vyber vacsieho auta pre 2 osoby loznou plochou 2m

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
anubis237
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.12.2018 18:34
Zdieľať na Facebook

vyber vacsieho auta pre 2 osoby loznou plochou 2m

Príspevok od používateľa anubis237 »

Dobry den,

prosim poradte s vyberom auta hlavne co sa tyka spolahlivosti aj motorizacie. Auto potrebujem pre 2 osoby (moze byt aj viac miestne) s loznou plochou (bez/po vybrati/sklopeni sedaciek min 2m).
Chcel by som ho pouzivat cca 5-7 rokov.

- rocny najadzd do 15tis km iba sukromne pouzitie
- prijatelna servisna narocnost
- vyuzitie na 90% mimo mesto - dialnica okresky
- nie velka hlucnost pri rychlosti okolo 120kmh na dialnici
- cenovo do cca 7tis +/- nieco na servis na zaciatok
- na prevoz sportoveho naradia aj vacsich predmetov
- aby sa voslo vyskou do parkovacieho domu alebo podzemnej garaze
- rocnik cca do 2010 aby som sa vyhol drahej technike ako dpf apod.

Moje tipy:
Sharan, Alhambra
+ velka ponuka
- najmensia mozna velkost - len tak tak

VW T4
+ velkost akurat
- velmi stare a drahe
- pochybna minulost a servis

VW T5
+ velkost akurat
? motor asi jedine 1,9tdi

Grand Voyager od 2008
- co vy na to aka je spolahlivost?

Hyundai H1
- slaba ponuka, drahsie nahr. diely

Fiat Ducato apod L1H1
- aku motorizaciu, rocnik a verziu vybrat?
- velkost uz na hornej hrane kvoli parkovaniu a manevrovaniu

Nejake ine vase tipy? Scudo, Jumpy, Vito, Vivaro apod a ine?

Dakujem vopred za vase postrehy a nazory.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo po dlhom case dobre zadana tema, ma to hlavu a patu, ja len tolko ze vyber na jednicku, vlastne to mas premyslene sam, toto bude o kusovke co najdes naj za svoje eury, asi ta len caka tazka cesta :-(, vseobecne top sa tu asi tazko poradi, vyberas s oblubenych karov, tak sa necuduj ze pytaju velku cenu aj za starsi kus, lebo on svoju robotu spravi aj 15-20 rocny, drzim palce
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že sú tam dva z ktorých by som vyberal,rozhodne by som sa poobzeral po Voyageri 2,5 samozrejme dieslový poctivý VM motori,ja by som teda hladal iba túto variantu a kedže hrdzami netrpia sa dá násjš aj pod rokom 08 kus kde niet ani štipky.To je tak nepriestrelný výber že asi konkurenta ani nenájde,jednoduchý a spolahlivý.Ale k zahodeniu nie je H1,priestove predčí Voyager po technickej stránke ale nie,nie že by bol problémový,ale v technike tomu Chrysleru nemôže zakonkurovať,hlavne ak to má najazdiť veľké km.Viano a Vito priestorove snáď aj ano,ale technika a korózia nič moc.
anubis237
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.12.2018 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anubis237 »

Dakujem za odpovede, v pripade H1 som mal na mysli generaciu od 2007 do teraz s motorom 2,5crdi euro 4. Co sa tyka voyageru vyskusal som generaciu do 2007 a potom aj tu novsiu. Novsia 2008-2010 euro 4 sa pohybuje okolo 6 a viac tis €, tam ma zaujima spolahlivost motora 2,8crd v spojeni s automatom. Tie starsie boli celkom OK podla recenzii a predpokladam ze 2,5 je to iste co 2,8 (aspon co som si precital). Cenovo vsak by som nerad pri tomto aute isiel cez 3000€ kedze tento model je na trhu od 2001 a aspon v inzercii nie je medzi lepsimi kusmi starsej generacie a novsej nejaky zasadny cenovy rozdiel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Raz som mal namále ísť do Voyagera a mechanik čo v kuse robí tieto stroje sa vyslovil pre 2,5 a 2,8 že už radšej nie,ale presne sa to nerozoberalo,chlap nie je do vetra,detaily ma nezaujímali.Ten kus čo som pozeral pod pod trojkou,akurát potreboval opraviť pred nárazník,inak ok. Ceny už od 2008 stúpajú výraznejšie,ale počítam že ceny budú padať pre histériu okolo diesla,takže príležitosť sa určite nájde.
marek11111
Príspevky: 1888
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Ku Sharanu a Alhambre by som pridal ešte Ford Galaxy, je to skoro to isté a do r. 2005 s motorom 1,9 TDi od VW. Cenovo vyjde lacnejšie, ja mám Galaxy 2005 s motorom 1,9 TDi BTB 110 kW/150 koní, velmi dobré vozítko , super spotreba aj výkon, bez DPF :2f93:
anubis237
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.12.2018 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anubis237 »

Ano sharan, alhambra, galaxy je to iste auto, galaxy ma ale dizajnove prvky v interieri ktore sa nie kazdemu pacia. Navyse je to uplne najmensie auto vo vybere a isiel by som do toho len keby sa ostatni kandidati zdali ako velmi slabe alternativy. Aj ked konieckoncov to mozno bude o konkretnej ponuke konkretneho kusu.

Co vravite na Ducato okolo roku 2007 a novsie? Motor je tam 2,2 a obcas 2,3. Tie 2,2 su fakt take hrozne? Alebo da sa to nejak uservisovat?

S tym voyagerom 120kw ma niekto skusenosti? Hlavne motor a prevodovka, hm?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných