Auto na jeden rok.

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Napíšem to sem ešte raz .

operatívny leasing NIE , lebo neviete ovplyvniť ZA KOĽKO bude auto servisované a ako často a platíte len za službu, vozidlo sa nikdy nestane vašim majetkom

v takom pripade vychadza lacnejšie dať sa voziť taxikom. lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

napíšem to ešte raz ;-) Nemáš pravdu mimo toho, že auto nie je Tvoje na čo sa môžem vykašlať.
Lebo operák dnes nie je to čo pred 10-20r.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak kúpiť niečo za 3000€, za čo musím zaplatiť poistku, zaplatiť za prepis, možno bude treba STK, bude treba nejakú údržbu a predať to po roku trebárs za 2300€ a to ešte človek nevie kolko dlho to bude predávať

Tak v tomto prípade mi fakt príde lepší operák. Auto má hned, nemusí dať na ruku 3000€ nestará sa o PZP, nestará sa o údržbu, iba tankuje a mesačne platí a ked sa rozhodne skončiť tak sa nemusí zožierať s predajom.
Možno to víde o niečo drahšie, ale aj nemusí
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

fabia rok operaku stoji 3000eur. Tak to je stale o dost drahsie ako kupit auto za 3000 a o rok ho predat za 2000. Jeden rok bez udrzby zvladne auto v pohode, pokial sa pri kupe skontroluje. Tiez moze kupit nieco za 1000 a usetrene peniaze si nechat, keby nahodou nieco. Vyberie si auto s cerstvou STK, takze s tym starost nebude.

Pochybujem, ze na operak dostane nove auto. Za prve roky najvyssia strata hodnoty, takze logicky, nejaka lizingovka by mi dala operak len za cenu, ktora pokryje stratu hodnoty vozu? A este sa z toho postara o servis, poistenie a svoj zisk? Rozpravka.

PZP vyklikam cez net za 20 minut. Prepis auta je otrava, ale nevidim to ako zasadnu prekazku.
Pochybujem, ze operak sa da ukoncit zo dna na den. Teda urcite sa da, ale cena bude zase inde, pokial nema 12 mesacnu viazanost.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Na operak dostane LEN nové auto. Chce malého kocúra, keď nebude financovať údržbu, môže mu byť jedno co to bude a operak na auto podobné fabii sa dá za 150-170€ mesiac.
Tento konkrétny prípad je 50:50 kúpa jazdného kramu alebo nové na operak. Ja osobne by som išiel do operáku. Už sa tou myslienkou nejakú dobu zaoberam a počty skrátka vychádzajú v prospech operáku.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

150 za novu fabiu mesacne by nemal ani na lizingu na 60 mesiacov... Takze som trochu skepticky.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kde hovorím o fabii?

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: oco13, Steffo4 a 13 neregistrovaných