Auto na jeden rok.

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

branislav922
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.12.2018 19:04
Zdieľať na Facebook

Auto na jeden rok.

Príspevok od používateľa branislav922 »

Dobrý večer,

chcem kúpiť auto cca do 3500€ s tým že si ho nechám približne na jeden rok. Autom bude jazdene hlavne v meste a cez víkend nejaká dlhšia trasa cca 300km takže učite benzínový motor.

Vhodný kandidáti podľa môjho názoru su:
Škoda fábia II 1.2 Htp
Renault clio 1.2
Renault thalia 1.2
Peugeot 308 1.4
...

Ak Vás napadajú vhodnejšie auta a hlavne čo sa týka spoľahlivosti a lacnej údržby prosím poraďte.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

308 je z tychto ako tak, hatapa sa nekupuje ale predava lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

to co kupis v najlepsom stave a po roku predas najlepsie a najrychlejsie... asi Skoda teda na nasom trhu
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Nerozumiem ani ja racionálnemu dôvodu, prečo dobrovoľne kupovať HTP. Keď to už musí byť Fabka, tak 1.4, spotreba bude rovnaká.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Na 1rok. To by som neváhal a išiel do operáku. Takého kocúra zoženieš za 150€/mes a okrem paliva ta nečaká žiadna investícia, ani €. Za rok prídeš o 1500-1800€ a cca podobne ta bude stáť servis, diaľničná, sezónne pneu, pzp, servis, strata pri predaji... o riziku porúch hovoriť netreba
branislav922
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.12.2018 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branislav922 »

Ďakujem za rady. K tej fabii htp neviem prečo všetci take vyhrady, mal som možnosť párkrat sa previezť a v celku svižne auto do mesta, ale čo sa tyka spoĺahlivosti motora nemam žiadne skúsenosti ????

Ide mi o to že auto budem mať maximalne jeden rok tak chcem kupiť niečo čo sa nebude kaziť a bude jazdiť a nestrati moc na hodnote po roku... viem znie to až nenožne ????????
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Motor v HTP vydrži tak okolo 130 000 km, potom nastane nejaky problém,

su už mechanici, čo sa špecializuju na GO týchto motorov výmenným sposobom... :zg282:

Dojdes s vyhiklom, a na druhy deň odchádzaš s "novým" motorom

a ked treba aj s novou spojkou... :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslíš ? tak si pozri cenu tej GO prípadne aj z výmenou.
Od tej ceny odpočítaj cenu materiálu ktorú objektívne neobídeš,zarátaj čas potrebný od prevzatia do odovzdania "zgenerálkovaného" auta,uvedom cenu auta (nemôžeš nebrať do úvahy) a dostaneš sumu ktorá pribudne na účet.
Myslím že nutne prídeš k poznaniu,že je to nie genrálka a super služba národu,ale akt zúfalstva aby bolo aspoń na slanú vodu.
branislav922
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.12.2018 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa branislav922 »

Takže sa zhodneme že fabia nieje dobrá voĺba aspoň nie 1.2htp.. pozeral som aj 1.4 fabiu II ale moc kusov som nenašiel..

Ak Vás napada iné vhodne vozidlo v sume do 3500e tak píšte :300f: :4012:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hovorím ti. Chod do operáku a nezaujíma ta nič. Len sadnes a jazdíš. Za rok ta to bude stáť 1500 no pri jazdenke dtto
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na jeden rok spokojného používania aby aj neprekročili cenu je - nekonečno.Rovno si môžeš otvoriť niektorý portál a nahodiť cena (aby si vylúčil úplné šunty) od 1000-3500,bydlisko a + 25 kmv okolí,viac nie.ludia na 99% klamú,nech ťa obiehanie aut stojí minimum.
Pokojne môžeš začať od písmena A - Audi...páči sa nepáči , model , čo vyhodí A3 ? A4? nič...ďalej Chevrolet...čo vyhodí,Citroen...čo vyhodí...Hyundai,Fiat atd atd
Velkosť,palivo,prvý majiteľ,ak to vyzerá nádejne podšrtneš.Nepoznáš vonkoncom alebo nie je v okolí tak zistuješ,čo to za auto je,pred tescom obzrieš.zavoláš majiteľa,opýtaš sa ...na stretnutia na OMV a pod. sa nechodí,nie si čerpačkový klozetový pavúk.Slušný človekmá rodinu a bydlisko,vidíš kde ako čo parkuje (parkoval) zrejme tu zistíš aj vzťah k tomu čo ideš kúpiť.Máš jedinečnú šancu - nekúpiť lebo a b c d
Aut je ako srač..k,to musí byť alfa omega uvažovanie,ty máš peniaze,neodriapané,nezahnojené,zarobené čestne,tak požaduj primeranú vec za ne,nič na tom nemení že do či do či nad 3500 alebo 35 tis,princíp je nemenný
anubis237
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.12.2018 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anubis237 »

Neviem co vsetci nadavate na HTP, je pravda ze to nie je naljepsi motor na svete ale na mestske jazdenie staci a poruch ma vzhladom na pocet jazdiacich aut nie az tak vela. Navyse sa da aj opravit za rozumne peniaze. Htp motorov jazdia tisice a obcas sa nejaky pokazi a myslim ze pri aute na 1 rok je to uplne jedno ci je to htp alebo 1,4. HTP si vacsinou kupovali ludia co malo jazdia a tak aj zvysok auta moze byt v peknom stave.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor kde sám výrobca napíše že sa nemá (nesmie) spodok motora rozoberať nemal uzrieť svetlo sveta.Tisícky ich klakli iba preto,lebo zaparkovali nosom do kopca a majiteľ tam vrazil jednotku.Je to motor čo nemal opustiť fabriku a mal ostať v archívoch medzi nepodarkami alebo raritami motoristickej histórie.Potrebovali dostať na trh niečo za minimálne peniaze a dostali na cestu konkurenciu Olcitu,je to iba názorná ukážka ako si jeden výrobca cení svojho zákazníka.Ak nemá čo ponúknuť,nech nenúka v danom segmente nič,to je prijateľné
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nejdem sa tých motorov zastávať, lebo nie som ich priaznivcom no poznám firmu kde všetky majú vysoko cez 200 000 a jazdia spolahlivo. A ja sám som pár týždňov na takej jazdil a zistil som, že 80kou na Babu to ide len na 2ku :-) a prežila. Nenávidel som ten motor no za ten krátky čas som ho neporazil ;-) Mal tiež cez 200 000km
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moj tatko si to kupil, za 10 rokov nabrnkal 100 000km, polo to bolo 1,2 12V, potom si isiel kupit nove auto a povedal ze mi ho da pre zenu, reku diky, ani zadarmo :40bd: , inac to bol cukrik, garazovany, len VW servis, tusim tam vymenil za ten cas baterku a cievky, zaujimave ze to kupil automechanik a dal mu zato 4000 lol, bol som prekvapeny , aj tak som nezmenil nazor ze toto proste neee do domu :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 25 neregistrovaných