MERCEDES VITO 113 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

MERCEDES VITO 113 CDI

Príspevok od používateľa andrejd »

Pozdravujem.Chcel by som sa spýtať na Váš názor.Mám záujem o kúpu auta MERCEDES VITO 113 CDI (100 kw)r.v 2012 Má najazdených 320 000 km.Čo to je za motor(spolahlivosť,kazovosť atď....)Ďakujem za rady....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zaujimave ze nikto nic - na Viana/Vita sa v tomto fore uz zopar ludi pytalo, mozno preto.

Tieto motory, ci uz 2.0d alebo 2.2d, maju absolutne v pohode konstrukciu, montovali sa roky rokuce napriec celou produkciou Hviezdy od C-cka zacinajuc, E-ckom nekonciac. Bez najmensieho zavahania navalaju milion kilometrov, aj na Slovensku mas na predaj zopar vozov - presne Viana/Vita - ktore maju cez 700.000km a cez 900.000km, tie masiny furt lietaju.

Vcera som na pumpe v hlavnom meste stretol chlapov so znackami ML, akurat "zacinali" streku - 2000km na jeden priejazd, v marci tohto roku nove auto, vcera mali 270.000km, ano dobre vidis tie nuly (okej, to uz bolo nie Vito ale V model, s novou generaciou toho isteho motoru ale takto funguju vsetky tie firmy ktore prevazaju opatrovatelky z vychodu do Nemecka/Svajciarska).

Len tam nedrz oleje na 30.000km, to je cele. Vaculik v svojom byvalom "dieslovom casopise" {naschval nemenujem, nechcem robit reklamu} mal pod rukami pol milionovy Mercedes E s tymto motorom - nieco riesili, rozborka zborka, analyza ukazala houno, ziadne opotrebenie. Na diagnostike jeden vstrekovac ukazoval zvysene hodnoty oproti ostatnym, tak si zo srandy povedali ze vymenime ho. Strucne : uplne novy vstrek kupeny v Mercedese... ukazoval este kusok horsie hodnoty, cize tomu staremu "polmilionovemu" nic nebolo.

Osobne som este Vito ani tento motor nemal, ale viem ze nemaju v roku 2012 ziadne designove chyby. 320.000km znie pre slovenskeho cloviecika uplne hrozivo, ale na aute treba pred kupou skontrolovat vsetko ostatne okrem motora :) automaticka prevodovka ? Alebo manual cize spojka / dvojhmota ? Turbo tlaci ako ma ? Vyrovnavacie davky vstrekovacov vyzeraju dobre alebo su pohadane ako cigani v osade ? Elektronika na aute funguje vsetka ? Hrdza v tomto rocniku este nesmie byt ziadny problem, ale predsa pozriet spodok, jazdilo to furt - aj na solenych cestach. Bolo to niekde capnute a opravovane ?
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

viano

Príspevok od používateľa golfo »

vlastna skusenost OM646 motor vo Viane-manual, od nova dnes 380uz,auto predane, niekde medzi 150-180tisic nam odisiel jeden vstrek-auto preslo z DE na SK v nudzovom rezime. potom spojka menena, tesnenie pod hlavou prasklo-auto preslo zDE-Sk aj ked voda varila a stracala len dolievalo.Kardan menil, inak nic. Auto stale pojazdne! co bolo super.Nikto ho nesetril. OM651 v druhom Viane-automat, dnes 350tisic,povodna spojka, nieco po 100tisic odisla vodna pumpa, tiekla, vcas vymena, pri asi 180tisic odisiel vstrek-auto ostalo stat, odtah. Ale uz par tisic km svietila kontrolka vstreku,ale fungovalo,cakalo na servis, len pracovne auto tak sa vozilo na nom.DPF povodne,raz chyba cidla dif. tlaku. Inak nic do teraz. Na to ako sa s tym zaobchadzalo sa mi zdaju velmi odolne motory a aj auto ako celok....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

DPF povodne pri 350.000km ? Tak to je vskutku fenomenalny vykon. Neuveritelne.



>> konstrukcia toho motora 2.2d sa niekde okolo roku 2009 vyrazne zmenila kedze OM651 nahradil OM646ku je to dost odlisny motor

emisie... pan sa pytal na rok 2012, je jasne ze to uz bol ten prekopany.



Xentry, Cviro a dalsi chalani co robite Mercedesy : s tym vstrekovacom co pise Golfo hore ze auto zostalo stat, tam dochadza k prerazeniu izolacie a skratu na kostru podobne ako na WV 2.0tdi ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných