VW Golf III gti 8V - rosenie okien a smrad v aute

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citroenberlingo1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.01.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

VW Golf III gti 8V - rosenie okien a smrad v aute

Príspevok od používateľa citroenberlingo1 »

Zdravím vedel by mi niekto pomôcť? Mám auto Vw Golf GTI 8V 1995. Skla po naštartovaní a pustení fukarov sa hneď rosia a v kabíne cítiť taký.... sladko-kyslý zápach (pravdepodobne chladiaca) viete mi poradiť čím to môže byt? Smrad cítiť iba chvíľu, ale rosenie je ustavične a neviem sa toho zbaviť. Kabínkovú filter som vymenil.
Aké sú možnosti? Kde mám pátrať aby som mohol problém odstrániť?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

nemas unik chladiacej zmesy ? ak ano moze byt prasknuty radiator kurenia
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Prasknuty radiator kurenia a voda Ti prenika do interieru
citroenberlingo1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.01.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citroenberlingo1 »

Z vyrovnávacej nádrže mi kvapalina neuniká. Všímal som si to a je jej tam stále dosť.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

na 100% prasknutý radiator kúrenia...2 mesiace dozadu podobný prípad (Seat Leon 1.9 tdi 66kw)...rosilo sa okno, bol na ňom mastný povlak, sladkastý smrad ale voda sa netratila...zo začiatku sa netratila ale o mesiac sa začala a dosť výrazne....po zhodení palubovky bola objavená výrazná prasklina na výmenníku tepla.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

citroenberlingo1 napísal:Z vyrovnávacej nádrže mi kvapalina neuniká. Všímal som si to a je jej tam stále dosť.
Na vytvorenie toho efektu rosenia skla a smradu v kabíne stačí pomerne málo chladiacej kvapaliny, to uniknuté množstvo môže byť voči celkovému objemu chladiacej sústavy malé, takže spočiatku to podľa hladiny vo vyrovnávacej nádobke ani nie je viditeľné.
Ale inak sa ti chladiaca kvapalina do ventilácie nemá ako dostať, len z prasknutého výmenníka.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial sa cbladiaca kvapalina naozaj netrati, je dost pravdepodobne, ze mas sajrajt pri radiatore. Blato, listie...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

tak my tuná nevieme aký zápach on v aute cíti, ale ten nasladlý pach nemrznúcej kvapaliny je nezameniteľný.
Samozrejme tam pokojne môžu byť nečistoty ktoré tlejú, ale to je iný zápach.
citroenberlingo1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.01.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citroenberlingo1 »

@wilz nie urcite to je tá chladiaca. To by som cítil že sa mi niečo Páli alebo že mi idu výfukové plyny cez vetranie. Je to sladkasto-kyslá vôňa.
Tak ja skúsim vymeniť ten radiátor (bude to riadna babračka) a dám Vám vedieť ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných