Ford Focus LPG - startovanie

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tak ako pisal risofarago, ak je vsetko v poriadku vratane reduktora aj vstrekovacov tak je to uz iba o nastaveni, stretol som sa s tym, ze nespravne nastavenie plynu sposobovalo tazsie studene starty

v kazdom pripade to tak byt nema bez ohladu na auto
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Len nerozumiem jednej veci, k akym nastaveniam resp hodnotam posunuli veci z ecu, ked predtym auto dovezene z ita pred vymenou reduktora za novsiu generaciu brc genius sliapalo ako hodinky, az kym z povodneho nezacal z reduktora unikat plyn do chlad kvapaliny a bola nutna jeho vymena. Nastavili chudobnu zmes? Reduktor prepusta? Nastavenim? Poskodenim?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ti montovaci lpg nedavaju taky soft a komponenty ake maju byt.ak je vsetko to co ma k tej rj lpg byt nic sa nenastavuje je to samouk.samo sa to naladi.nepotrebuje to ziadnu diagnostiku,ziadne doladenia po najazdeni par km.

lenze tie vase lpg su mix najlacnejsich schvalenych komponentov ktore treba do tej rj zapisat a zladit aby to spolupracovalo.nieco ako cipovanie auta.okrem prepinaca benzin plyn je tam este nieco brc?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

toto su perly ducha, len do kamena vykresat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no je to tak.tak ako sa stacaju auta koli zisku tak sa aj do nich montuje to na com sa najviac zarobi.ale na papieri vsetko sedi.kilometre namontovane suciasty a aj prachy sedia
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ved hovorim, mas pravdu, aj brc s tym uz pocita ze to su neni ich diely, len tlacitka, tak preto predpisuje servisny interval 10000km, lebo s ich dielmi nic netreba robit, ale ked su tam drevene vstreky, tak treba chodit do servisu stale, to da rozum-tvoj :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

seven549: fekalie patria do cistiarne odpadovy vod a nie na toto forum
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

risofarago napísal:pred vymenou reduktora za novsiu generaciu brc genius sliapalo ako hodinky,
S touto otázkou by som sa obrátil na dielňu ktorá výmenu robila ,aj za cenu oficialnej reklamácie.
Inak ja osobne by som išiel cestou repasu starého reduktora , ale to len preto že ja nerád vyhadzujem staré veci len preto že sú staré. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

oco13: repas sa nie vždy dá spraviť, alebo je to neefektívne. Zažraté šrouby, cena a doprava tesnení, membrán, ktoré nemusia pasovať, lebo sú napr. tenšie, alebo na inú revíziu reduktora...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to asi rovnaká pravdepodobnosť ako to, že nový typ reduktora nebude kompatibilný so starým systémom.
V tomto konkretnom prípade možno ak by bol aj repas drahší ako nový reduktor,tak by mu odpadli dnešné problemy.
Len tak mimo tému , ako to že mne sa za 30 rokov a vela vela km nepotentoval žiaden reduktor?? A pritom jazdím výhradne staré autá a staré podtlakové systémy. Žeby aj v plyne platilo to staré známe -dobre už bolo ? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

lebo podtlak je odolny, kvalita bola lepsia a ked ti stvrdnu membrany tak potocis srobom a ides dalej. ziadny senzor a chyba nizkeho tlaku. skorigujes pravou nohou a je. :4012:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lra napísal:seven549: fekalie patria do cistiarne odpadovy vod a nie na toto forum
ty co mas komplexy?to sa pytam vazne pretoze normalne akoze nereagujem nevsimam si nezaujimam sa.a prajem stastne a vesele.

a teraz zase moje jaj ty nemozes spavat nedavne moje odpovede mas niekde zapisane.synu uc sa ja tu vecne nebudem lol

a o lpg je to tak klame sa to niesu ziadne vymysly
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

vsetkym dlzim este odpoved ako som vyriesil problem koli ktoremu som zakladal toto vlakno....bohuzial pomohli az vymeny benzinovych vstrekovacov. Mali za sebou 100tis na benzin plus 80tis na LPG (10rokov)...malo/moc? tazko povedat. Auto startuje teraz na prvy cvrnk.....
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

dakujeme za doplnenie riesenia :)

akurat neviem ci rozumiem spravne, pomohla az druha vymena benzinovych vstrekovacov? lebo v uvode temy si pisal, ze benz. vstrekovace sa menili a idealne to nebolo
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

spravne....to je jedina vec, ktorej doteraz nerozumiem. Po vymene vstrekov cca prvych 10 startov auto chytilo az po cca sekunde ale vzdy na prvy krat. Potom vzdy na prvy brnk....

Dovolim si tvrdit so 100% istotou, ze prave vymena vstrekov pomohla.

P.S. autom jazdi manzelka, ja len ked jej ho idem natankovat/umyt/atd.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných