Skoda Felicia - nefunguje na benzin, na lpg ide dobre

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - nefunguje na benzin, na lpg ide dobre

Príspevok od používateľa patotn »

dobry ak mozete a viete napiste
mam feliciu 1.3 mpi s plynom, auto pouzivam len po meste a okoli, ako druhe auto ked treba daco odviezt kupit
problem zacal v lete, ked bolo vlhko alebo dlho prsalo auto na druhy den nechcelo na prvy krat na benzin nastartovat, az na treti krat nastartovalo, ked nastartovalo fungovalo na benzin dobre, cerpadlo bolo pocut

ked bolo teplo na lpg startovalo dobre
teraz na lpg startuje az na stvrty piaty krat, ale to mozno je zapricinene mrazom

pred tyzdnom po roztopeni snehu nechcelo nastartovat na benzin, tak som nastartoval na lpg, ale teraz po otoceni kluca nebolo pocut cerpadlo
auto sa da len na lpg nastartovat, na benzin nefunguje, cerpadlo sme vymenili za druhe ktore je nove, ale ziadna zmena, kabel k cerpadlu vedie prud, poistky su dobre
auto nema imobilizer, kde by mohla byt chyba?dakujem a prajem pekne vianoce
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

merali ste na kabli ku cerpadlu, alebo na kabloch. lebo podla toho co pises tak ste merali len plus. asi voci kostre na karoserii?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Skontrolovat poistky č 4 a 20 , obe 15A ,potom rele R5 . Skontrolovat kabelaz v prechode medzi interierom a mot priestorom okolo baterie.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Logicky to bude niečo, čo je v činnosti iba pri benzíne, takže možností veľa nie je - palivové čerpadlo, netesnosť palivového systému... a to je asi aj všetko.
Možno ešte nečistoty v nádrži.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne sa auto správalo podobne , keď bola chyba v relatku čo prepína benzín plyn. Nie manualny prepínač pod volantom ale pri motore relé na káblovačke.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

merali sme na konektore co sa dava do cerpadla meral to kamarat neviem ci voci kostre
povedal prud ide
poistky som skontroloval a su dobre tiez rele som prehodil za druhe a tam problem nebude

ja si myslim ze je to to iste co pise oco
lebo auto pred uplnou poruchou reagovalo na vlhkost a kedze ostatne moznosti sme vylucili asi to bude relatko

skusal som odstranit plastovy kryt rele a po zapnuti kluca som rukou k sebe stlacil kontakty co boli rozpojene a cerpadlo zacalo hucat akurat huci stale nevypne sa po urcitej dobe

skusim zohnat druhe rele
neviete kde by som ho zohnal okrem tohto obchodu, pre pripad ze by ho nemali teraz alebo v priebehu par dni?su sviatky neni su v robote, ak by sa dalo niekde inde zohnat rad by som ho vymenil a vyskusal ci je to v rele
je to taketo rele
https://www.saunika.sk/auto-elektro-ins ... nt---1552/

dakujem vam za rady
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 48 neregistrovaných