Ukradnute kolesa- oplati sa dat si bezpecnostne srouby?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rmisura
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.11.2010 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rmisura »

da sa kupit vyrazac bespecnostnych sroubou a ten povoli vsetko
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Dobre bezpecnostne sroby ma firma MC GARD.


LINK: http://www.tuning.sk/dokument-mcgard-be ... tky-matice
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

PROCHY603 napísal:Dobre bezpecnostne sroby ma firma MC GARD.


LINK: http://www.tuning.sk/dokument-mcgard-be ... tky-matice
skusenost? či iba reči? :2f93:
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

..tak aj skusenosti, vid aj moj nedavny prispevok..

http://forum.autobazar.eu/prispevok339209.html#339086

A nielen pri tych bezpecnostnych skrutkach, ale celkovo treba davat pozor a neutahovat skrutky na kolesach silou, kto kolko vladze, ale momentom na ktore su stanovane..

Len taky maly priklad, aby ste boli v obraze:
16" disky a skrutky :
M14X1.5x34mm celkova dlzka 58mm na 19 (18) - kluc..sa utahuju momentom len na 170Nm


..cize ziadne velke natrasanie a skakanie po kluci ...jednak to neprospieva zavitom ani samotnym skrutkam a ani diskom .. a v konecnom dosledku to nic neriesi! ...len pri tych bezpecnostnych to tie nadstavce nemusia pri povolovani vydrzat..(som to tu nedavno cital..aj tento problem ...s povolovanim bezpecnostnych skrutiek) :3035:
.
lipton
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 21.09.2008 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lipton »

sprosta otazka ....... oplati sa mat central a oplati sa mat alarm??oplati sa mat auto..? oplati sa mat kolesa? :40bd: :40bd: :41c2:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

No to boli pekné hovadá... :angry:
Neznášam teórie, podľa ktorých sú gauneri všemocní, a "aj tak ukradnú, keď chcú", alebo že "načo mať zbraň, potom to bude ešte horšie" a podobne.

Možno by ukradli kolesá aj s neviem akými šróbmi, to je pravda. Lenže nevidím dôvod, prečo by som im to mal uľahčovať. Vypáčia kufor, aby našli kľúč? Začne húkať alarm. Odstavia alarm? Dobre, ale celkovo im to potrvá niekoľkonásobne dlhšie, ako keby som nemal ani alarm ani bezpečnostné šróby.

Inak never tomu, že sú to nejakí géniovia. Mne raz ukradli z auta repráky, a či veríte či nie, hneď najbližší víkend som si ich našiel na burze. Takže šanca je. Druhá vec je, či by si vedel dokázať, že tie konkrétne elektróny boli Tvoje.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

jergusko napísal: Dobre, ale celkovo im to potrvá niekoľkonásobne dlhšie, ako keby som nemal ani alarm ani bezpečnostné šróby.
No ano može ale nemusi. Však ked niekto može mať ten oriešok na tie sroby, pomaly sa to stava samozerejmost cize sa to rozsiruje. Ale ako si pisal, moze im to trvat dlhsie, mozes no nemusis ich zastihnut pri kradezi, takze to mate tak! Ale aaspon moj nazor je ze ked mas drahsie disky, a fakt niečo pekne, nie take ktore stretnes na kazdom rohu tak ja by som si dal tie šroby, ale kupil by som asi niejake kvalitnejsie!!!
baba07
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.06.2011 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baba07 »

Dobry vecer. Dnes mi niekto chcel ukradnut kolesa. Nechal mi na zadnom kolese dve odtiahnute matky a ostatne boli prec. na prednom kolese chybala jedna matka. Mala som aj bezpecnostne matky. Zistila som to po cca 30 km, ked ma upozornil vodic iduci za mnou. Dolamala by som ruky nohy tomu zlodejovi.
Tomu soferovi velmi pekne dakujem, zachranil nejeden zivot.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ano o takom pripade som uz pocul, jeden srob drzal cele koleso, no dopadlo to taktiez dobre! Co to boli za sroby? Ake auto? Ake kolesa?
bigt
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2006 08:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigt »

Klasikk napísal:Kupil som Sicustar za 50E. Su to take solidnejsie sroby. Po obvode maju prstenec ktory sa toci aby si nemohol chytit srob zvonka francuzakom ak ho mas na takych diskoch ze je k nemu pristup. A univerzal tam nestrcis ani omylom... Na nete som ich nasiel aj lacnejsie ale co uz tam nasetrim....
zrovnia tie, stou "otočnou ochranou" sa dajú lahko vypáčiť. síce to nieje potichu ale ide to.

ale ako tak pozerám videa o tomto na youtube tak ak máš správne náradie, dokážeš všetko LEN to nieje také ĽAHKÉ ako obyčajné matky

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných