videl že vymlatilo baterku osvetlenie kufra. Auto sa zamklo ale osvetlenie kufra zostalo svietiť. Ale to by zas ten servis na meral odber.
jofozo
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 22.11.2007 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jofozo »

A ešte som zabudol spomenúť anténny zosilňovač na streche.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: peterjanto, vodu.06 a 24 neregistrovaných