lexus is250 vs bmw 330i n52b30

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

lexus is250 vs bmw 330i n52b30

Príspevok od používateľa kawa750 »

Zdravím vás páni, konečne si chcem poriadiť nejaké slušné auto.Určite nechcem smradĽavú dymovnicu s ktorou ma za chvýlu nepustia ani k obchodu. preto som sa rozhodol pre 6 valec s benzínom.Voľba padla najskôr na BMW 330i n52b30 čiže bez priameho vstreku, ale začal som si čítať o lexus is250 veľa pozitívnych reakcií tak neviem čo mám spraviť. Radšej by som mal manuál ako automat a lexus má manuál ževraj nič moc tak pri nom jedine ten automat,čo ma trošku odrádza. Osobne mám rád viac japoncov ale bmw je pre mňa sen . Preto si rád vypočujem váš názor na tieto autá a ako by ste postupovali v mojom prípade vy.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či by som chcel pri takom objeme auto s MT, lebo ten MT má význam skôr vtedy ak sa s tým chceš blázniť

Neviem čo myslíš tým nič moc u manuálnej prevodovky Lexusu, ked sa žundre na prevodovku tak to je zväčša na AT že sa divne správa, je pomalá a pdobne, ale u MT?

Neviem aké plánuješ využitie, ale ešte by bola možnosť Legacy 3.0i 6MT, ale je ich málo
Naposledy upravil/-a ivko1 v 05.01.2019 11:57, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

...manual "nic-moc" ... :342a:

čítam dobre ???

práve dnes su auta s manualom velmi vyhĺadavané :3035:

vzhĺadom na krátku životnosť aut.prevodoviek všeobecne, zleho naprogramovania a zložitosti fungovania a naročnosti prip.opravy automatu
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

len vravím čo som si prečítal na nete o tých manuáloch v tom lexuse ... osobne mám radšej manual
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

subaru je fajn aj som v minulosti premýšlal o wrx sti ale je to predsa veľmi náročné auto na servis a ceny áut sú niekde inde ako je môj strop.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved preto som spomenul to Legacy, ale ako som napísal tých s MT je strašne málo.
BMW je najmenšie aj najlahšie, Lexus bude asi najluxusnejší, Legacy je zasa priestorovo najväčšie a navyše 4x4, každé má niečo svoje

Záleží na čo auto chceš využívať
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

Tak auto chcem na bežné jazdenie do práce nejakých 20 km denne. Raz za čas(možno každý deň :D ) sa ísť niekam previesť len tak z radosti. Potom nejaká tá dovolenka. Za rok najazdím cca 15000 km. Kedže chodievam aj lyžovať tá 4x4 u subaru ma láka ale ani jedno som nikde nenašiel na predaj. A myslim si že aj na zadnokolke sa dá v kľude prejsť niekam k zjazdovke. Rodinku zatiaľ nemám takže auto s veľkým priestorom nepotrebujem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Legacy s MT sú, len nie na predaj a nie vždy sedan.
Dá sa aj so zadohrabom, ale AWD je AWD. Kolega bol teraz v PL na lyžovačke a ako to teraz napadalo tak vravel že total chaos a on s Quattrom visel preto lebo najprv museli odpraťať 2WD...
A najviac sa pobavil že sa tam niekto trápil z takmer novým Mustangom a tiež další pán z luxusným MB... Imidžovky na leto majú ostať v garáži a nie s tým ísť na lyžovačku do Tatier

Priestor : Legacy je najväčie, ale nie velké!
Toho priestoru je tam tolko kolko by malo byť v každom aute a nie že mi niekto kto má 170cm kolenami tlačí do operadla ako vo Fabii

Samozrejme ak sa chceš na tom vyblbnúť tak asi Brambor, lebo bude najhravejší, ale na nejaké presuny...
3-er bude vždy len 3-er a ani 3.0i motor z toho neurobí 5-er

Čo mi dosť vadí na 3-er je, že dosť často sú tam také socka sedačky (aj ked sú z kože) aj ked je pod kapotou vrcholný motor, najschopnejšie sú tie s vysúvnou časťou sedáku
Tot si prečítaj, síce 330D, ale klady a zápory na konci platia pre každú 3-er a tú sú v nej tie najlepšie sedačky...
http://www.auto.cz/test-bmw-330d-2131

Lexus priestorov na tom nie je tiež dobre, ale je to viac premiové auto http://www.auto.cz/test-lexus-is-250-2-2053
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

Práve pre to 4x4 som silno uvažoval o impreze wrx sti ( môj najväčší sen ) ale už len preto že do práce to mám 10 km neviem ako by ten turbo motor na to reagoval. Teraz mám vyhliadnuté jedno BMW z česka tak to pôjdem pozrieť ale ešte pred tým pôjdem pozrieť jeden lexus. Lepšie 1 krát vidieť ako 100 krát počuť.
Btv. hľadal som tie subaru aj na nemeckých stránkach a našiel som jedine automat.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite je najlepšie si sadnúť a vyskúšať ako vyberať len z obrázkov, tak najlepšie prídeš na to či ti tam niečo neprekáža / nevyhovuje
WRX STI je na tvoje využitie blbina pochopitelne

Legacy sa nájde aj s MT, ale cena mi príde vyššia ako je zdravé a ked tak by som už volil facelift 2006+ https://www.sportovnivozy.cz/109493-sub ... lni-lutyne
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

Tak toto subaru vyzerá celkom solídne. vieš mi niečo povedať ohľadom motorov aké sú? ale určite skúsim niečo prečítať na nete o tom.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Problém býva s lambdami, sú tam dva KATy a každý má dve sondy - origo KATy sú drahý špás. Rpozvody sú reťazové, s tým problém nebýva. Hrdzavenie výfuku - hlavne Y pred koncovými tlmičmi
Občas tesnenie pod hlavou, sem tam zapalovacia cievka, u H6 blbý prístup k sviečkam (blbý ked človek nemá dosť vercajchu)

A viac ma nejak nenapadá, ja mám verziu s 2.5i tie si lúbia potiahnúť olej.
Čo sa náprav týka tak ja som zatial menil: (najazdil som 140tkm)
jeden zadný náboj, a dva silentbloky na ramenách vzadu a dával som nové zadné tlmiče, predné tyčky stabilizátora 2x + uloženie stabilizátora.
Menil som hned predné brzdy lebo nejaké hovädo tam dalo menšie kotúče 276mm miesto 294mm, druhý krát som menil predné kotúče 6-7 mesiacov dozadu, ked som dával kolesá na leto. Zadné kotúče sú tie isté čo tam boli. Budú si pýtať minimálne nové pakne pre ručnú. Subaru vždy používa vzadu bubnovú brzdu pre ručnú brzdu a kotúč je čisto pre pedál brzdy.
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

Ďakujem za info... Zajtra pôjdem pozrieť jedno BMW 325i , tak uvidím že čo to bude zač nie je to 330 ale tak do teraz som jazdil na mitsubishi s 90 koňmi takže výkonu bude až až . Len aby to bolo v dobrom stave.
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

Mal som 325 e90, podobne ako 330 , problem byva vodna pumpa ta odchadza urcite, tiez sa mi to stalo oprava cca 400 eur (teda kupa novej plus cena prace na vymenu) inak pomerne spolahlive auto,ak trafis na kus co nezerie olej, vacsinou to byva okolo liter na 5000 km ale vie to byt aj viac zalezi od kusu, motor je to paradny maloktory 6 valec ma taky charakter, spotreba sa da drzat velmi dobre,ja som jazdil mimo mesto plus mesto a mal som dlhodobu spotrebu 8.4 L

Lexus is250 bol druhy kandidat ked som kupoval e90 siel som v roznych verziach aj IS-F,
Lexus je vnutri stiesneni a je tam menej miesta ako v E90,zase ma povacsinou lepsiu vybavu a mava top audio Mark Levinson
Motor zabija automat cize je to o dost pomalsie ako bmw ,idealne auto na pohodu, spotreba sa da drzat medzi 8-9 L zalezi ako jazdis lexus ale bude ako stvoreny na pokojnu jazdu, co sa tyka spolahlivosti je na tom dobre,treba dodrzat servisne ukony, odchadzaju loziska napr. CD prehravac inak je to super auto

Spec B Legacy ma hrozny interier, to je fakt otrasna kvalita na pohlad a dotyk,drahe tlmice (Bilstein z Imprezy STI) a spotreba sa tiez nevyrovna lexus,bmw , je to ale 4*4 a podvozok je paradny, motor je trocha komplikovanejsi na servis a par kusov som uz videl zadretych na predaj,kto vie co v tom bolo mozno prirodzena spotreba oleja,

AK by som si mal z tychto trocha asi by som siel najskor do lexusu potom bmw a posledne subaru (aj ked so spec B nemam osobnu skusenost,iba s 2.0)
kawa750
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.01.2019 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kawa750 »

Ďakujem pekne za tvoje skúsenosti , už som rozhodnutý pre bmw 330i len ešte stále hľadám vhodného kandidáta . Lexus je určite super ale ten automat ma nebude baviť takže pre to som sa rozhodol pre bmw.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 24 neregistrovaných