Seat Leon TDi 110kw - ide na 3 valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samuel257
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.12.2018 22:00
Zdieľať na Facebook

Seat Leon TDi 110kw - ide na 3 valce

Príspevok od používateľa samuel257 »

Ahojte mám taky problém
Jedna sa o Seat leon 1m TDi arl
Pri predbiehaní auto začalo divne klepat a ísť na 3 valce a dymyt
Po chvíľke ako stalo sa znovu chytilo a s ľahkou nohou už išlo
3 vstrek písalo -31mg dávky
Skúsil som vymeniť vstreky medzi sebou a nič tak som dal všetky 4 nové
Auto stále mŕtve a 3 valce tak som začal úst po poradí : káble na vstreky nové, tandemova pumpa tiež, (rozsvietilo sa ABS a esp pri predbiehaní) druha rj, nový palivak druha nafta druhé cerpadlo v nádrži
Fakt neviem čo už s tým je, tlaky má a diagnostika nič nepíše
Rozvod je oka
Prosím za radu
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Nevies co tomu je a menis suciastku za suciastkou?trochu zly postup.najdi si mechanika co vie pracovat s diagnostikou.boze ludia neviete si vazit svoje peniaze?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpoklad v % že všetky peniaze sa vyhodili úplne neúčelne sa blíži hodnote 100
Z toho čo je zadané - 3 vstrek písalo -31mg dávky ...je isté že nebolo potuchy o veciach.
Možná je v podstate jediná rada,urobiť to čo sa neurobilo na samom začiatku.Dva tlakomery,jeden do tandemu,druhý do vracačky.Všetko ostatné je v diagnostike.Motor sa nedá riešiť vetou...tlaky má a diagnostika nič nepíše
Tlaky majú hodnotu a diagnostika má 255 kanálov po 4 hodnotách.Potom sa dá riešiť všetko...čo nemá hodnotu,mieru,tlak a pod to nejde riešiť
Ak to riešil servis,mal by mať majiteľ výpis (alebo si ho vyžiadať) komplexnej diagnostiky,treba to sem dať,na to sa dá pozrieť a vysloviť sa k tomu,inak než cez konkrétne hodnoty sa cez klávesnicu opravovať nedá.Cez klávesnicu sa riešia aj tie najťažšie prípady aké existujú,ale na oboch stranách drôtu musia byť ľudia čo si uvedomujú čo píšu a čo po sebe požadujú.

Len rada na záver.Nastane problém,tak sa rieši od samého počiatku cez konkrétne veci...robí mi to toto,tu je výpis chyby,tu je freeze frame chyby,tu je blockmap načítaný po štarte keď chyba trvá,tu je keď chyba zdanlivo nie je,tu je jeden súbor,tu je druhý súbor,tu je logovanie kanálov (podla toho v čom sa deje chyba) s týmto mi pomôžte.Tak sa riešia veci.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja neviem teda, mam v kaledari 2018 a uz chladim sampus na 2019, prve tdi boli este v audi 80, co je zaciatok 90tych rokov :41c2: , tzn uz v 80tych nad tym niekto dumal a daval to dokopy, to je kolko 30 rokov, za ten cas stihol skrachovat aj komunizmus! tu ale opravy bezia a chcu bezat systemom aut co mali karbec, mechanicky ostrekovac a moznost startnut motor aj s kluku :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo...nie žeby si nemal pravdu.Ale predpokladáš že môže byť niečo inak v systéme kde sa slušne dá zarobiť iba podvodom,kde kolabuje školstvo pod patronátom najslovenskejších slovákov,kde každý gauner má násobne viac práv ako ním poškodený človek,kde veda je na príťaž,zdravotníctvo na kolenách,a starý ľudia tak osprostený že volia svojich vrahov ?! Bude aj horšie,ak sa ľudia nespamätajú
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon TDi 110kw - ide na 3 valce

Príspevok od používateľa seven549 »

samuel257 napísal:
Skúsil som vymeniť vstreky medzi sebou a nič tak som dal všetky 4 nové
Auto stále mŕtve a 3 valce tak som začal úst po poradí : káble na vstreky nové, tandemova pumpa tiež, (rozsvietilo sa ABS a esp pri predbiehaní) druha rj, nový palivak druha nafta druhé cerpadlo v nádrži
:40bd: :40bd: :40bd: uz si tam utopil mesačnú dovolenku na kube.odnes to do servisu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milanko ale to je o uvedomeni sa, stare tojoty z 90tych rokov dneska predas africanovi, ten si to tam odvlece a este dobre preda a pouziva, ale moderny sunt, aj ten 30rocny, mu nepredas nikdy, lebo on vie ze su v dobe kamennej myslenim, len oni si to na rozdiel od nas uvedomuju, ze tam je IQ80 priemerka :4012:

len tak pre zaujimavost narazil som na kanal slavneho indickeho konstruktera...odporucam pozriet...su tam velke myslienky pristupu k ekologii, bezpecnosti premavky a aj plno inspiracie pre opravarov typu premka podlahy, ked stary suchy chleba prehlasil za krekry pro chude

https://youtu.be/HxtMQYYriuI
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Nuž ako tu bolo povedané...je rok 2019 zachvíľu ale úroveň servisov je biedna :41c2:
Priateľka menila 2 týždne dozadu rozvody na svojom aute (Toledo II 1.9 tdi 81kw) na základe dobrej rady vlastného tatka na jednom učilišti(automechanici) kde to robil sám majster a žiaci sa pozerali....výsledok je taký že auto po výmene rozvodov neštartuje (naštartuje až na 3-tí pokus horko ťažko) a oni nevedia čo tomu je a také auto odovzdali priateľke...vraj na diagnostike nič nie je...po príchode domov som nasratý zapol počítač, zapol VAG, napichol auto ....pamäť závad čistá ale keď som zapol TDI graf zhrozil som sa, predvstrek totálne v prdeli...po zohriatí motora a nadstavení auto chytá na šupa...Obraz nášho školstva....neschopnosť, lajdáctvo, nevedomosť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom je zakopaný pes.Čo ťa môže naučiť hlupák ?!! Zabijú v tých mladých chalanoch aj tú štipku záujmu,pretože tu platí jediné - záujem začína v bode keď to začínaš chápať.A čím viac toho chápeš,tým viac chceš pochopiť až tomu prepadneš ako alkoholik flaške.Na hlúpych sa nedá budovať nič,dá sa existovať,dokonca báječne zarábať,ale je iba o podvode a podvedených.Kým práca nezíska česť akú si zasluhuje,to iné nebude.Tých zopár tvrdohlavých fanatikov svojho remesla budú iba perličky v h...e,alebo ako môj náčelník dielne na vojne vyznamenal jedného mechanika...para z automechanického ho...a

Dnes sa stále viac "sťahujem" na FCD.eu pretože som medzi svojimi.Aj tu je bežné požiadanie o pomoc ako - neviem čo mám ďalej zmerať.Čiže je bežné aj medzi profíkmi že nastane u niektorého motoru vákuum informácií.Ale--viac hláv viac vie,iná je ochota pomáhať.A ďalšia vec...asi platí nejaký nepísaný zákon o "neútočení" na osobu,spôsob,gramatiku atd. A potom sa dá aj kadečo naučiť,každému je jasné že veci sa riešia v reči hodnôt,čísiel,grafov atd
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan a aký je vekový priemer na FCD.eu. Toto nie je len o tom že učilište nič nenaučí. Za prvé na dnešné auto učilište absolutne nestačí a za druhé učilištia pomaly zatvárajú lebo nieto detí. Na našej dedine nastúpilo v roku 2018 do prvého ročníka 11 deti z toho 8 romskych. Pred 45 rokmi to bolo vyše 100 a to romovia vobec neprišli . Za necelých 50 rokov úbytok 97%. Za celú europu je priemer 1,16 dieťaťa na ženu. Aby civilizácia prežila potrebuje 2,8.
Takže kam celá táto doba smeruje ....
Ešte doplním že naši moslimskí bratia čo prichádzajú majú priemer vyše 8 detí na jednu ženu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

mhlavaty napísal:Bude aj horšie,ak sa ľudia nespamätajú
Len aby nebolo horsie ked sa ludia spamataju. Ten predpoklad je viac nez velky.

@tato13 u nas je presny opak, mas problem umiestnit dieta v skolke napriek tomu ze pridali triedu, a tu ti bude nejaky politik rozpravat co bude za 30 rokov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco...nepoznám vekové pomery,tí špičkový to sú starý kozáci,ale celkove netuším.Niečo sa dá vytušiť kedže každý má hodnosť s hviedičkami,a tie sú za publikované diagnostické riešenie,za istý počet hviezdička.Tak ak čítaš čo píše kolega z hviezdičkami,jeho merania spôsoby a riešenia,už tušíš že to nie je šuflikant v postpubertálnom veku ktorého práve vyplula učňovka.Zo špičkovými sa preberajú návrhy zákonov a to sú školitelia systémov,diagnostiky atd,to je trochu iný level.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

dalsia tema do zbierky....padne otazka a dalej ani tuk,Milan normalne sa Ti cudujem a zaroven obdivujem ze mas este chut vobec reagovat
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan tu v niektorej téme presne napísal čo treba na radu od počítača - ktoré logy , ktoré hodnoty. Ďalej je to už len volná debata ,pretože 99% pýtajúcich sa nemá šajnu čo od nich chce. Oni len proste chcú ušetriť za mechanika , alebo im auto nikto nechce zobrať do opravy. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal:Aby civilizácia prežila potrebuje 2,8.
Takže kam celá táto doba smeruje
no kam žijeme si luxusne,každý má vztýčenu hlavu domy auta dovolenky ako králi kedysi.chudobina poddany nemaju čo robiť nemaju prachy tak len trtkaju.normalna vec.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní