1.6 tdi 77kW - trhanie pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

1.6 tdi 77kW - trhanie pri rozbehu

Príspevok od používateľa smejo »

Ahojte, čo môže spôsobovať trhanie pri rozbiehaní na 1ke za studena? Za tepla to nerobí vôbec a ani nie pri úplne každom rozbehu za studena. Trhanie je to asi také, akoby som sa rozbiehal omylom na 2ke.

Seat Leon, nájazd 134 tisíc km, vek 3,5 roka a nie je to vyslovene mestské auto, dosť veľa km je diaľničných. Začína sa ozývať zotrvačník? Nedávno som mal menený hlavný spojkový valec.

Ďakujem.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1.6 tdi nema dvojhmotovy zotrvacnik.

Nevydáva to aj divne zvuky na voľnobeh? Ktore zmiznú pri vytlačení spojky?

Na octaviaclube to niekto riešil..
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo »

Ziaden divny zvuk. Ani to nie je o tom, ze by motor pridusilo a mal tendenciu zdochnut, len ten sprievodny jav zachvenia celym autom. Rovnaku vec som zazil s BMW 525d f10 (manual), tam to robilo presne tak isto, ale tusim vzdy, nie len za studena. Vtedy to bol problem diferencialu, ktory sa po “par” kilometroch rozsypal (nepamatam sa kolko to mohlo byt km, dajme tomu 5000).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otázka jednoduchá,odpoveď nesmierne zložitá,chyba pravdepodobne prkotinová.Vzhladom na typ rok a km by pokojne možnosť mechanickej vady vylúčil,resp. odsunul ako poslednú variantu možného.Reálne preto by som ju kontroloval ako prvú vec,už preto lebo je to otázka skôr minut ako hodín veci skontrolovať - a zabudnúť.
Chyby v menežmente,kde chybu predpokladám,majú ale taký rozsah že to nejde rozoberať tu a takto,ale je nutné začať tým,že sa utvorí presný obraz času,teplôt spôsobov atd kedy sa stane čo sa stane.To má cenu zlata,ničo potvrdí a množstvo vecí vylúči.Až následne ide snaha ten stav navodiť cielene pre účely diagnostiky...no a zdiagnostikovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní