Opel Vectra 2.5 V6 r.v.1997 - olej v expanzke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ladislav8484
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.12.2018 15:41
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra 2.5 V6 r.v.1997 - olej v expanzke

Príspevok od používateľa Ladislav8484 »

Zdravim vas. Potrebujem zistit co moze byt za problem ked v expanznej nadobke mi dava olej. Je tam olej aj ked sa otvorila nadobka kusok tak zacal olej vytekat.Auto este ide aj startuje Moze to byt prosim vas tesnenie pod hlavou prasknute alebo cely motor uz pojde do p? Dakujem vam za kazdu radu
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ahoj, presne taký problém som mal v Omege, ročník 2000, motor Y22XE. Motor bol uvarený pravdepodobne predošlým majiteľom, hlava prasknutá, tesnenie pod hlavou v prdeli, s repasom inej hlavy (vybrus), materiál + práca vyše 700e. Opravoval som to v roku 2010, dnes netuším koľko by to stálo, no asi bude to cena Tvojho tátoša. Hlava valcov môže byť v Tvojom prípade ešte v poriadku, ak je to len tesnenie, tiez to nie je lacnota, moje stálo tuším 170 eur.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Ladislav8484
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.12.2018 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav8484 »

cauko. No auto ide normalne a ma normalny tah len od neska to zacalo robit s tym olejom ze je v tej nadrzke expanznej ten olej auto ani nedymi tak to dufam bude len to tesnenie hadam.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Je ekonomicky nezmysel auto opravovat je cas ho odovzdat na dalsiu put
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Malo to chladic oleja? Uz si nepamatam. Moze byt problem aj tam.

Ci je tesnenie pod hlavou alebo samotna hlava k.o. jednoznacne povie test na CO.

Ak je auto zachovale a bez korozie, mozno by stalo za to, zachranit ho. Ak je tam korozia, kaslat na neho, neoplati sa to.
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Mne to na inom aute spravil vymenik olej -voda. Bol nad olejovym filtrom. Prepojil som vodne hadice ktore isli do neho a zacalo tlacit olej von. Vymena netrvala ani hodinu. Skus to pozriet mozno ho ma aj tvoj motor.
pudis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.01.2010 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pudis »

Tiež predpokladám že to bude výmenník olej voda, niekedy býva umiestený aj mimo olejového filtra niekde na bloku. V takom prípade ak nechceš do toho investovať stačí prepojiť hadičky čo idú do neho, a vstupy na výmenníku zabledovať. Mal som podobný prípad na Nissane, no ja som ho vymenil. Len pre zaujímavosť originál výmenník v Nissane 600,-€ , iný výrobcovia od 30 do 90 €.
Ladislav8484
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.12.2018 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav8484 »

Dakujem. No dam si to pozriet a uvidim ci to bude to.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Či to už bude tesnenie, hlava alebo výmenník, rátaj s tým, že budeš musieť vymeniť všetky hadice, lebo budú od oleja úplne rozožrané a praskali by. Rovnako budeš musieť VEĽMI DOKLADNE vyčistiť všetky chladiče, ventil kúrenia a všetko, kde je chladiaca kvapalina. Samozrejme, že to všetko musíš urobiť naraz, inak tam máš ten bordel stále, lebo sa ti to tam pekne našľahá.
Absolvoval som to a ak to nebude tesnenie, ani by som to nerobil, lebo cena opravy presiahne cenu auta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných