Fiat Punto II '01 8V 1.2 - spotreba , trasenie a slaby tah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

55modesta55
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2018 13:14
Zdieľať na Facebook

fiat punto 2

Príspevok od používateľa 55modesta55 »

Ešte k tej volnobežnej cievke je na klapke štvorkolíková značka sm alebo ms teraz presne neviem menil som 2 roky dozadu cena 17€,držia ju dve skrutky, objednali mi ju v mototechne je to na nete, elektromagnetická cievka volnobehu a aj sytič,keď nepracuje, môže byť aj čiastočne nefunkčná, neotvára vzduch, tým pádom ide do výfuku bohatá zmes a následne všetky tie problémy, spotreba a prehrievanie nepravidelny choď, čiže tieto tri veci by sa mali vyskúšať a až potom ísť ďalej.
55modesta55
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2018 13:14
Zdieľať na Facebook

fiat punto 2

Príspevok od používateľa 55modesta55 »

Zaujimalo by ma aká tam bola porucha až sa nájde,a či pomohlo čo som napísal ja,aj ja som sa dosť natrápil kým som na tieto závady prišiel, niekedy dokonca ani mechanici nevedeli jednoznačne poradiť a pomôcť, pretože sa tieto závady môžu vyskytnúť aj naraz čo sa mi stalo a pre laika je to potom španielska dedina.
55modesta55
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2018 13:14
Zdieľať na Facebook

fiat punto 2

Príspevok od používateľa 55modesta55 »

Veľmi by ma zaujímalo aké závady sa vyskytli,môže ich byť aj viac naraz ako sa to stalo aj mne potom si nevedia rady ani mechanici pretože jedna sa prelína s druhou, u mňa to boli tie ngk,magnetická cievka voľnobehu a tiristorová cievka, odišlo vynutie na jeden valec.
55modesta55
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2018 13:14
Zdieľať na Facebook

fiat punto 2

Príspevok od používateľa 55modesta55 »

Ešte píšem, zabudol som na jednu dôležitú vec, mal som prasknutú vzduchovu hadičku na sacom potrubí, vymenil ju mechanik, inak zle načítava zmes a motor dusi,mne nakoniec zhasol a nešiel naštartovať, po výmene ok.
idontknow
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.12.2012 00:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa idontknow »

raz som mal od mami pozicane punto 1,2 niekam som na nom isiel cca 30km tam zacalo mat auto sportovy zvuk :D (fucal vyfuk) po par km mi uplne odpadol koncovy tlmic vyfuku zvliekol som ho z gumy hodil do kufra dal som ho nanovo navarit a auto malo podobne priznaky ako tvoje smrdel benzin stratilo tah malo tendenciu na volnobehu skapat tak sme donho navrtali par dier a auto uz islo normalne (na tych par dni kym dosiel novy) :d :D
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ked si ho kupil uz s problemom a jazdil tak sby si nevyrobil dalsi problem. tie cievky ked su stare zvyknu prebijat a odpalit koncak v rj. nevravim ze to je tvoj pripad len vravim ako moze dopadnut zanedbana udrzba. zhoc koleso daj nabok dekle a skontroluj rysky kluka zotrvak vs vacka a hned vies ci su rozvody posunute a cesrou aj zbadas ci nemas rozvodak dopraskany. Vycisti skrtiacu a nezabudni aj map senzor. vzduchovy filter snad kazdy meni aj s olejom a olej snad kazdy meni do roka alebo 8-10k ked to mestske priblizovadlo. Ked sa menia sviecky tak rovno aj s kablami. Nie vzdy idu lahko von a poskodit sa vedia lahko... Vacsinou sa predavaju auta s ktorymi si niekto nevie rady...
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Celym problemom bol zle nastaveny rozvod. Dali sa nove rozvody a podla navodu nastavene. Auto ale stale po prudkom pridani plynu z volnobehu sa troska zakucka, taktiez pri plynom plyne jemne kolise vykon. Spotreba klesla na prier 6.5 pri nesetreni. Auto ako take ide absolutne bezproblemovo az som hotovy co dokaze 44kw a hlavne v tejto cenovej kategorii okolo 350e. Cudujem sa ludom co chodia mhd.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných