ahoj, chcel by som sa spýtať aké auto by ste odporučili

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
stefanekl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.05.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

ahoj, chcel by som sa spýtať aké auto by ste odporučili

Príspevok od používateľa stefanekl »

práve predávam moju feldu kombík 1,6mpi glxi a chcel by som kúpiť niečo menšie do cca 2000 eur možno aj nejaký dovoz, ešte nemám konkrétnu predstavu čo by to malo byť, čo by ste odporučili akú značku alebo aké auto, jazdím tak 2-3000km ročne, prosím poraďte... Ďakujem
P.S. mám 193cm výšku aby som sa zmestil :) dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kvôli 3 tisíc km ročne ideš predávať Feldu a kupovať iné?!
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Pokial jazdis 2-3 tisi km rocne, tak by som si asi nechal to, co mam.

Pokial to chces silou mocou s nejakych tebe znamych pricin predat, tak to predaj.

Pokial chces lacne lahko udrzbove vozidlo, volil by som asi zase feliciu v kratkej verzii s 1.3 jkou. Na tych 3 tis km rocne bohato staci.

Pokial chces nieco ine, tak tazko radit. S tvojim najazdom sa nemusis bat skoro ziadneho auta ziadnej znacky. Ono sa aj u kazovych modelov ma problem nieco pokazit behom 3 tis. km ...

Urcite vol benzinovu variantu, diesel je na take KM holi nezmysel ...

Objem si zvol sam, ja by som si na take veci zobral aj 2.0 benzin, keby zrala o 3 litre viac, tak to na 3 tis km spravi cca 100 Eur :P
stefanekl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.05.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanekl »

hlavne mi ide o poistku a spotrebu, je to v podstate druhé auto do rodiny a veľa na ňom nejazdím máme ešte fiat ullyse 1,9td takže by som potreboval niečo menšie kombík nie je to veľké hebedo čo nevyužijem a zožere mi 8 litrov, a má 200 000 km.
chcel by som potom na nové dať nejaké elektróny hudbu a tak, bdem s ním možno behať aj do ba čo je osd nás cca 200km takže by bolo viacej využité a pri tej spotrebe je to dosť
rozmýšlaľ som nad
fiat bravo/brava 1,4/1,9D
peugeot 106 1,1/ 1,4 alebo 306 1,4
alebo renault clio/ megane
príp iné, škodovku by som už veľmi nechcel
poraďte prosím čo z toho diky
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

fiat bravo, brava urcite nie 1.4. skor 1.2, ide to skoro rovnako. Alebo tu 1.9D ak vobec taku zozenes. A peugeot 1.9D? Mame doma ako auto na nakupy Peugeot 106 1.5D. Nic to nezere a ako priblizovadlo to staci.
duro55
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15.10.2006 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro55 »

nechcem byt vtieravy ale bracho predava bravo, tak ak by si chcel ozvi sa mu. tu mas link na jeho auto:
http://fiat-bravo.autobazar.eu/14-12v-sx-id1089529.html
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

no 2000km rocne. Fakt si kup v cene 2000e hociktore auto co tu najdes. Tolko vydrzia asi vsetky pojazdne najblizsich 10rokov... Btw, zavidim ti usetrene love za palivo. Ja som kupil auto v marci a odjazdil som s nim doteraz 11tis.km a to nepatrim k ziadnym ludom, co toho najazdia velmi vela. Kup si starsiu fiestu (rok cca 96)s retazou a pokial ti nezhrdzavie, bude jazdit bez investicii donekonecna!
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

stefanekl napísal:hlavne mi ide o poistku a spotrebu, je to v podstate druhé auto do rodiny a veľa na ňom nejazdím máme ešte fiat ullyse 1,9td takže by som potreboval niečo menšie kombík nie je to veľké hebedo čo nevyužijem a zožere mi 8 litrov, a má 200 000 km.
chcel by som potom na nové dať nejaké elektróny hudbu a tak, bdem s ním možno behať aj do ba čo je osd nás cca 200km takže by bolo viacej využité a pri tej spotrebe je to dosť
rozmýšlaľ som nad
fiat bravo/brava 1,4/1,9D
peugeot 106 1,1/ 1,4 alebo 306 1,4
alebo renault clio/ megane
príp iné, škodovku by som už veľmi nechcel
poraďte prosím čo z toho diky
Tu uz sa celkom da radit :)

Fiat Bravo by som viacmenej vylucil, nakolko prihliadnuc na vek to nebude uz nic moc spolahlive s nizkou spotrebou ...

To co mas, je vlastne peugeot 806 :)

Renaul by som vylucil taktiez, bohuzial tie auta neovplivaju nicim vynimocnym, i ked stare renaulty boli este dobre, nejak extra sa nekazily, ale moc toho neponukly ...

Tieto auta vyssie spomenute nebudem ani opisovat.

Skorej by som isiel po tom peugeote ...

106 ky boli male, sikovne, a dost spolahlive auta. Ale aj oni, presne ako 306 tka mali slabinu zadnej napravy. Je torzna, po case (zalezi naozaj od majtela, moze to byt 60 tis alebo aj 300 tis) zacnu ist kolesa do A, a pri jazde skripu o podblatniky, nerovnomerne sa dere dezen. Vtedy su zrele na repas, a ten je komplet tak okolo 13 litrov ...

Pokial 106 ku tak by som ju volil urcite po facelifte tj po 97 roku a ked benzinovy motor jedine 1.4 55 KW... 1.0 a 1.1 boli dost lenive, a spotrebou sa moc nelisily od 1.4 ... Potom je tam este 1.6 16V ale to uz je v podstate mala raketa. Vyhrala ako najlepsie "GTI" tejto kategorie ... Ale to uz sme s cenovkou niekde inde.

1.5 D su takisto fajn, tie nezeru naozaj skoro nic, ale nemaju skoro ziaden vykon, a neviem ci by si sa za slusny kusok do tej ceny mestil...

Skorej by sa na hranici 2 tis E dala zohnat 306 s motorom 1.9 D ... Sice diesel sa az tak neoplati, ale tieto su viacmenej bezudrzbove. Preziju aj auto. Pozor na r.v. 2000 a vyssie, tam uz davali myslim elektronicke cerpadlo LUCAS ktore ked sa vysralo vedelo narobit naozaj nemale naklady na opravu ...

Ked benzin, tak na 306 ku by som volil jednoznacne 1.6 myslim ze ma 65 KW ...

Naozaj, spotreba s 1.4 kou rovnaka... Ale vykon je citit. S tym uz sa da aj nieco robit, jazdit dialnice a podobne.

306 ka je samozrejme o moc pohodlnejsia ako 106 ka, a ako hore menovane. Ma velmi dobre sedacky a komfortny podvozok, zvezenie v nej je ovela lepsie, ako v novej fabii...

Takze mozno by som sa orientoval na peugeoty, ale dobre popozeraj zadnu napravu ...

Pokial by si sa rozhodol pre 1.4, tak pozor na motoroch myslim oznacenie KFX resp. TU3JP ktore sa montovali do faceliftovanych 306 tiek, maju uzke tesnenie pod hlavou pri mieste kade sa tlakuje olej. Takze pokial otvoris kapotu, a motor bude zhruba od hlavy zasrany od oleja, caka ta vymena tesnenia pod hlavou :) Je to dost casty problem ...

Co sa tyka elektronov a hudby, tak 306 ka ty bude vyzerat asi najkrajsie, je to stale pekne auto aj po tych rokoch :)
wescoman
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wescoman »

hlavne by som sa vyhol Fiatu Brava motor 1,4 12V ... mali sme ho v rodine a poviem, že moc chváli naňho nepadlo ... skorej by som pozrel po Punte alebo Brave (myslím BravO) 1,2 16V ... dobrý motor, dobrá spotreba a aj relatívne dobrý výkon (len neviem ako je to s cenou) :3035:
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: ahoj, chcel by som sa spýtať aké auto by ste odporučili

Príspevok od používateľa x77x »

stefanekl napísal:práve predávam moju feldu kombík 1,6mpi glxi a chcel by som kúpiť niečo menšie do cca 2000 eur možno aj nejaký dovoz, ešte nemám konkrétnu predstavu čo by to malo byť, čo by ste odporučili akú značku alebo aké auto, jazdím tak 2-3000km ročne, prosím poraďte... Ďakujem
P.S. mám 193cm výšku aby som sa zmestil :) dik
AUTO DO 2000 EURO :d :D :d :D :d :D :d :D tak to nie je auto ale keke_t_na. lol
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

itstar napísal:
stefanekl napísal:hlavne mi ide o poistku a spotrebu, je to v podstate druhé auto do rodiny a veľa na ňom nejazdím máme ešte fiat ullyse 1,9td takže by som potreboval niečo menšie kombík nie je to veľké hebedo čo nevyužijem a zožere mi 8 litrov, a má 200 000 km.
chcel by som potom na nové dať nejaké elektróny hudbu a tak, bdem s ním možno behať aj do ba čo je osd nás cca 200km takže by bolo viacej využité a pri tej spotrebe je to dosť
rozmýšlaľ som nad
fiat bravo/brava 1,4/1,9D
peugeot 106 1,1/ 1,4 alebo 306 1,4
alebo renault clio/ megane
príp iné, škodovku by som už veľmi nechcel
poraďte prosím čo z toho diky
Tu uz sa celkom da radit :)

Fiat Bravo by som viacmenej vylucil, nakolko prihliadnuc na vek to nebude uz nic moc spolahlive s nizkou spotrebou ...

To co mas, je vlastne peugeot 806 :)

Renaul by som vylucil taktiez, bohuzial tie auta neovplivaju nicim vynimocnym, i ked stare renaulty boli este dobre, nejak extra sa nekazily, ale moc toho neponukly ...

Tieto auta vyssie spomenute nebudem ani opisovat.

Skorej by som isiel po tom peugeote ...

106 ky boli male, sikovne, a dost spolahlive auta. Ale aj oni, presne ako 306 tka mali slabinu zadnej napravy. Je torzna, po case (zalezi naozaj od majtela, moze to byt 60 tis alebo aj 300 tis) zacnu ist kolesa do A, a pri jazde skripu o podblatniky, nerovnomerne sa dere dezen. Vtedy su zrele na repas, a ten je komplet tak okolo 13 litrov ...

Pokial 106 ku tak by som ju volil urcite po facelifte tj po 97 roku a ked benzinovy motor jedine 1.4 55 KW... 1.0 a 1.1 boli dost lenive, a spotrebou sa moc nelisily od 1.4 ... Potom je tam este 1.6 16V ale to uz je v podstate mala raketa. Vyhrala ako najlepsie "GTI" tejto kategorie ... Ale to uz sme s cenovkou niekde inde.

1.5 D su takisto fajn, tie nezeru naozaj skoro nic, ale nemaju skoro ziaden vykon, a neviem ci by si sa za slusny kusok do tej ceny mestil...

Skorej by sa na hranici 2 tis E dala zohnat 306 s motorom 1.9 D ... Sice diesel sa az tak neoplati, ale tieto su viacmenej bezudrzbove. Preziju aj auto. Pozor na r.v. 2000 a vyssie, tam uz davali myslim elektronicke cerpadlo LUCAS ktore ked sa vysralo vedelo narobit naozaj nemale naklady na opravu ...

Ked benzin, tak na 306 ku by som volil jednoznacne 1.6 myslim ze ma 65 KW ...

Naozaj, spotreba s 1.4 kou rovnaka... Ale vykon je citit. S tym uz sa da aj nieco robit, jazdit dialnice a podobne.

306 ka je samozrejme o moc pohodlnejsia ako 106 ka, a ako hore menovane. Ma velmi dobre sedacky a komfortny podvozok, zvezenie v nej je ovela lepsie, ako v novej fabii...

Takze mozno by som sa orientoval na peugeoty, ale dobre popozeraj zadnu napravu ...

Pokial by si sa rozhodol pre 1.4, tak pozor na motoroch myslim oznacenie KFX resp. TU3JP ktore sa montovali do faceliftovanych 306 tiek, maju uzke tesnenie pod hlavou pri mieste kade sa tlakuje olej. Takze pokial otvoris kapotu, a motor bude zhruba od hlavy zasrany od oleja, caka ta vymena tesnenia pod hlavou :) Je to dost casty problem ...

Co sa tyka elektronov a hudby, tak 306 ka ty bude vyzerat asi najkrajsie, je to stale pekne auto aj po tych rokoch :)
doma robím repasy na náprav riešených torznou tyčou... materiál (sady ihličkových ložísk s púzdrom) stoja spolu cca 3000 sk, sustrúženie cca 2-3000 sk (často ani netreba sústruh, len postačí vyčistiť a vymeniť ložiská a púzdra) a zobrať za 7-8 hodín práce 7000 sk pri starom aute sa mi zdá moc... je fajn spraviť repas nápravy okamžite a nie čakať, keď kolesá už trú o blatník, vtedy opravu predražuje sústruženie a výroba púzdier, hoci som videl už expertov, ktorí tam len hodia sadu ložísk, vykašlú sa na to a zhrabnú peniaze. A o pár tisíc kilometrov sú kolesá v Áčku zase a niekto potom nadáva na auto, pritom to auto za to nemôže, že chyba sa zopakovala príliš skoro...
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

doma robím repasy na náprav riešených torznou tyčou... materiál (sady ihličkových ložísk s púzdrom) stoja spolu cca 3000 sk, sustrúženie cca 2-3000 sk (často ani netreba sústruh, len postačí vyčistiť a vymeniť ložiská a púzdra) a zobrať za 7-8 hodín práce 7000 sk pri starom aute sa mi zdá moc... je fajn spraviť repas nápravy okamžite a nie čakať, keď kolesá už trú o blatník, vtedy opravu predražuje sústruženie a výroba púzdier, hoci som videl už expertov, ktorí tam len hodia sadu ložísk, vykašlú sa na to a zhrabnú peniaze. A o pár tisíc kilometrov sú kolesá v Áčku zase a niekto potom nadáva na auto, pritom to auto za to nemôže, že chyba sa zopakovala príliš skoro...
No ono ide vecsinou o to ze ludia s tym naozaj pridu, az ked deru kolesa o podblatniky.

Sam mam servis, viem ako s tym chodia. Tie napravy nerobime, chalani v servise to nerobili, nesustruzily, takze som to ani nerozpytvaval.

Jedine co robime su maznice na tieto napravi, po ich aplikovani vydrzi ta naprava snad do smrti ...

Inac pokial mozes, a si odniekal zo zapadu, daj na seba kontakt, sem tam na teba nejakeho klienta odporucim.

Pretoze repasy v Trnave, BA a okoli sa hybu naozaj v tychto cenach, videl som aj za 18 ...
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niio »

3000tis km rocne? to si nechaj tu feldu, na co ti je nove auto??? A ked je nahodou nepojazdna, tak ju oprav, aj keby si vsetko vo felde vymenil, tak to nebude stat viac ako 700e :40bd: :40bd: :40bd:

edit: tak som precital celu diskusiu a ci chces alebo nie, stale je felda najlepsia volba.
A nejaky tuning? To su vyhodene peniaze. 99% Tunerov alias tuzerov na slovensku jazdi v nehorazne hnusnych tuzerskych autach. Asi nikdy nevideli napriklad Discovery, kde su casto dokumenty o tuningu a tam je vidiet, ako ma vyzerat tuning.
Na poriadny tuning treba stotisice, aby to auto bolo jedinecne po vzhladovej aj po motorickej stranke, nie ako tuzeri jazdia v 105tke, s naraznikom z feldy, citit ho este pol hodinu po tom, ako presiel po ulici, ale hlavne ze z auta pocut tuc tuc hudbu. S takym autom by som sa hambil vyjst na ulicu, aj keby som bol sam na svete a nie to este na seba upozornovat....
P.S.: Priklad,ako ma vyzerat tuning je napriklad skodovka s nazvom Rabbit. Dajte si do googlu Skoda Rabbit....
Naposledy upravil/-a niio v 23.08.2009 18:18, upravené celkom 1 krát.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

keby som chodil 3000km rocne ta chodim taxikom :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných