Mercedes w124 300 24V benzín

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jelus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.07.2008 21:52
Zdieľať na Facebook

Mercedes w124 300 24V benzín

Príspevok od používateľa Jelus »

Hľadám machra na nastavenie vstrekovania KE-JETRONIC motor 104980, mám problém s emisnou kontrolou, motor má bohatú zmes, filtre,sviečky vymenené. Pravdepodobne niektorý vstrek "tečie".
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

co lambda, kat, vaha vzduchu, tesnost vyfuku?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Jelus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.07.2008 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelus »

Lambda je OK hodnota 0,8 - 1,0. Váha vzduchu, áno mechanická, myslím si že vyregulovaná správne, výfuk tesný od motora až na koniec a zmes je bohatá :( Potrebujem niekoho, kto vie :). V Mercedese ma poslali do Viedne :) že 124 tam, lebo nevedia a nemajú nástroje.
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Na Zavodnej v Bratislave bol a mozno stale je expert na to. Kedysi mi nastavoval vstrekovanie ne 560 SEL. Sam mal/ma 300-vku. Len neviem, ci dvojventilovu alevo stvorventilovu, no v tomto pripade je to jedno.

Kontakt uz nemam. Skoncil som s tym - malo casu. Zavodna je kratucka ulica. Ak tam stale je, tak to najdes.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Boli asi dvaja-traja ludia co sa tomu rozumeli v BA, ale pokym viem, tak vsetci skoncili.

Naposledy sa mi nieco s KE-Jetronicom pokusal riesit Szalay z Dovozy.sk v Ivanke pri Dunaji, ale mam pocit, ze aj ked jednu vec opravil, tak dalsiu pokazil a aj po skusenostiach s inymi opravami ho odporucam iba pre pripad nudze.

Pocul som ale, ze v Brne je nejakych Bosch servis, co sa specializuje na K a KE Jetronic, mozno to by bolo riesenie...

Inak tomu pristupu MB nerozumiem (alebo teda rozumiem- nechcelo sa im to robit), pokym viem, tak na KE-Jetronic staci mat zariadenie na meranie výfukovych plynov, multimeter, co vie merat on/off ratio (striedu) a servisna prirucka je normalne na nete...

http://www.w124performance.com/service/ ... index.html
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

davidko0 napísal:Na Zavodnej v Bratislave bol a mozno stale je expert na to. Kedysi mi nastavoval vstrekovanie ne 560 SEL. Sam mal/ma 300-vku. Len neviem, ci dvojventilovu alevo stvorventilovu, no v tomto pripade je to jedno.

Kontakt uz nemam. Skoncil som s tym - malo casu. Zavodna je kratucka ulica. Ak tam stale je, tak to najdes.
To bol asi Benkovic (sice odbornik, ale podla mna divny patron), ten pokym viem to uz nerobi.
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Rasto Szalay je dobry chlap. On osobne uz asi v dielni moc nerobi, ma na to ludi.

Potom este na Magnetovej Pali Bielik s Danom Sivakom. Elektrikar a motorar, odisli od Rasta a robia na vlastne triko. To uvidis ihned na pristupe.
Jelus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.07.2008 21:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelus »

Ďakujem za názory a odporúčania, zásuvka je HFM-SFI, pozriem sa na ten elektro-hydraulický regulátor paliva a jeho hodnoty. Nie som z BA a pánov o ktorých píšete nepoznám, ak mi viete dať tel. kontakt, budem rád. Áno systém je už zabudnutý, má viac ako 25 rokov a aj napriek tomu sa v Mercedese na motor 104980 pozerajú ako na raketoplán :)
W124 je pre majiteľov diagnóza a závislosť, je to poctivý kus železa, ak je mu daná primeraná starostlivosť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pri Brne je tiez servis ktory sa venuje primarne MB vola sa Doliautoservis Brno Tisnov : +420 739 412 426 Libor Varmuzka skus zavolat co ti povie on
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

xentry je to tak,bol celý kufrík hadíc a tlakomerov k Jetronicu (k alebo J)ktorými sa merajú tlak paliva pod a nad membránkou piestikov a tiež sa meral a nastavoval pohyb klapky s pákou čo bola vlastne váha vzduchu ktorou pohyboval prúd vzduchu.Tam celé bolo o tom či si mal a vedel s tými tlakmi pracovať a poznal hodnoty.Už v tej dobe čo je tridsať rokov sa v tom málokto vyznal,lebo celému systému ho...o rozumeli bo to chcelo trochu premýšlavejšieho monterkáša.Aj v tej dobe boli hlúpy a doses sa máločo zmenilo.A dvaja traja čo vedeli musia dnes loviť v pämäti.Meranie sme dávno poprebáli na novšie autá,koncovky postrácané,20 rokov si sa v tom nevŕtal...ktorý samovrah sa dnes k tomu vráti,ak by to nerobil pre seba ?! Do Viedne sa posielalo už v tej dobe.Posledné také som mal 260-ku motor v 190 ke,ešte aj dnes ju vídam zriedka (Tuniss beige odtieň snáď jediný na SVK) to naladené išlo ako rozprávka.Celé je to o tom vstrekovaní,zapalovanie je iba o jednom module,hold len systém je nutné poznať.
Ten motor sa opravoval bez akejkoľvek diagnostiky v podobe ako je dnes.Vedelo sa alebo nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných