Ford Ranger 2018-2019

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Ford Ranger 2018-2019

Príspevok od používateľa Splina »

Dobrý deň,

chcem si kúpiť nový Ford Ranger 2018-2019. Na stránke Ford som pozeral motory a všetko naftové TDCi 2.2 a 3.2. Vyhľadávam iba benzínové motory, niečo ako 2.3 ecoboost V4 keďže jazdím iba po meste. Nemám moc skúseností s dieselovými motormi, ale keď jazdím v zime nemám chuť jazdiť 30 minút, aby som si doprial trošku teplého vzduchu. Čo sa týka samotného auta, tak sa mi veľmi páčia pickupy. Dá sa kúpiť aj benzínový Ranger?

Ďakujem
halifaxs4
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.12.2010 14:05
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa halifaxs4 »

Podla mna len dovoz z USA...pozeral som aj mobile.de a aj tam je len jeden kus na dovoz z usa
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas. Navyse silno odhovaram od motorceka ktory ma elektricky riadene olejove cerpadlo ZAMERNE znizujuce mazanie motora [!!!] "ked to podla riadiaceho managementu nie je treba"... co ti drbe... steny valcov tenucke ako papier, aby sa usetrilo na materiali (tipni si co to spravi s tepelnym managementom).

300 koni vybrat z takehoto dva-tri bazmeku ktory na Slovensku nikto nebude vediet opravit, prihod k tomu dvestostupnovu automaticku prevodovku ktoru nikto nikdy nevidel, neviem ci to ma zadny pohon ak ano tak kardan rozvodovku k tomu...

Zadelano na pruser. Namiesto preturbovanej malorazky ktora v takomto pracantovi nema co robit by som isiel do nejakeho skutocneho motora co vydrzi viac nez 100 motohodin...


Ranger ? Dobre.

F-150 s poriadnym americkym motorom ktory prerobis na LPG a budes jazdit lacnejsie ako vsetky diesle a ekobuusty ? Mmmmm...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hlavne s tym potom parkuj co najdalej od vchodu do shopingcentra...lebo toto su uz komplet ini pacienti na americkych pickupoch v BA :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

..
Naposledy upravil/-a xentry v 06.01.2019 21:19, upravené celkom 1 krát.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Ranger 2018-2019

Príspevok od používateľa leonNL »

Splina napísal:jazdĂ­m iba po meste
a Ford Ranger. Novorocny zart? Som bol v tom, ze taketo auta si kupuju ludia, ktori s tym jazdia vsade mozne, len po meste nie.
:41c2:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Pozrite si na youtube vymenu oleja na tom klenote 3.2 tdci. Toto kto mohol vymyslet... rozvodova retiazka tiez stoji za pohlad.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:hlavne s tym potom parkuj co najdalej od vchodu do shopingcentra...lebo toto su uz komplet ini pacienti na americkych pickupoch v BA :::
Pokial na korbe vidím ťavu ,alebo hrocha - prečo nie, kúpa je celkom adekvátna.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Inak náš synátor v robote s Rangerom jazdí, veľmi si to pochvaľuje, ani neviem akú motorizáciu to má, ale to je v jeho prípade vec zamestnávateľa a značkového servisu.
Ale inak tiež som si pomyslel že sú aj vhodnejšie autá do mesta. Aj keď niekto možno považuje za jazdu v meste presun v Ba z Petržalky do Vajnor a späť.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ranger do mesta, a na jazdenie po Nürburgringu si kúp Ladu Nivu :3020: :3020: Takže k veci, ja mám Rangera rv.2003 2,5 td, väčšinou 98% jazdím po dedine a po horách na chatu, možno raz za mesiac na ňom idem do mesta aj to hlavne kvôli natankovaniu alebo zobrať niečo zo stavebnín, ak sa cestou zastavím v Tescu či Kauflande tak hneď vidím problém s parkovaním hlavne keď je plné parkovisko.Motor(je to kus železa) sa zohrieva poriadne dlho hlavne v mínusových teplotách, ono to síce po pár km kúri tak aby nemrzlo predné okno ale v aute je zima, ak idem cestou z miernym stúpaním tak motor pod záťažou sa zohreje tak po 4-5km(v lete je to samozrejme skôr).Ak idem dole dolinou s minimálne zaťaženým motorom tak zohriatie na prevádzkovú teplotu trvá aj 10-12 kilometrov.Čiže do mesta je toto auto absolútne nevhodné.
Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Splina »

To čo som chcel vedieť som sa dozvedel.

Chcem sa opýtať ešte na Ford Edge, tam sa už nájde benzínový motor? Dovozu sa vyhýbam.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> jazdím iba po meste
> a Ford Ranger. Novorocny zart?

ani nie ; moja stara viac nez dekadu brazdi najvacsiu slovensku dedinu v Grand Voyageri a ani za mak sa nestazuje. Ked to dokaze zenska ktora dnes nema 40 rokov, bez cuvacich senzorov a vsetkych tych automatik bez ktorych sa dnes uz ani vykakat neviete, tak to dokaze kazdy z vas.

Edge je kapanek uplne ine auto nez Ranger.
Ujasni si co chces.



>> Dovozu sa vyhýbam.

velmi zla volba. Ked kupis 2017/2018 auto zvonku, je stale v zaruke od vyrobcu !!!!

Nemas najmensi dovod taketo auta vylucit z vyberu. Okrem ineho, na Slovensku generalne jazdi sialene vela statisicov aut z dovodu, a pokial sa nebavime o tych najlacnejsich prďolách typu hjujdaj i10, i20, fabia, kia venga a tak, vacsina z tych drahsich aut (co stali nove povedzme 35000+) je jednoducho dovezenych. A vidis, chodia...

NEkupujes 10 rocne auto, nemas sa coho bat. Si schovany pod zarukou.


Takze, Ranger versus Edge, zvonku versus nezvonku, musis si trosicku prebrat ze o com tie auta su. Lebo v tom mas hodne slusny gulas.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

záruku má ,ale len do bodu keď príde do servisu a tam mu povedia že pane ale tu sa už vám s tým niekto jebkal takže vám ju neuznáme :-)
a raz dva je rozdiel v cene ponechaný v servise.
to že chodia aj dovlečené autá je jedna vec, ale za aké náklady je vec druhá, to na čelnom skle nevidíš. bezohľadu na to platí že dobré môže byť aj z vonku aj slovák,rovnako aj zlé.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pedro, keď zostručním čo si napísal, tak len si potvrdil čo napísal pred tebou turbo - záruka môže platiť aj nemusí, môže byť dobré aj zlé, zvonku aj zo slovenska. Dobre som to pochopil ?
Pozri, tak isto aj keď kúpiš auto kúpené na Slovensku, môžu ti niekde v servise povedať že "pane ale tu sa už vám s tým niekto jebkal ..."
Podstata je o inom.
Také auto, Ranger alebo Edge, 2018-19, na Slovensku môžeš prakticky kúpiť len nové, pravdepodobnosť že bude niekto predávať svoje polročné auto kúpené na Slovensku, sa blíži k nule.
Ak aj je tuná nejaké také auto v ponuke, pravdepodobne je to dovoz a teda nemusí byť samozrejme za tým žiadna zásadná habaďúra, ale minimálne by si si sám rovnaké auto niekde v Európe kúpil lacnejšie, pretože prakticky každý kto také auto doviezol, to urobil len kvôli zarobeniu nejakých bubákov, ktoré mu ty preplatíš.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

wilz skoro, je rozdiel ak som napr. z BA niekoho nahánať v BB a v Kalsruhe,tobôž ak som si ho priviezol sám.
lacnejší dovoz? to už sa tak často nevída ako kedysi.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných